REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį, rugsėjo 14–ąją  ties J. Basanavičiaus gatvės  81A namu įvyko imituota avarija, kurios metu „sužeistos“ dvi moterys, smarkiai „apgadintas“  automobilis, iš kurio „rūko“ dūmai. Tai – Raudonojo Kryžiaus draugijos surengta akcija Pasaulinei pirmosios pagalbos dienai paminėti, kurią pažymi visas pasaulis. Tiesa, nemažai kas piktinosi  pasijutęs apgautas.

REKLAMA
REKLAMA

Siekta išsiaiškinti, kaip žmonės reaguoja

Akcijos tikslas – padėti suprasti, kaip svarbu suteikti pirmąją pagalbą bei išsiaiškinti, kaip žmonės reaguoja į kito nelaimę – abejingi tam, ar ne.

REKLAMA

„Akcijos esmė žmonėms priminti, neliktų abejingi nelaimei, kad jie sustotų, pagelbėtų nelaimės ištiktiems asmenims, iškviestų greitąją pagalbą, jeigu automobilis dega – ir priešgaisrinę tarnybą,“ – teigė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistas Rolandas Medžiaušis.

Į akciją geranoriškai įsijungė ir policijos darbuotojai, ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, ir greitoji pagalba. Jie surado ir apgadintą automobilį.

REKLAMA
REKLAMA

Kitų  skausmui pasirodė abejingi

Akcijos rezultatai nuvylė  – per pusę valandos, kol „rūko dūmai“ iš automobilio ir jame sėdėjo „sužeistos“ moterys, sustojo tik septyni automobiliai ir buvo sulaukta tik vieno skambučio. „Kaip matote, statistika liūdna – dauguma žmonių pravažiuoja ir net nesustoja. Maždaug per penkias minutes pravažiavo trisdešimt aštuonios mašinos, iš jų geranoriškai padėti sustojo tik dvi,“ – teigė pirmosios pagalbos instruktorė Ilona Sungailienė. Žinoma, vienas kitas praeivis taip pat sustojo, domėjosi, kas čia įvyko, klausė, ar nereikia iškviesti greitosios pagalbos. Keliems vos neištiko šokas, pamačius „kruvinus“ moterų veidus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gal pats apgadintas automobilis praeiviams pasirodė netikroviškas? Anot I.Sungailienės, tai nesvarbu – automobilis „degė“, jis bet kuriuo momentu galėjo „sprogti“ – pagalba buvo būtina. Tai buvo realiai imituota avarija, kurios metu avarijos kaltininkas „sudaužęs“ nukentėjusiam automobiliui galą, pats „pabėgęs“ iš įvykio vietos. Tuo metu nukentėjęs automobilis „atsitrenkęs“ į medį priekiu ir jame „sužalotos“ dvi moterys – viena jauna, kita – pagyvenusi moteris.

Po akcijos, pasak „sužeistųjų“ moterų, kai automobiliai pravažiuodavo ir nesustodavo, jas apėmė  nemalonus jausmas – realiai į tokią situaciją tikrai nenorėtų papulti ir niekam to nelinkėtų.

REKLAMA

Kai kurie praeiviai sužinoję, kad tai tik akcija, piktinosi – neva be reikalo išsigandę. „Tegul nesupyksta tie žmonės, kurie netyčia papuolė į mūsų  akciją. Gerai, kad žmonės reagavo į tai, nes kitą kartą tai gali būti ir tikra situacija. Aišku, geriau, kad to nebūtų,“ – teigia Šiaulių apskrities gelbėjimo valdybos Valstybinio priešgaisrinio priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis.

Kaip elgtis išvydus avariją

Ką daryti, jeigu pamatote avariją? Pasak Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos

REKLAMA

Valstybinio priešgaisrinio priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Zonio, pirmiausia turi būti skambinama trumpuoju numeriu 112, iškviečiama pagalba. O po to žmogus pagal savo galimybes turėtų padėti nukentėjusiajam – jei turi gesintuvą, atsinešti iki rūkstančio automobilio, o toliau pagal situaciją – jeigu automobilyje yra žmogus, tai reikia gelbėti žmogų, o paskui  gesinti.

Justė GAUDINSKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų