• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį bus nutraukti Eugenijaus Gentvilo, kaip europarlamentaro, įgaliojimai, ir jis turės 15 dienų apsispręsti, ar grįžti dirbti į Klaipėdos miesto tarybą ir galbūt net pakovoti dėl mero posto.

REKLAMA
REKLAMA

Aiškų signalą davė ir uostamiesčio Liberalų sąjūdžio vadovybė, kuri oficialiu pareiškimu valdantiesiems liberalcentristams pasiūlė reformuoti valdančiąją koaliciją Taryboje liberalių politinių jėgų pagrindu bei prisiimti politinę atsakomybę už miesto reikalų tvarkymą sunkmečiu.

REKLAMA

Kitaip tariant, tik formaliai opozicijoje Taryboje jau kurį laiką esantys liberalai kelia galvas, turėdami ambicijų imti valdžią į savo rankas.

Iliuzijas išsklaidė

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas „Vakarų ekspresui“ teigė, kad E. Gentvilui netekus europarlamentaro mandato, jam vėl atsiveria kelias į miesto Tarybą. Mat po 2007-ųjų rinkimų uostamiestyje jis gavo daugiausiai balsų: 4 tūkst. 382. Būdamas europarlamentaras, savo vietą užleido Rolandui Bražinskui. Analogiškai pasielgė ir antras po reitingavimo likęs Vytautas Grubliauskas: jis pasiliko Seimo nario mandatą, vietą užleisdamas Dianai Stankaitienei, o ši - Jurgitai Choromanskytei, kuri iš tiesų porą metų dirbo pas E. Gentvilą ir buvo retas svečias uostamiestyje.

REKLAMA
REKLAMA

„E. Gentvilas turėtų įteikti pareiškimą, kad jį grąžintume į porinkiminio sąrašo eilę. Jei kuris nors iš Klaipėdos tarybos liberalų frakcijos narių atsisakytų mandato, E. Gentvilas taptų Tarybos nariu. Jei kadenciją baigęs europarlamentaras per 15 dienų nuo pirmadienio tokio noro nepareikš, jis nebegalės pretenduoti į Tarybą. Tačiau frakcijos nariams nėra jokios prievolės užleisti vietą“, - sakė Z. Vaigauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats E. Gentvilas mūsų dienraščiui tvirtino, kad tokiais dalykais neva nesidomi.

„Aš neraginu nei atsisakyti mandato, nei veržiuosi į Tarybą. Žinoma, dabartinė situacija valdančiojoje daugumoje man kelia garsų juoką. Prieš kokius metus patys liberalcentristai man siūlė baigus kadenciją Europos Parlamente ateiti į Tarybą. Dabartinis meras Rimantas Taraškevičius taip pat tada buvo suabejojęs, ar nori toliau eiti pareigas“, - pasakojo jis.

REKLAMA

Visgi E. Gentvilas patikino, kad į uostamiesčio merus jis nesiveržia, esą labiau morališkai pasirengęs vadovauti Valstybinio Klaipėdos jūrų uosto direkcijai. Darbą jis turėtų pradėti antradienį.

„Tad tegul tie, kurie manęs prisibijo Taryboje, nusiramina“, - guodė jis.

Skylės koalicijoje

Tačiau ir be E. Gentvilo sugrįžimo į miesto atstovaujamąją valdžią, bręsta labai rimti pokyčiai pačioje valdančiojoje koalicijoje. Priežasčių - nemažai.

REKLAMA

Pirmiausiai, tragiškai krenta uostamiesčio liberalcentristų reitingai ir visuomenės pasitikėjimas. Per Europos Parlamento rinkimus už juos balsavo vos 2 proc. klaipėdiečių.

Kita priežastis - koalicijos partnerių išsišokimai. Po Seimo rinkimų vis dažniau kitaip nei partneriai balsuoja socialdemokratai. Jų partijai - skaudus smūgis, nes atimtos turėtos svarbios pozicijos valdžios institucijose Klaipėdoje: uosto vadovo postas, Klaipėdos apskrities viršininko vieta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dantis šiepia ir Darbo partijos nariai, kurie yra įpykę, kad liberalcentristai niekaip nenusileidžia ir neskiria „darbiečio“ į atsilaisvinusį uostamiesčio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą. Kalbama, kad į skandalingai pasitraukusios Daivos Paulauskienės kėdę yra nusitaikęs Tarybos narys Ivanas Romanovas.

REKLAMA

Labai realu, kad draugystė baigsis ir su Rusų aljanso nariais, nes liberalcentristai nebelinkę jiems nuolaidžiauti ir drastiškai ketina įgyvendinti rusakalbių mokyklų restruktūrizacijos planą. Aljansas tam kategoriškai priešinsis, tad nesutarimai - jau suprogramuoti.

REKLAMA

Taigi liberalcentristai paprasčiausiai nebeturi palaikančiosios komandos.



A. Zuoko dilema

Koks bus dviejų liberalias vertybes pripažįstančių politinių jėgų likimas Lietuvos mastu, paaiškės po birželio 27-osios, kai liberalcentristai bandys nuversti partijos vadą Artūrą Zuoką.

Jei tai pavyks, tuomet bus galima drąsiai kalbėti apie liberalcentristų ir Liberalų sąjūdžio jungimąsi. Jei A. Zuokas išsaugos postą, prasidės grandininė reakcija: liberalcentristai pradės byrėti. Įtikima, kad pirmiausiai partiją masiškai paliks būtent klaipėdiečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

To neslepia ir liberalcentristų frakcijos Taryboje seniūno pavaduotojas Vygantas Vareikis.

„Tikrai, jei jį vėl partijos pirmininku išrinks, prasidės judesiai, ir labai rimti. Partija pradės byrėti, nes jau bus prieita iki tam tikros ribos. A. Zuoko tolesnį dalyvavimą partijos vadovybėje net sunku įsivaizduoti. Matome, kad Kaune jau formuojamas flangas, nukreiptas prieš A. Zuoką. Tas pats vyksta ir uostamiestyje“, - teigė jis.

REKLAMA

Kaip elgtis dėl liberalų pasiūlymo bendradarbiauti, šeštadienį spręs ir liberalcentristų uostamiesčio skyriaus nariai. „Vakarų ekspresui“ skyriaus pirmininkas Saulius Budinas teigė, kad bendras darbas su liberalais Taryboje - svarstytinas, tačiau tai esąs ne vienintelis kelias spręsti iškilusias problemas.

Visgi neoficialiai ne vienas liberalcentristas iš Klaipėdos tarybos pripažino, kad išlaikyti esamą sudėtį koalicijoje iki kitų savivaldos rinkimų, 2011-ųjų, nėra jokių galimybių.



Denisas NIKITENKA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų