• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl sausros šiemet grybų derlius sumažėjo, tačiau grybaujančių lietuvių tai neišgąsdino - pakelėse jų padaugėjo. Apie tai rašo šios dienos "Respublika".

REKLAMA
REKLAMA

Grybų ir uogų derliui šie metai nėra palankiausi, nes dėl sausros jų mažiau nei įprastai. Miško gėrybes superkančios įmonės praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu jų sulaukdavo daugiau, tačiau tikisi, kad iki rudens viskas pasikeis. Prognozuojama, kad artimiausiu metu grybų derlius pagausės dėl palankių orų.

REKLAMA

Grybai užderės kitąmet

Grybų ir uogų importo-eksporto srityje dirbančios UAB „Ertra“ komercijos direktoriaus Rimanto Juškevičiaus teigimu, šiais metais grybų derlius prastesnis, tačiau anksčiau dėl nepalankių orų būdavo ir blogiau.

„Buvo ir blogesnių metų, kai sausros būdavo ištisai. Šiemet grybų šiek tiek mažiau, ir uogų derlius vidutiniškas. Pažiūrėsime, kaip bus rudenį, nes sezonas dar tik prasidėjo. Dabar palijo, todėl tikiuosi, kad po kokios savaitės pasirodys ir baravykai. Bus įdomiau miške“, - „Respublikai“ sakė R.Juškevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovo žodžiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, derlius nelabai skiriasi. Paprastai kas ketverius metus grybų ir uogų būna sulaukiama gausiausiai. Šie metai - tretieji cikle, todėl kitais metais derlius esą turėtų būti kur kas geresnis.

Grybų supirkimo kainos šiuo metu svyruoja nuo 8 iki 14 litų už kilogramą. Voveraitės paklausiausios ir dabar vidutiniškai kainuoja apie 10 litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kainos gali ūgtelėti

Pašnekovas pabrėžė, kad kainoms daugiausia įtakos turi rinkos situacija kitose šalyse, todėl įmonė nepriklauso vien nuo Lietuvos tiekėjų.

„Kainos nepriklauso nuo mūsų. Grybų daugiausia suvartoja senosios Europos valstybės - Prancūzija, Vokietija ir kt. Pasiūlos atžvilgiu Lietuva yra labai maža. Šiemet Lenkijoje miško gėrybių derlius taip pat silpnokas, galbūt tai atsiliepė rinkos kainai. Kaina svyruoja labai dinamiškai - jei palyja, orai šilti, grybų išdygsta daug, todėl jie atpinga“, - aiškino R.Juškevičius.

Anot jo, nepaisant sumažėjusio derliaus, grybaujančių padaugėjo. Prastėjant Lietuvos ekonominei situacijai žmonės esą susigundė tokiu būdu užsidirbti papildomai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų