Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Durnius tas pikasas - vis visokias nesąmones paisto ir įsivaizduoja, kad ką tai raukia įstatymuose.
Nesąmones siūlo - vis tiek jie nevykdys piliečio pareigų. Tai viena. Antra. Tokiu būdu pilietybę atgautų ir išvykę svetimtaučiai, kurie užgriūtų turto atstatymo prašymais, o valstybė laikosi tik tik. REIKIA LAIKYTIS KONSTITUCIJOS IR BAIGTA.
Kam jum is viso yra reikalinga ta Lietuvos pilietybe jei gavot kita?Jei jum cia taip gerai, nebevaziuokit niekur kitur. Apsispreskit. O as mausiu is cia neatsisukdamas. Prisegsiu Lietuvos pasa prie seimo, kaip kazkada 91m. rusiska karini bilieta prisegiau.
Jokios dvigubos pilietybes.Tegul valdzia rengia referenduma ir paklausia tautos. O svetur gyvenantiems dviguba pilietybe reikalinga tik pasinaudoti pigesne sveikatos apsauga ir kt. Kaip jie/gyvenantys ne Lietuvoje/ sako tai i Lietuva vaziuti pasigydyti ar paatostogauti.Pasiulius gtizti i Lietuva entuziastu neradau.Galima daryti isvada kad jus ten kovokit o mes cia /svetur/ gyvensim.
Mano nuomone jokios dvigubos pilietybes.
Mano nuomone jokios dvigubos pilietybes.
Manau, kad labiausiai vertėtų pritarti JAV Los Andželo lietuvių pozicijai - kol kas tokio Pilietybės įstatymo nesvarstyti arba jį atmesti. Toliau siūlau elgtis taip, kaip numato LR Konstitucija. Tokio įstatymo paruošimas yra Seimo , o ne kažkokios nerinktos ir mums beveik nežinomos prezidentūros komisijos, teisinė prerogatyva. Matomai, šis LR Prezidentas pajėgus suprasti tik savo kartos ir jos palikuonių emigrantų godas, o naujos bangos Lietuvos 500 tūkst. piliečių noro suprasti jis nėra pajėgus. Antras , irgi gan svarbus dalykas yra tai, kad neatsidurti mums dar gilesnėje teisinėje aklavietėje, leidžiant visiems išvykėliams iš Lietuvos turėti dvigubą pilietybę. Balsuoti už tokį referendumą ar pritarti tokiai Pilietybės įstatymo pataisai būtų sudėtinga, dėl mano anksčiau paminėtos įvairių buvusių kolonistų teisių galimybės. Dabar daug kas iš jų gali panorėti ES piliečio paso. Beje, kiekvienas dabartinis Lietuvos pilietis yra kartu ir Europos sąjungos pilietis. ES teisiniai aktai ir piliečių privolės netgi aukščiau esantys negu Lietuvos valstybės. Kai kurie teisininkai bando aiškinti, kad tai ne dviguba pilietybė. O tada tegul teisiškai tą ir įrodo. Kol kas dar niekas to rimtai nepadarė.
DĖL PILIETYBĖS REFERENDUMO. Raimondas Šukys ir kiti laaabai "gudrūs" teisininkai bando žaisti demagoginį viešųjų ryšių žaidimėlį. Siūlyti referendumą, žinant, kad jis neįvyks ir tuo pačiu nepavyks gali tik nesąžiningas teisininkas. Pirmiausia, derėtų bent jau viešu, visuomenėje aptariančiu lygiu įvertinti tuos Konstitucinio teismo aiškinimus, kurie bandė pakeisti Konstitucijoje esančius žodžius ir tuo pačių prasmę, norėjo atimti Seimui teisę savarankiškai priimti Pilietybės įstatymą, kaip tą numato LR Konstitucija. Tokių teisių KT neturi, nes to nenumato pati LR Konstitucija. Tuo pačiu buvo nusižengta Konstitucijos dvasiai, paminant joje įprasmintą Tautos Suvereniteto išskirtinę teisę. Dar labiau nevykę, antikonstituciniai buvo A.Lydekos komisijos bandymai Pilietybės įstatymo pataisų kūrime. Konstitucijoje 3 straipsnis skelbia, kad "niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių". Būtų pakakę Pilietybės įstatyme nurodyti vieną pagrindinį "atskirą atvejį", kad "lietuvių tautos piliečiai turi teisę į pilietybę ir negali jos prarasti jiems patiems tokio noro nepareiškus" ir 99 procentai problemų būtų vienu ypu išspręstos. Tai kodėl taip nebuvo pasielgta ankstesnio Seimo? Atsakymas labai paprastas. Panorėta atimti emigravusiems asmenims pilietines teises dalyvauti Seimo ir Prezidento rinkimuose. Dabartiniai "Lietuvių kortos" sumanytojai būtent tai ir išsako atviru tekstu: "korta - be pilietybės teisių". Emigrantų, balsavusių Vakarų šalyse rezultatai rodo, kad jie skiria absoliučia daugumą savo balsų dešinės - centro jėgoms. Būtent tokios situacijos labai bijo neokomunistinės politinės grupuotės. Dabartinis Seimas turėtų turėti politinės valios ištaisyti tokią keistą padėtį, kai santykinai maža lietuvių Tauta bandoma skaldyti pagal kairiųjų užsakytas nuostatas. Beje. Kol nėra įstatyme numatyta pilietybės atėmimo procedūra visi lietuviai , kurie turi dvigubas pilietybes Lietuvos pilietybės prarasti net negali, jei patys tokio noro nepareiškia. Bandant priimti Konstiotucijos 12 straipsnį referendumu turi vieną užslėptą pavojų, net ir tada, jei referendumas pasisektų. Atverimas kelio į "dvigubą pilietybę" visiems buvusiems Lietuvos piliečiams , tame tarpe ir kolonistams, gali grėsti kur kas didesnėmis problemomis, negu dabar galima įsivaizduoti."
Šį komentarą buvau pateikęs 2007m rugsėjo mėnesį . Jis ir šiandien, manau, dar aktualus. >>>>> Apie aiškiai užsakyminį KT dvigubos pilietybės išaiškinimą ir KT esmės paniekinimą esu pateikęs nemažai komentarų ir man tikrai malonu, kad kuo toliau, tuo labiau mano teiginiai randa atgarsį. T.Dapkaus (Bernardinuose) straipsnyje, beje, taip pat. Gal tas straipsnis netgi pirmas toks aiškus rašinys, kuris, nors ir nepateikia įrodymų remiantis KT straipsniais, bet esmę šitos aferos išsako gan tiksliai. Tik nereikia manyti, kad kokie paulauskiniai ar "abonentininkai" kiša tokį kreivą Pilietybės įstatymo projektą vien tik savo iniciatyva. A.Paulauskas jau ne kartą yra traukęs socdemams karštus kaštonus iš ugnies plikomis rankomis. Net ir tas Naujosios Sąjungos darinys , manau, buvo sukurptas tokiems pagalbiniams tikslams. E. Jarašiūnas, kaip KT komisijos vadovas ne tik paniekino Būgos žodyną, bet ir parodė, kad gerai nesuvokia lietuvių kalbos prasmės. Ne tik ATSKIRŲ ATVEJŲ negalima tapatinti su IŠIMTINIAIS ATVEJAIS, bet turime suprasti, kad tik esant Konstitucijoje frazei ATSKIRAIS PAVIENIAIS ATVEJAIS, tektų rengti referendumą, nes tada būtų galima aiškinti, kad minimi tik pavieniai asmenys. Tačiau dabar žodžio PAVIENIAIS nėra, tad niekas neturi teisės neleisti pasinaudoti LR Konstitucija ir nurodyti vieną ar kelis atvejus apimančius Lietuvos pilietybę turinčius ir turinčius teisę ją gauti lietuvius ar dar tai, ką reikia nurodyti. Socdemai pastarąjį eilinį kartą "pamiršo" savo nuomonę, kad patikslinimą verta daryti Pilietybės įstatyme, o ne keisti LR Konstitucijos straipsnį referendumu, kuris praktiškai negali įvykti, nes LR Referendumo įstatymas yra labai griežtas kvorumo atžvilgiu. Ir vėl mes galime stebėti, kad Seime tik TS kaunasi už įstatymo pataisą, o kairieji bando, pasinaudoję kreivu KT aiškinimu, atimti pilietybę bei dar ir išsityčioti iš jų nepavykus referendumui."
Reikia rūpintis ir tvarkyti savo Tėvynę, o ne "padėti" jai kažkokiais tai uždirbtais kitur pinigais.Mąstai kaip prostitutė, ir net nebeturi sarmatos, matyt protelis visai sumenko dėl tų pinigų.Ką gi ten Amerikoje pamatysi, ir kokių "kompleksų" atsikratysi?Paleistuvystę ir bukaprotiškumą. Lietuviais mes esame gimę...
taip, palikta (dažniausiai laikinai) Tėvynė yra brangi, ir tampa netgi daug brangesnė nei tiems, kurie pasiliko vargo vargti ir keikia viską aplink. Laikina emigracija tai didžiulė nauda Lietuvai: jos piliečiai, pamatę pasaulio, išmokę kalbų, atsikratę kompleksų, užsidirbę sugrįš ir padės tiems, kas buvo pasilikę vargo vargti. Įsivaizduokit, jei išvyko jūsų brolis, sesuo - negi mažiau juos ėmėt mylėti ? Ko tokie savo menkavertiškumo ir pavydo artimui kankinami esat, lietuviai ?
Vis tiek nesuprantu, kaip galima sau ir kitiems meluoti, kad Lietuva jiemms "brangi", kai ją palieka savo noru? Juk tiems, kurie ta tėvynė brangi, tai ją ir brangina vargą vargdami. O čia turės dvi pilietybes. Vieną turės lengvatoms, kitą- meilei... Gal baikit išsidirbinėti, mieli išeiviai. Baikit tyčiotis iš konstitucijos. Pasirinkot vieną kelią, pasakėt vieną "taip" Amerikai, tai turėkitės. O tėvynę mylėti galima ir neturint jos pilietybės. Tėvynę jūs per capelinų šventes Amerikėj visai gražiai prisimenate ir to pakanka, manau... Ir kam ta pilietybė, jei ji ne dėl lengvatų?
Dviguba pilietybė - ar tikrai tik išimtiniais atvejais?