Prieš dvejus metus sudarytas Gedimino Kirkilo vadovaujamas keturioliktasis Ministrų kabinetas į istoriją tikriausiai įeis kaip didelių planų, bet neįvykdytų pažadų Vyriausybė.
Kaip rašo dienraštis "Vilniaus diena", tai matyti nagrinėjant prieš dvejus metus patvirtintą Vyriausybės programą.
Daugelis joje surašytų nuostatų neįgyvendintos ar netgi pamirštos. Neatlikti arba atlikti tik iš dalies daugiau kaip du trečdaliai prioritetinių darbų, surašytų Vyriausybės programos pradžioje.
Tarp neįvykdytų pirmaeilių programinių darbų dienraštis mini siekį vykdyti veiksmingas ekonomikos reformas, daug dėmesio skirti demografinei ir migracinei politikai, nuosekliai didinti socialinės apsaugos, švietimo, mokslo, sveikatos apsaugos finansavimą, pamažu mažinti gyventojų, ypač gaunančių mažas pajamas, pajamų mokesčio naštą, esant finansinių galimybių sumažinti šio mokesčio tarifą iki 20 proc, o neapmokestinamąjį minimumą padidinti iki 400 litų.
Be to, liko neįgyvendinti pažadai didinti investicijas į mokslą, kol bus pasiektas ES valstybių vidurkis, užkirsti kelią korupcijai valdžios institucijose, nesąžiningai konkurencijai versle, tobulinti viešojo pirkimo praktiką, sugriežtinti bausmes korumpuotiems pareigūnams ir sustiprinti finansinių nusikaltimų prevenciją.
Žadėta, bet neištesėta iki 2007 m. gruodžio 31 d. baigti žemės reformą, grąžinti žemę jos teisėtiems savininkams, priimti sprendimus, būtinus tiesioginiams merų rinkimams įteisinti, seniūnijoms suteikti daugiau savarankiškumo ir galių.
Anot "Vilniaus dienos", G.Kirkilo Vyriausybei iš dalies pavyko užtikrinti, kad ES struktūriniai fondai būtų skaidriai ir efektyviai naudojami, užtikrinti kuo spartesnį Lietuvos įsijungimą į euro zoną ir Šengeno erdvę, dėti visas pastangas statyti naują atominę elektrinę, plėtoti strateginės partnerystės santykius su Lenkija bei kt.
Dienraštis nurodo kelis įvykdytus Vyriausybės programos darbus - buvusį įgyvendintą pažadą lėšas, gautas pardavus "Mažeikių naftos" akcijas, panaudoti rubliniams indėliams grąžinti, kompensacijoms už išperkamą turtą ir kitiems įsipareigojimams.
Taip pat pasiekta, kad iki 2008 m. vidutinis darbo užmokestis padidėtų iki 1800 litų, minimali mėnesio alga - iki 800 litų, o vidutinė senatvės pensija būtų ne mažesnė nei 650 litų per mėnesį.