Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rekordinis užsikrėtimų COVID-19 skaičius – dar ne pabaiga, konstatavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Dėl to ruošiami nauji scenarijai, jei augtų kritinių specialybių darbuotojų sergamumas.

Rekordinis užsikrėtimų COVID-19 skaičius – dar ne pabaiga, konstatavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Dėl to ruošiami nauji scenarijai, jei augtų kritinių specialybių darbuotojų sergamumas.

REKLAMA

Kaip nurodė ministras, omikron atmaina kol kas dominuoja dar tik keliuose regionuose.

„Kadangi omikronas kol kas dominuoja Vilniaus, Klaipėdos, Kauno apskrityse ir aplink juos, bet dar kitur ne, tai, vadinasi, galime tikėtis dar didesnių atvejų skaičių. Tačiau situacija ligoninėse nėra peržengusi kažkokių kritinių ribų, reanimacijoje situacija yra pakankamai stabili“, – prieš Vyriausybės posėdį komentavo jis žurnalistams.

A. Dulkys nurodė, kad dabar svarbiausias dėmesys nukreiptas, kokia situacija yra su specialistais gydymo įstaigose. 

„Maždaug 2–3 proc. medikų serga, bet tai dar mums nėra kažkokia didžiulė problema. Ruošiamės scenarijus ir pagalbas, ką reikėtų daryti, jei toliau augtų sergamumas, augtų besitestuojančių skaičius, augtų tų, kuriems reikia izoliuotis, skaičius, ypač turiu mintyje kitas kritines tarnybas – ar komunalines tarnybas, viešąjį sektorių, tai irgi ruošia e scenarijus, kaip reikėtų keisti testavimo, izoliavimo tvarkas į panašias, kas padaryta medikų, mokytojų srityje“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

Dėl sumažėjusio besiskiepijančių srauto nerimo nemato

Paklaustas, ar nemato nerimo, kad kasdien pasiskiepijančių asmenų skaičiai yra sumažėję, ministras neskubėjo to vertinti.

„Šiaip tie skaičiai, kai buvo pirma ir antra dozė, turėjo labai panašų ritmą. Iš pradžių buvo labai aktyvu, vėliau jis sulėtėjo. Šiuo metu sulėtėjimo dar yra ir todėl, kad padaugėjo persirgusių žmonių, kurie ir negali pasiskiepyti, ypač jei pažiūrėsime į medikų bendruomenę. Tai būtų dar gana anksti daryti kažkokias drastiškas išvadas. Bet, aišku, norėtųsi, kad tie skaičiai būtų didesni, bet jie turi ir tam tikrų objektyvių priežasčių“, – pažymėjo A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Atvejų rekordas

Praėjusią parą nustatyti 6234 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios. Paskutinį kartą atvejų rekordas fiksuotas lygiai prieš savaitę.

Septyni mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai. 

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė penki vyresni nei 80-ies, du vyresni nei 70-ies ir po vieną vyresni nei 90-ies bei 60-ies metų žmones.

Du iš jų buvo paskiepyti pilnai: tai 80–89 ir 90–99 metų grupėms priklausantys mirusieji.

Iš 7696 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 703. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama beveik 14,6 tūkst. mirčių.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 1861,7 atvejų. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat auga ir siekia 22,9 procento.

Reanimacijose – 94 pacientai

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1070 COVID-19 sergančių pacientų – panašiai kaip ir prieš parą, 94 iš jų – reanimacijoje. 

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 126 žmonės – keliolika daugiau nei ankstesnę parą.

63 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 906 žmonėms.

Praėjusią parą 690 žmonių buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyti 9428 asmenys.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 581,8 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė beveik 7,7 tūkst. žmogus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų