REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už mokesčių mokėtojų pinigus Nausėda ir ambasadorius Eitvydas Bajarūnas su žmonomis Londone ne tik žiūrėjo „Operos Fantomą“ ir gėrė šampaną, bet ir mėgavosi vakariene restorane. Maža to, panašu, kad Bajarūnas kalbėjo netiesą Etikos komisijai – sąskaita rodo, kad 1600 eurų šios pramogos kainavo ne aštuoniems, o penkiems asmenims.

Už mokesčių mokėtojų pinigus Nausėda ir ambasadorius Eitvydas Bajarūnas su žmonomis Londone ne tik žiūrėjo „Operos Fantomą“ ir gėrė šampaną, bet ir mėgavosi vakariene restorane. Maža to, panašu, kad Bajarūnas kalbėjo netiesą Etikos komisijai – sąskaita rodo, kad 1600 eurų šios pramogos kainavo ne aštuoniems, o penkiems asmenims.

REKLAMA

Apie tai, ar kilęs skandalas nesumaišys kortų Nausėdai prieš rinkimus, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo Seimo narys Matas Maldeikis ir viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Linas Kontrimas.

Ar buvo G. Nausėdos pažeidimas?

L. Kontrimas: Visi sprendimai, kurie priimami prasidėjus rinkimų kampanijai, yra pavėluoti, ne vietoje, ne laiku. Įvykiai, kurie yra kuriami tam tikru metu ir tam tikroje vietoje, suskamba. Šitas yra nei į tvorą nei į mietą. Tik dėl to, kad įkaltų prezidentui. Eilinį kartą.

Bet noriu visus nuliūdinti, nes šiame etape kuo daugiau pulsime prezidentą, tuo jam bus geriau. Dėl to, kad taip sutvertos mūsų smegenys – puolamąjį esame linkę užjausti, o kadangi šioje rinkimų kampanijoje aš nematau kitos intrigos, kaip tik nuolatinį Tėvynes sąjungos puolimą Nausėdos atžvilgiu, tai formuojasi dviejų antagonistų romanas ir jame rinkėjai ieškos, su kuo susitapatinti.

REKLAMA
REKLAMA

 

Ar gali taip daryti prezidentas?

M. Maldeikis: Čia yra svarbesnis klausimas, kuo visa tai baigėsi, kaip viskas išsirutuliojo? Klausydamas to, ką išgirdau [iš L. Kontrimo], čia yra dvi komunikacijos politologijos klaidos. Pirma yra savo ribų nežinojimas. Ponas Kontrimas nežino situacijos, bet ją komentuoja iš savo politinio taško, bet ne iš analizės. <...> Tiesą pasakius, žmonės nebalsuoja už puolamą, žmonės ne taip balsuoja. Žmonės balsuoja jau nusprendę... <...>

REKLAMA

L. Kontrimas: Turime tiek daug temų, kurios susijusios su frakcijos, kuriai priklauso ponas Maldeikis, veikla per pastarąją kadenciją. Beveik visos temos yra muilinamos, bet ši apie prezidentą ir operą yra zulinama plačiausiai. 

Skaitydamas žiniasklaidą ir tyrimus <...> patyrinėčiau, kas už ką pirko. Atvirus duomenis skaitydamas prisimenu ir tokį dalyką – į Londoną buvo suvažiavę ne vien tik Lietuvos vadovai su poniomis, bet ir kitų valstybių atstovai. Ir buvo kalbama apie tai, kad eiti į kultūros renginius neformaliems susitikimams galima ir už tai atsako visa Užsienio reikalų ministerijos (URM) komanda. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo atveju ambasadorius yra URM deleguotas žmogus. Tai, kad prezidentas skiria, yra jo konstitucinė prerogatyva. Jei ją taip gerbiate, tai išspręskite problemą su Lenkijos ambasadoriumi. <...>

Dar kartą pabrėžiu – tokios emociškai nerimtos temos yra pučiamos, bet šiandien turime „Baltcap'o“ istoriją, turime niekaip nebaigtą elektros rinkos liberalizacijos istoriją. Bet ne, mes dabar turime aiškintis apie niuansus.

Ar turėtų prezidentas turėti tokį fondą, kuriuo galėtų nueiti į operą ar teatrą?

L. Kontrimas: Manau, kad turėtų. Kiek galime vaidinti, neva esame skurdūs? Kur nereikia, vaidiname kad esame skurdžiai, o, kur reikia, staiga nebegalime lėktuvo įsigyti. O kai taškomi pinigai iš energijos vartotojų paimant neaišku, kokius mokesčius, o paskui grąžiname neva jų pačių sumokėtomis sumomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Maldeikis: Be abejo, turėtų [prezidentas turėti fondą]. Kėliau klausimą dėl atlyginimų valstybės tarnyboje ir daug kitų klausimų. <...> Tai visiškai ne Tėvynės sąjungos puolimas, tai yra apie principą, kaip valdoma ši valstybė – ar joje yra įstatymo viršenybės, ar ne. Čia yra šis klausimas.

 

Dabar jūs kalbate apie elektros rinkos liberalizavimą. Puiku. Kada atsitiko rinkos liberalizacija? Kada jūs buvote valdžioje kartu su valstiečiais. Jūs gi su valstiečiais ėjote į rinkimus, jūs buvote valdžioje.

L. Kontrimas: Ne. Štai buvo labai geras pavyzdys, kaip yra kuriama melo istorija.

M. Maldeikis: Jūs buvote sąraše į Europos Parlamentą?

L. Kontrimas: Nebuvau, nesu ir neketinu būti jokios partijos nariu. Atskirkime du dalykus: tai, kad mane pakvietė įeiti į sąrašą, tai nėra eiti į partiją. 

REKLAMA

M. Maldeikis: Kaip jūs tada galite sakyti, kad atstovauju Tėvynės sąjungai ir Tėvynės sąjunga puola, jeigu aš lygiai tokioje pačioje situacijoje kaip ir jūs – mane pakvietė į sąrašą ir aš buvau sąraše. <...> Jūs rašėte knygą už Gretą [Kildišienę], darėte daug dalykų.

L. Kontrimas: Manau, kad jūs užsidirbote bylą. Nes tai yra akivaizdus melas ir tai aš aiškiai sakau – rašyti knygą ji ir pati moka, ne aš rašiau. O tai, kad jūs kuriate visokius mitus – tą mes matome visus 4 metus: apie kiekvieną žmogų pripliurpia nesąmonių ir paskui vaizduoja teisius. Bet taip negalima, ponas Maldeiki. Jūs esate absoliutus melagis, pasirodo. Nes kurpiate istorijas, kurių net nežinote.

REKLAMA

M. Maldeikis: Kodėl jūs trinatės? Kodėl elgiatės kaip trintukas, kodėl neatsakote už save? Jūs buvote Europos Parlamento sąraše pas valstiečius? Taip ar ne?

L. Kontrimas: Jūs elgiatės neetiškai, jūs esate chamiškas politikas. Antras dalykas, jūs pateikiate į eterį melą ir stengiatės nusiplauti. Aš jums ką tik atsakiau į klausimą, kada buvau pakviestas dalyvauti rinkimų sąraše. Ir tais metais, jei manęs būtumėte klausęs, būčiau atsakęs kaip atstovas kandidatas šio sąrašo. Jokiais kitais saitais aš nesu [susietas]. Esamuoju momentu jūs esate šios frakcijos [Tėvynės sąjungos] atstovas ir už juos kalbate.

M. Maldeikis: Lygiai taip pat dabar jūs kalbate už tą jėgą, su kuria tuo metu ėjote.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše interviu pradžioje.

Maldeikio išvaizda tokia šlykšti dėl to jis ir yra toks sudo gabalas,kaip maži šuniukai loja tai ir šitas snarglys tai pat
Pamenu tą 1989 metų ankstyvą rudenį, kai mažasis Matukas kieme įlipo į aukštą klevą ir galva tėškėsi į asfalto grindinį. Randai ir nubrozdinimai išnyko, bet pasekmės liko:(
Šitas maldeikis - prisukamas PEDOpartijos d'ebiliukas. Labai panašus į vapalionį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų