DIENOS PJŪVIS. Pensija nuo 72 metų – ar dirbsime iki gyvos galvos?

Europos Komisija pateikė Lietuvai rekomendacijas ilginti darbingą amžių iki 72 metų. Visgi tai sulaukė dalies visuomenės pasipiktinimo, nes vidutinis Lietuvos vyras gyvena iki 71 metų, tad pensijos jis taip ir nesulauktų.

Ar reikia kilstelėti pensinio amžiaus kartelę ir ar tai išspręstų kylančias problemas dėl visuomenės senėjimo? Apie tai diskutuojame aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininku Mindaugu Linge ir „INVL“ vyriausiąja ekonomiste Indre Genyte-Pikčiene.

Portalo tv3.lt kalbinti ekonomistai skirtingai atsako į klausimą, ką daryti, kad nereikėtų dirbti iki 72 metų. Viena vertus, anot jų, kuo anksčiau reikia pradėti investuoti į save, skirtingą turtą, vaikus. Kita vertus, Lietuvai reikėtų daugiau imigrantų arba japoniško gyvenimo būdo.

Vis dėlto yra manančių, kad EK prognozės remiasi klaidingomis prielaidomis arba senstelėjusiais duomenimis. Galiausia, yra siūlymų iš viso atsisakyti tokio dalyko, kaip pensinis amžius ir siekti, kad gyventojams apsimokėtų dirbti kuo ilgiau.


Rašyti komentarą...
D
Dangis
2021-04-23 13:07:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jeigu numirsiu, ar dar galėsiu ir po mirties keletą metelių padirbėti? Labai norėtųsi...
Atsakyti
-2

G
Geras
2021-04-23 13:11:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Velniop tą Europos sąjunga,kiek galima kentėti,baisiau kaip prie ruso.Tokiu nesąmonių dar nebuvo ir prie ruso,žmonės dar darbingi išeidavo į pensiją.Tik referendumas ir lauk iš aborigenų istvos.
Atsakyti
-8

V
Virginija
2021-04-23 13:08:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsikakokit sau iki galvos, kad nereiketų tokių įstatymų priimti. Mes nežinome, kaip reikia turet sceikatos sulaukti 65 metų, o Jūs minkštose kedėse sedit ir not ilginti iki 72 metų. Nebėra sveikatos, ką jūs galvojat? Ar darot taip, kad žmogus moketų mokesčius ir pats jais nepasinaudotų!!! Nebūkit idijotai!!!
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų