DIENOS PJŪVIS. Dar vienas karantinas – ar išvengsime visiško uždarymo?

Lietuvai juoduojant pagal koronaviruso rodiklius, Vyriausybė planuoja įvesti naujus ribojimus ir galbūt vėl šalyje skelbti karantiną. Sprendimą dėl to ministrų kabinetas ketina priimti kitą savaitę. Kokie ribojimai mūsų laukia? Ir, jei padėtis nepagerėtų, kokių dar būdų kovoti su koronavirusu galime imtis?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja premjerės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė ir duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Naujienų portalas tv3.lt skelbė, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen neatmeta, kad karantinas Lietuvoje gali būti grąžintas, nes dabartinių priemonių negana. O Saulius Skvernelis blogai vertina planus įvesti naują karantiną, nes buvusio premjero teigimu, Vyriausybė praleido šiltąjį sezoną pasiruošimui naujajai koronaviruso bangai, o tai rodo, kad šis ministrų kabinetas su pandemija nesusitvarko. 

Sprendimus dėl COVID-19 valdymo Vyriausybė priims kitą savaitę: spręs, ar grįš karantinas

Papildomų COVID-19 priemonių klausimą ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė siūlo kelti Vyriausybės posėdyje kitą savaitę. Tiesa, pirmiausiai ji siūlo apsispręsti, ar tam reikės grąžinti karantino režimą.

„Kaukių dėvėjimas, nuotolinis darbas. Labai aiškiai reikia atsakyti sau į klausimą, ar turi būti ekstremaliosios padėties režimas, ką turime dabar, ar karantino. Nes, mano nuomone, atsakomybė žmogaus už taisyklių pažeidimą yra motyvuojantis faktorius“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Po posėdžio sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patikslino, kad dėl nuotolinio darbo ministerija tarsis su epidemiologais.

„[Pasitarsime] ar neturėtume pasiūlyti, tarkim, viešajame sektoriuje nuotolinio darbo, vertinant bendrą epidemiologinę situaciją“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys.

Apsispręs dėl papildomų priemonių

Be to, I. Šimonytė svarsto, kad galbūt atėjo laikas priimti sprendimą, kad už pramonės darbuotojų testus dėl COVID-19 neturėtų mokėti darbdaviai. Šiuo metu šiuos testus kompensuoja valstybė.

„Dabar pradėtas pramonės darbuotojų testavimas. Matysime, kaip procesas atrodys, bet vėlgi po kelių savaičių, matyt, kad turėsime grįžti prie klausimo, kiek dar biudžetas turi mokėti už testus, t. y. mokesčių mokėtojai, o kiek jau reikėtų, kad atsakomybes prisiimtų ir darbdavys“, – sakė premjerė.

Privalomas gamybos įmonių darbuotojų, kurie nėra persirgę koronavirusu ar  nepasiskiepiję, testavimas kas 7–10 dienų įsigaliojo rugsėjo viduryje.

Taip pat I. Šimonytė akcentavo, kad kol kas svarbiausia priimti sprendimus, kaip skatinti vyresnio amžiaus asmenų vakcinavimą.

„Pagrindinis prioritetas vis dėlto yra visos priemonės, kurios leistų kaip įmanoma labiau paskiepyti 75+ metų bendruomenę. Tai, ką esate susiplanavę dėl šeimos gydytojų, logistikos, informavimo ir kitų priemonių. Jei reikės papildomų Vyriausybės priemonių, prašyčiau trečiadieniui paruošti“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Tuo metu sprendimai dėl moksleivių testavimo ir izoliacijos bus priimami ne Vyriausybės, o operacijų vadovo Arūno Dulkio sprendimu.

Vyriausybės posėdžio išvakarėse, ir I. Šimonytė, ir A. Dulkys teigė, kad blogėjant Lietuvos epidemiologinei situacijai, reikėtų įtvirtinti privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą.

„Turbūt tuo tikslu vėl reikės įvesti karantiną, kadangi pagal ekstremalią situaciją tokio reikalavimo nustatyti negalime, o rekomendacijos Lietuvoje, skirtingai nuo Skandinavijos šalių, suprantamos kaip tai, ko visiškai nereikia laikytis“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

COVID-19 skaičiai didėja – nustatyti 1486 susirgimai, mirė 15 žmonių 

Praėjusią parą nustatyti 1486 nauji COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių, ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas. Trylika mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies. 3512 žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7964 žmonės.

Nuo COVID-19 ligoninėse gydomų pacientų skaičius viršijo tūkstantį ir šiuo metu siekia 1014. Reanimacijoje gydoma 116 pacientų. Lyginant su ankstesne para žmonių ligoninėse padaugėjo dviem dešimtimis.


Rašyti komentarą...
j
joo
2021-09-23 13:05:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimonytei viskas vienodai tik svarbiausia, kaip suskiepinti greičiau, kai tie skiepai visiškai neveikia.
Atsakyti
-1

M
Manau
2021-09-24 06:48:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyresnių žmonių ir taip niekas ligoninėje nežiūri, ar esi pasiskiepyjes ar ne, užtai tiek daug mirčių, jei nesaugosi sveikatos pats, niekas nepades....
Atsakyti
0

V
Vardas (butinas)
2021-09-26 13:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada suprasime kad ne-vakcinacija veikia tik tada kai 95 % asmenų yra pasisikiepija
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų