naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didieji Lietuvos miestai Kalėdoms šiais metais išleis mažiau lėšų. Susiklosčius ypatingai epidemiologiniai situacijai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nevyks eglučių įžiebimo koncertai, kurie pritraukia minią žmonių, todėl išlaidos mažėja. 

Didieji Lietuvos miestai Kalėdoms šiais metais išleis mažiau lėšų. Susiklosčius ypatingai epidemiologiniai situacijai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nevyks eglučių įžiebimo koncertai, kurie pritraukia minią žmonių, todėl išlaidos mažėja. 

REKLAMA

Didžiausią sumą pinigų miesto puošybai ir kalėdinės nuotaikos kūrimui šiemet skyrė Vilnius, o mažiausią – Klaipėda.

Vilnius skyrė didžiausią sumą 

Per šias Kalėdos didžiausią pinigų sumą miestui puošti skyrė Vilniaus savivaldybė, tačiau suma keliomis dešimtimis mažesnė nei praėjusiais metais. 

„Šventiniam miesto papuošimui, eglei ir kitoms alternatyvioms švenčių idėjoms iš viso miestas šiais metais skirs apie 280 tūkst. eurų, pernai – 300 tūkst. eurų“, – tv3.lt teigė BĮ „Vilniaus kultūros centras“ vadovas Paulius Jurgutis.

Kadangi dėl susiklosčiusios situacijos ir karantino eglutės įžiebimo koncertas dalyvaujant žiūrovams vykti negalės, daugiausia dėmesio sutelkta į miesto puošybą, šviesos dekoracijas. P. Jurgučio teigimu, savivaldybė stengiasi sumažinti gyventojų ir miesto lankytojų buriavimąsi, todėl bus nušviestas visas miestas. 

REKLAMA

„Atsvara visus ribojančiai realybei bus didžiulis dėmesys Vilniaus puošybai, šviesos dekoracijoms, bendruomenių kūrybiškumui ir pastarosiomis dienomis vis gimstančioms originalioms alternatyvių Kalėdų idėjoms“, – teigė P. Jurgutis.

REKLAMA

Siekiama Kalėdų dvasią kurti arčiau namų taip mažinant srautus pagrindinėse miesto vietose ir aikštėse.

„Vilniečiai dar per pirmąją koronaviruso bangą parodė, jog sugeba susitelkti pačiu sudėtingiausiu laikmečiu ir įjungia visą savo kūrybiškumą. Kalėdos sostinėje bus išties šviesesnės, arčiau namų ir pasiūlys įvairių alternatyvų“, – sakė P. Jurgutis.

Kaunas eglutei skirta apie 80 tūkstančių

Šiais metais Kauno Kalėdų miestelis bus kitoks, todėl išlaidų jo puošybai taip pat skirta mažiau. Didžiausia suma skirta eglutės puošimui, o kiek išlaidų reikės Rotušės aikštei puošti, dar yra tikslinama. 

REKLAMA

„Eglutės papuošimui šiemet skirti 78 360 eurų. Rotušės aikštės papuošimui buvo planuota 59 497 eurai, tačiau šiuo metu suma perskaičiuojama. Esant karantinui, siekiant išvengti tolesnio koronaviruso plitimo pavojaus Kauno miesto savivaldybės teritorijoje, perplanuojamas ir kalėdinis miestelis, jo veiklos.

Lėšos buvo planuotas kalėdinio miestelio namelių dekoravimui. Pasikeitus situacijai, lėšos mažėja“, – tv3.lt teigė Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus projektų vadovė Urtė Povilaitytė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaunas, kaip ir sostinė, kalėdinę dvasią ketina sukurti išskirtinėmis dekoracijomis papuošiant visą miestą.

„Išskirtinės dekoracijos nutūps ant miesto tiltų, gatvių apšvietimo stulpų, senamiesčio erdvėse, Santakos parke ir t. t. Atgimusi Laisvės alėja šiemet kauniečius pasitiks šviesesnė, čia augančiose liepose sužibs naujos lempučių girliandos.

Pilnai miestą planuojame papuošti iki lapkričio 28 d., kuomet bus įžiebta pagrindinė Kauno eglė“, – sakė U. Povilaitytė.

REKLAMA

Mažiausia sumą skyrė Klaipėda

Klaipėda šiais metais Kalėdoms nusprendė skirti apie 40 tūkst. eurų. Tokia suma bus išdalinta ir eglutės puošimui, ir miesto apšvietimui, ir išskirtiniam objektui. 

„Suma – 39 540 eurų. Pinigai skirti kalėdinių, naujametinių renginių Klaipėdoje koncepcijos sukūrimui, Eglės pastatymui Klaipėdos teatro aikštėje, teatro aikštės šventiniam apšvietimui, organizavimui.

Taip pat išskirtinio objekto pastatymui miesto bendruomenei, fejerverkų organizavimui ir komunikacijos parengimui“, – tv3.lt sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Rūta Steponavičienė

REKLAMA

Tačiau ši suma dar nėra galutinė.

„Pandemija paveikė renginius ir šiuo metu jie yra išviso negalimi tai, kai pasibaigs kalėdinis sezonas, matysime, kokia kaina bus galutinė“, – teigė R. Steponavičienė.

Didžiausia sumos dalis bus skiriama išskirtiniam objektui Klaipėdos teatro aikštėje, tačiau Kalėdų Klaipėdoje organizatoriai visų detalių apie išskirtinį objektą atskleisti dar neketina. 

„Nenorime dar atskleisti visų stebuklų, tiesiog norime šiais metais, kadangi pandemija mus paveikė, ieškoti naujų formų ir naujų sprendimų, tai buvo nuspręsta, kad Klaipėdos teatro aikštę papuoš Šiaurinė žvaigždė.

REKLAMA
REKLAMA

Tai yra šviesų instaliacija, kuri veikti pradės jau gruodžio 1 d. Na, o kas yra jos autorius atskleisime netrukus. Didžiausia suma bus skirta šiam kalėdiniam objektui“, – sakė R. Steponavičienė.

Kauno ir pagrindinė Lietuvos eglė Katedros aikštėje šiemet bus įžiebtos lapkričio 28 d. Gruodžio 5 d. sužibės Klaipėdos ir antroji Vilniaus eglė Rotušės aikštėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų