Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
32
Derybos dėl koalicijos Seime (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Centro dešinės koaliciją buriančios partijos teigia, kad beveik jau pasiekė sutarimą dėl koalicijos teksto ir tikisi pirmadienį pasirašyti koalicijos sutartį. Tačiau dėl ministrų postų dar nekalba ir koalicijos sutartyje įvardyta vienintelė personalija – Ingrida Šimonytė siūloma vadovauti Vyriausybei.

32

Centro dešinės koaliciją buriančios partijos teigia, kad beveik jau pasiekė sutarimą dėl koalicijos teksto ir tikisi pirmadienį pasirašyti koalicijos sutartį. Tačiau dėl ministrų postų dar nekalba ir koalicijos sutartyje įvardyta vienintelė personalija – Ingrida Šimonytė siūloma vadovauti Vyriausybei.

REKLAMA

„Turbūt pirmadienį sutartis galėtų būti pasirašyta. Jei kažkokių nenumatytų aplinkybių neiškils, norėtume tikėtis, kad neiškils“, – ketvirtadienį po antrojo derybos raundo pranešė kandidatė į premjeres I. Šimonytė.

Pasak jos, derybininkams pavyko „beveik pasiekti sutarimą dėl teksto“. Koalicijos tekstui dar turi pritarti dėl koalicijos besiderančių partijų organai, jei tam nebūtų pritarta – tai vėl būtų sėdama prie derybų stalo.

„Tuo tekstu dabar pasikeitėme, dar reikia, kad žmonės žvitriu žvilgsniu pasižiūrėtų, ar bekalbant kas nors netyčia nebuvo paleista. Diskusijų būdu praėjome per visus punktus, turbūt tas formuluotes, kurias tenkintų visas derybines puses – radome.

REKLAMA

Kiekviena šalis kažką laimėjo ir turbūt daugiausia iš to laimėjo valstybė, kad mes apskritai sugebėjome susitarti: kas yra svarbiausia artimiausiu metu, kas – vidutiniu laikotarpiu, kur yra tokios pozicijos, kurios buvo vienų partijų programose, bet nebuvo kitų. Tokių klausimų yra, bet mes atrodo, kad sutarėme, kaip galime ir tais klausimais judėti į priekį. Pralaimėjusių nežinau, ar galime surasti. Už koleges nenoriu kalbėti“, – teigė I. Šimonytė.

Koalicijos sutartyje įvardyta vienintelė personalija – tai Šimonytė

Pasak I. Šimonytės, koalicijos sutartyje bus įvardyta vienintelė personalija – kad ji siūloma vadovauti Vyriausybei. Nei galimi ministrai, nei kiti pareigūnai nebus minimi.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai ne sutarties dalykas, kadangi ministrų pavardės priklauso, kandidatūros yra viena, kad žmonės galėtų būti tvirtinami, ten yra daugiau etapų. Sutarties projekte yra užfiksuota, kad tai  bus papildomas susitarimas, kuris bus pasirašytas tada, kai galėsime jau pasirašyti“, – teigė I. Šimonytė.

Koalicijos teksto projektą planuojama paviešinti ketvirtadienį vakare arba penktadienį.

Čmilytė-Nielsen: „Tai matau, kaip visų mūsų koalicijos partnerių pergalę“

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad šis susitarimas yra geras pagrindas judėti toliau.

„Patenkintos pirmiausia esame dėl to, kad šįvakar pavyko susitarti dėl tų likusių 20 proc., kurių trūko susitarimui. Po nesudėtingų, racionalių diskusijų, šiandien tai matau, kaip visų mūsų koalicijos partnerių pergalę, nes visų mūsų tikslas yra, kad už ketverių metų Lietuvoje žmonės būtų labiau gerbiami, labiau savarankiški, kad turėtų daugiau galimybių ir teisių.

REKLAMA
REKLAMA

Tas susitarimas, kurį pasiekėme, kuris yra tikrai neblogas kompromisas tarp skirtingų koalicijos partnerių nuostatų jis yra labai geras ir geras pagrindas judėti toliau“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak I. Šimonytės, vienos lyties partnerystė taip pat yra paminėta koalicijos sutarties projekte, tačiau apie tai plačiau nekalbėjo.

„Yra paminėta. Gausite tekstą ir galėsite perskaityti“, – teigė I. Šimonytė.

Armonaitė: koalicijos sutartyje – apie šiandienos iššūkius ir ateitį 

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigė, kad koalicijos tekstas yra apie Lietuvos ateitį – artimiausią ir tolimesnę.

„Mums pavyko susitarti, kad tas tekstas iš tiesų būtų apie Lietuvos ateitį. Tiek apie pačią artimiausią, kuriuos iššūkius matome šiandien ir rytoj – tai yra sveikatos krizė, galima ekonominė krizė, biudžeto prioritetai.

Tiek apie ateitį švietime, žmogaus teisių srityje, ekonomikoje ir panašiai. Iš Laisvės partijos pozicijos galiu pasakyti, kad penki prioritetai, kuriuos mes visą laiką viešinome, yra konkretūs ir yra šioje sutartyje. Dėl to mes be galo džiaugiamės“, – teigė A. Armonaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Partijų vadovai antradienį buvo susirinkę į pirmąjį derybinį susitikimą, po kurio sakė sutarę dėl didžiosios dalies koalicijos sutarties punktų.

Po Seimo rinkimų centro dešinės valdančiąją koaliciją formuoja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Naujajame parlamente jie turėtų turėti ne mažiau 74 vietų iš 141. 

Šimonytė susitiko su prezidentu

Primename, kad prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidate į premjeres I. Šimonyte aptarti koalicijos formavimą ir darbų tęstinumą.

I. Šimonytė kritikavo šiuo metu stebimą Covid-19 pandemijos valdymą. Jos teigimu, už situacijos kontrolę turėtų būti atsakingas vienas asmuo – premjeras, o ne premjeras kartu su sveikatos apsaugos ministru.

Artimiausiu metu ji pati planuoja perimti veiksmų dėl Covid-19 kontrolę.

„Tikslas yra, kad, kuomet nauja Vyriausybė pradėtų darbą, tai šitos situacijos valdymą turėtų perimti ministras pirmininkas. Nes dabar viena iš problemų, kad yra du tarsi galios centrai – sveikatos apsaugos ministras ir premjeras. 

REKLAMA
REKLAMA

Kartais vienas iš jų būna geras policininkas, kitas blogas, kartais skirtingai informacija išeina iš dviejų šaltinių“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Jos teigimu, vadovų nesusikalbėjimas ir skirtingas situacijos pateikimas nekuria pasitikėjimo visuomenėje, ir tokių situacijų apskritai derėtų išvengti.

„Centras turėtų būti aiškus – aukščiausias. O tematiniai centrai gali būti įvairiai dėliojami. O šalia gali būti patariamoji ekspertų grupė“, – svarstė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų