Dėmesio mokiniams ir mokytojams: nuo rugsėjo 1 d. – neišvengiami pokyčiai

Šalies mokyklose masiškai trūksta pedagogų, o ypač – gamtos mokslų. Ministerija surado išeitį. Tas pats mokytojas galės vaikus mokyti ne vieno, o dviejų, ar net trijų dalykų, net jei tokios specialybės diplomo ir neturi.

Mokytojai džiaugiasi galimybe daugiau užsidirbti, tačiau patenkinti ne visi. Moksleivių tėvai abejoja, ar mokytojams nepritrūks kvalifikacijos mokyti vaikus niekuomet nedėstytų dalykų.

Paskutinės mokslo metų dienos palydėtos staigmenomis ir naujovėmis, kurių nuo rugsėjo pirmosios sulauks mokytojai ir, žinoma, vaikai. Viena iš jų – galimybė pedagogui mokyti kelių disciplinų dalykus.

Nėra fizikų, biologų, chemikų

„Lietuvių kalba ir literatūra yra labai susiję dalykai su istorija, tai praktiškai mes taip ir darom. Integracija vyksta ir su istorija, ir su daile, ir su tikyba, ir su kuo nori. Aš atskirų pamokų neturiu, bet jeigu būtų galimybė, ir būtų būtinybė, visiškai man būtų smagu, ir istoriją, ir dailę dėstyti“, - sakė mokytoja.

Tokiu būdu ministerija tikina sprendžianti mokytojų trūkumą. Štai lietuvių mokytoja Edita sako kad, vaikus mokyti ne vien lietuvių kalbos, o pavyzdžiui, ir istorijos, tikrai norėtų.

Tokia naujovė įsigalioja nuo rugsėjo pirmosios dienos. Labiausiai mokytojų trūksta gamtos mokslų srityse. Nėra fizikų, biologų, chemikų. Tad, pavyzdžiui, biologijos mokytojas turės galimybę vesti ir fizikos, o gal ir chemijos pamokas. Tai nuspręs mokyklos vadovas, išanalizavęs mokytojo kompetenciją. Ir iš tiesų, mokytojai tokios dvigubos naštos nebijo.

Sudarys nemokamas sąlygas

Naujo dalyko mokyti vaikus, galės mokytojos ar mokytojai, kurie savo studijų metais buvo neformaliai įgiję bent 40 procentų konkrečios dalykinės specializacijos. Jei jos truks, bet mokytojas norės mokyti papildomo dalyko, valstybė sudarys sąlygas mokytojui nemokamai mokytis universitete.

Tačiau tokių dvigubų, o gal net trigubų specializacijų mokytojais, abejoja, vaikus auginantys tėvai. Anot jų, kartelė mokytojui turėtų būti keliama aukščiau, o perduoti žinias vaikui, turėtų tik idealiai savo sritį išmanantis pedagogas.

Anot specialistų, šalies švietimo sistema ir turėtų eiti studijų tarpdiscipliniškumo link. O ypač gamtos mokslai turėtų būti neskaidomi. Na, o jei mokytojas, nesvarbu, kokio amžiaus, nori tobulėti ir plėsti žinias, jam galimybės turėtų būti suteiktos.

Papildomas dėstymas ne pagrindinės disciplinos dalykų nebus ilgalaikis, o iki trejų metų. Kitaip, tariant tol, kol atsiras tinkamos kvalifikacijos žmogus.

 


Rašyti komentarą...
J
Jola
2018-06-26 08:06:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kitų profesijų atstovų yra prastų... Ir medikų, ir statybininkų, ir vairuotojų... Taigi ir mokytojų yra visokių. Jeigu reikėtų tik mokyti vaikus, būtų lengva. O dabar esi ir psichologas, socialinis darbuotojas, renginių organizatorius, aktorius, kompiuterių specialistas, vadybininkas, raštvedybos specialistas ir t.t. Neįmanoma išvardyti visko, ko reikalaujama iš mokytojo. Ir visi nori, kad jis viską atliktų puikiai... Ar tai įmanoma? Ar yra paroje tiek valandų, kad viską suspėti?
Atsakyti
-2

R
Remi
2018-06-26 09:05:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turėjau dar sovietmečiu tokią patirtį:iki 9-tos klasės biologijos mokytoja mokino chemiją.Įgijau 0 pagrindo,visai tos chemijos nesupratau,nes buvo toks vaizdas,kad ir pati mokytoja neupranta.Išėjus į vidurinę mokyklą ir pasikeitus mokytojai,buvo "vargo vakarienė".Ir baigiau vidurinę turėdama vienintėlę troikę iš chemijos :(
Atsakyti
0

I
Ir vėl
2018-06-26 13:44:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip norėtųsi straipsnius švietimo tema (visgi apie mokymą ir išmokimą rašoma, diskutuojama) matyti parašytus be klaidų. Gal žurnalistai turėtų gerbti skaitytojus, jeigu savęs negerbia, o ne skatinti neraštingumą. Patarimas: rašykite kuo trumpesnius ir paprastesnius sakinukus. :)
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų