• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai vasarą baidarėmis perplaukti Baltijos jūrą ketinę, bet namo be trokštos pergalės grįžę trys klaipėdiečiai ekstremalų žygį pasiryžę įgyvendinti šiemet. "Nors ne žemaičiai esame, bet labai užsispyrę: tikrai plauksime! Kažkas netiki, kad pavyks? Skeptikai - mūsų varomoji jėga. Kuo daugiau netikinčių, tuo šis žygis prasmingesnis", - įsitikinę vyrai.

REKLAMA
REKLAMA

Antras kartas - kitoks

Laiko apmąstymams ir išvadoms buvo į valias. Nors ir labai užsispyrę, vyrai nenumojo ranka į pirmojo žygio pamokas. "Supratome, kad jūra - ne ežeras. Vienokia ji prie kranto, kur daugiausia treniravomės, ir visai kita nuplaukus 50 km", - sakė Marius Norvaišas.

REKLAMA

O ir pats gyvenimas daug ką sudėliojo į kitas vietas. Pavyzdžiui, pakoregavo komandos sudėtį: į kitą miestą išvykus gyventi Jurdanui Butkui, prie Pauliaus Paulionio ir M. Norvaišo prisijungė dvidešimtmetis Klaipėdos universiteto studentas Domantas Laukevičius.

Domantas prisipažino slapta degęs noru prisijungti prie šio projekto ir su jauduliu stebėjo pernykštį vyrų rengimąsi žygiui. Tad, atsiradus laisvai vietai, ilgai nesnaudė - pasiprašė priimamas į komandą.

REKLAMA
REKLAMA

"Mano svajonė - perplaukti Baltijos jūrą - pildosi", - neslepia džiaugsmo vaikinas, kad jam atsirado galimybė dalyvauti projekte.

Šiemet žygio dalyviai "neprisiriš" ir prie datos, kaip buvo pernai, o plauks sulaukę tikrai palankių oro prognozių kelioms paroms į priekį. Klaipėdiečius kelionėje lydės ir kitas patyręs kapitonas - ne Steponas Kudzevičius, o jo sūnus Osvaldas su legendine jachta "Lietuva".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padės ir sinoptikai

"Planuoti konkrečią datą - klaida. Reikia galvoti ne tik apie savo siekius, bet ir apie gamtą bei taikytis prie jos užgaidų. Todėl šiemet pagalbos paprašėme Lietuvos hidrometeorologijos Klaipėdos skyriaus vadovo Liongino Pakščio. Jis žadėjo įdėmiai stebėti orus ir, radęs keturių dienų šviesesnį periodą, iš karto skambinti mums", - sakė P. Paulionis ir M. Norvaišas.

REKLAMA

Jų teigimu, pirmoje kelionėje išryškėjo ir daugiau neapmąstytų dalykų. Kad ir neskirta užtenkamai dėmesio gelbėjimuisi - trūko patirties, kaip elgtis apsivertus baidarei. O tokia situacija buvo ir labai įtikima, kad vėl bus. Todėl dabar gelbėjimo technikos detales plaukikai skrupulingai du kartus per savaitę tobulina Klaipėdos valstybinės kolegijos (buvusiame "Dinamo") baseine.

REKLAMA

Neįvertinta ir tinkamos aprangos būtinybė. Tąkart į jūrą vyrai išsiruošė apsirėdę paprastais plaukimo kostiumais, o jūros vanduo, pasirodo, net karščiausią vasarą gana šaltas, tad ypač naktį be specialių neperšlampamų kostiumų plaukti būtų didžiulis diskomfortas.

Sudėję pliusus ir minusus, vyrai pakeitė ir plaukimo maršrutą. Šįkart ketinama startuoti iš Lietuvos į Švediją, o ne atvirkščiai. Projekto dalyvių teigimu, laukti palankaus oro Švedijoje - gerokai brangiau. O ir kelionė prasideda dviem parom anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikisi paramos

Kaip ir pernai, daug fizinių jėgų ir gero psichologinio pasirengimo reikalaujantį žygį trijulė dedikuos Lietuvai bei visiems drąsiems lietuviams, kada nors bandžiusiems įveikti Baltijos jūrą. Tarp jų - ir P. Paulionio tėvui Gintarui, prieš 16 metų irkline valtele perplaukusiam Baltiją ir žuvusiam prie Klaipėdos krantų.

REKLAMA

Nors pirmas bandymas ir nebuvo sėkmingas, P. Paulionio, M. Norvaišo ir šiemet prisijungusio D. Laukevičiaus siekį entuziastingai palaiko būrys žmonių, tikinčių, jog šis projektas - sumatytas laiku ir reikalingas. Tarp jų - ir diplomatas Vytautas Žalys, prieš 10 metų kartu su Vytautu Germanavičiumi, Audriumi Skurvydu kanoja įveikęs Baltijos jūrą. Įsiliejęs į projekto dalyvių komandą, jis vyrams padės tikrai vertingais patarimais.

REKLAMA

Jau keletą mėnesių trijulė intensyviai treniruojasi. Laukdami, kol ištirps ledas, plaukioja baseine ir fizinę jėgą lavina sporto klube "Eola". Vos atsiradus palankiems orams, ketina pradėti intensyvias treniruotes upėje, mariose ir jūroje. Žygiui besirengiantys vyrai ketina plaukti palei visą Lietuvos pajūrį - nuo Būtingės iki Nidos. Iš viso - apie 90 kilometrų. Taip pat planuojama plaukti į Saaremo salas - apie 170 kilometrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Entuziazmo ir atkaklumo rengiantis žygiui vyrams netrūksta. Didžiąją dalį pasirengimo kelionei išlaidų vaikinai padengs patys, padedant būriui nuoširdžių rėmėjų. Tačiau lėšos, reikalingos lydinčiai jachtai (6 tūkst. Lt) bei neperšlampamiems kostiumams (vieno komplekto kaina - 700 eurų), vyrams neįkandamos. Tad projekto "Dėl tavęs aš perplauksiu jūrą" iniciatoriai labai laukia jų žygiu tikinčių žmonių finansinės paramos.

REKLAMA

Žygį nutraukė audra

"Vakarų ekspreso" skaitytojams priminsime, kad ankstyvą 2009-ųjų metų liepos 26-osios rytą Elande (Švedija) į Lietuvos vėliava paženklintas baidares sėdę trys vyrai nesitikėjo, kad kelionei net neįpusėjus, ją teks nutraukti.

Lydimi jachtos "Šatrija" ir patyrusio kapitono Stepono Kudzevičiaus, vyrai nuplaukė apie 70 kilometrų, o tuomet dėl didžiulio bangavimo jūroje sąlygos tapo ekstremalios. Ilgai planuotą žygį klaipėdiečiai turėjo nutraukti dėl kilusios grėsmės jų gyvybėms. Vos 30 kilogramų sveriančias baidares lyg lengvas skiedras mėtė iš skirtingų pusių atsiritančios bangos, kurių aukštis siekė apie 4 metrus, o audra buvo apie 6 balus.

REKLAMA

"Buvo apmaudu ir liūdna. Fiziškai jautėmės stiprūs, irkluoti sekėsi gerai - tikrai galėjome plaukti toliau ir pasiekti tikslą. Sunku buvo susitaikyti su tuo, kad nebegalėsime tęsti savo žygio ir įgyvendinti tai, ką sumanėme. Tačiau kartu ir džiugu, kad mūsų bandymas buvo vykęs, o laukto rezultato nepasiekėme ne dėl savo kaltės - prieš stichiją nepašokinėsi", - po pirmojo bandymo įveikti Baltiją sakė projekto "Dėl tavęs perplauksiu jūrą" iniciatoriai.

Rolanda LUKOŠEVIČIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų