Dėl pareigūnų veiksmų prieš Puidoką bus pradėtas „išsamus vidinis patikrinimas“

Generalinė prokuratūra patikino, kad dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų veiksmų prieš Seimo narį Mindaugą Puidoką bus atliekamas vidinis patikrinimas.

„Negalėčiau per daug detaliai aiškinti, kokios procesinės prievartos ar kokios jėgos priemonės buvo panaudotos prieš Seimo narį. Reikėtų palaukti, nes procesiniai veiksmai dar vyksta, tie patys pareigūnai, kurie atliko tuos veiksmus, turėtų pateikti savo paaiškinimus apie šitą įvykį, kaip viskas vyko.

Kaip suprantu, iš šitos pusės išklausyta tik Seimo nario pozicija. Galiu pažadėti vieną dalyką – bus atliktas išsamus vidinis patikrinimas. Tiek iš pareigūnų bus paimti paaiškinimai, kad būtų nustatyta, kaip viskas vyko, ar nebuvo peržengtos procesinių prievartos priemonių panaudojimo ribos“, – Seime ketvirtadienį kalbėjo Generalinės prokurorės pavaduotojas Gintas Ivanauskas.

Tiesa, jis pridūrė, kad, kaip aiškina Konstitucinis teismas, asmens krata nėra asmens laisvės suvaržymas.

„Pirmiausiai išsiaiškinsime, kokios priemonės kratos metu buvo panaudotos, kodėl jos buvo panaudotos. Neatmetu galimybės, kad reikės tam tikros teisminės praktikos, formuojant tam tikrą jėgos panaudojimą prieš Seimo narius, esant reikalui. Kad tai bus šitas įvykis, kuris padės šitą praktiką formuoti“, – kalbėjo G. Ivanauskas.

Tvirtina patyręs smurtą

Seimo narys, darbietis Mindaugas Puidokas tvirtina ketvirtadienį patyręs Specialiųjų tyrimų tarnybos agentų smurtą savo kabinete Seime. Savo ruožtu STT praneša, kad M. Puidoko padėjėjas įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu. Teigiama, kad jis siūlė 50 tūkst. eurų kyšį Seimo nariui Matui Maldeikiui.

„Įvyko precedento neturintis atvejis Lietuvos parlamentarizmo istorijoje. Savo kabinete buvo prieš mane smurtaujama STT agentų, buvau smaugiamas, suplėšė, reiškiasi, rūbus, be jokio statuso, reiškia, pagal jų nutartis, nes nesu nei liudininkas, nei įtariamasis. 

Iš manęs buvo atimti asmeniniai daiktai jėga. Buvau iki kraujo... ir rankos sudraskytos. Trūko oro. Aš sakiau, kad drūstu, trūksta oro, vis tiek mane smaugė ir savo veiksmų nenutraukė. Tikrai tokie dalykai Seime neturėtų vykti“, – per Seimo plenarinį posėdį ketvirtadienį sakė M. Puidokas.

REKLAMA

STT: agentai prievarta paėmė telefonus iš M.Puidoko, nes šis nevykdė teisėtų reikalavimų

STT ketvirtadienį pareiškė, kad jos darbuotojai turėjo prievarta paimti telefonus iš Seimo nario Mindaugo Puidoko, nes parlamentaras atsisakė vykdyti teisėtus pareigūnų reikalavimus.

Taip tarnyba reagavo į Seimo nario kaltinimus STT agentams smurtu.

„Buvo atlikta krata Seimo nario M. Puidoko kabinete. Taip pat buvo atlikta jo asmens krata. Jos metu siekiant paimti tyrimui reikšmingus daiktus (mobiliuosius telefonus), nebuvo vykdyti pareigūnų teisėti reikalavimai ir jiems buvo pasipriešinta. Dėl šios priežasties tyrimui reikšmingi daiktai buvo paimti prievarta“, – BNS informavo STT atstovė Renata Keblienė.

M. Puidokas detaliai papasakojo, kas nutiko jo kabinete:


Rašyti komentarą...
Žmogus
2021-06-10 14:10:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius pareigūnus reikia bausti už tokį elgiasi,sodinti į kalėjimą
Atsakyti
-1

I
Irena
2021-06-10 14:03:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikėjo viską fiksuoti įkalčiais, nuotraukomis, nes STT liūdys taip, kaip įpratę, plaus savo mundurą ir apkaltins viskuo, gal užpuolimu. ar pasikėsinimo nužudyti.
Atsakyti
-2

V
Vinis
2021-06-10 14:09:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi vienodi tikrinkite visus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų