REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendradarbiaudama su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Bažnyčia ragina tikinčiųjų bendruomenes būti atsakingomis ir taikyti visas būtinas prevencijos priemones, kad apsaugotų save ir kitus nuo naujojo koronaviruso grėsmės.

Bendradarbiaudama su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Bažnyčia ragina tikinčiųjų bendruomenes būti atsakingomis ir taikyti visas būtinas prevencijos priemones, kad apsaugotų save ir kitus nuo naujojo koronaviruso grėsmės.

REKLAMA

Vis daugiau įvairių bendruomenių įsitraukia į informacijos sklaidą apie naująjį koronavirusą (Covid-19). Vienas iš sektinų pavyzdžių – bendradarbiavimas su tikinčiųjų bendruomenėmis.   Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šalies bažnyčioms jau išplatinta informacija, kuri yra viešai kabinama maldos namuose.   

„Dėkoju bažnyčios atstovams ir vyskupams. Labai gražiai bendradarbiaujame. Visi girdite žinias iš Italijos, kur dėl naujojo koronaviruso yra atšaukiamos mišios, vengiama masinių susibūrimų. Lietuvos vyskupai labai atidžiai stebi šią situaciją. Tad dabar per mišias dvasininkai informuoja, kaip elgtis, kaip saugotis, kas tai yra higiena. Su jais dalinamės naujausia informacija, kad būtų galima pasidalinti su tikinčiųjų bendruomene“, – sako ministras A. Veryga. 

Pasak Lietuvos vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus kun. Kęstučio Smilgevičiaus, Bažnyčia atidžiai seka koronaviruso situaciją Lietuvoje, operatyviai ir adekvačiai reaguodama į atitinkamus grėsmės lygius.   

REKLAMA
REKLAMA

„Sukurti efektyvūs vidinės ir išorinės informacijos sklaidos būdai, kurių pagalba situacijai keičiantis priimami greiti sprendimai ir apie juos skubos tvarka informuojami dvasininkai bei tikintieji. Šiame darbe Bažnyčia efektyviai bendradarbiauja su valstybės institucijomis, tarp jų ir Sveikatos apsaugos ministerija“, –  pabrėžia kun. K. Smilgevičius.  

REKLAMA

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Lietuvos bažnyčiose išplatintos rekomendacijos, kaip elgtis saugant save ir kitus. Tikintiesiems primenama dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu arba naudoti alkoholinę rankų dezinfekavimo priemonę, kosėti arba čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę arba prisidengiant vienkartine servetėle. Pasireiškus bet kokiems kvėpavimo takų infekcijos simptomams (karščiavimui, kosuliui, slogai ir kt.) rekomenduojama likti namuose ir nedalyvauti pamaldose.

Taip pat patariama vengti fizinio kontakto su kitu asmeniu (pavyzdžiui, pasisveikinant nespausti rankos), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai (pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys), vengti masinių susibūrimo vietų, vengti liesti rankomis relikvijas ir jas bučiuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso:

Įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Esant galimybei reikėtų dirbti iš namų, šiam laikotarpiui gali būti išduodamas ir nedarbingumas. Daugiau informacijos apie tai galima rasti NVSC puslapyje; nesilankyti dideliuose renginiuose, nesinaudoti viešuoju transportu ir pan.

Taip pat – stebėti savo sveikatos būklę (matuoti kūno temperatūrą, stebėti, ar nepasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai – kosėjimas, dusulys ir kt.).

Jei kitaip sunegalavote, bet nesilankėte minėtose šalyse, dėl sveikatos būklės reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

***

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų