Dėl alkoholio ribojimo – visa šūsnis sprendimų

Seimui alkoholį ribojančių pataisų paketą pateikti siekiantys visuomenininkai sako per kelias savaites jau surinkę tam būtiną parašų skaičių – 50 tūkst., tačiau procesą tęsiantys toliau.

„Mūsų tikslas surinkti žymiai daugiau nei reikalaujama pagal įstatymą. Akivaizdu, kad tiek visuomenė, tiek politinė bendruomenė pribręsta esminėms permainoms alkoholio vartojimo problemai spręsti“, – pranešime spaudai antradienį paskelbė iniciatyvos koordinatorius Juozas Dapšauskas.

Pasak pranešimo, parašai dar bus renkami per visą balandžio mėnesį. Galutinė parašų pateikimo data – gegužės 14-oji.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako prašantis, kad iniciatoriai parašų lapus atiduotų anksčiau, tačiau jų planai – vienu metu atnešti kuo didesnį jų skaičių.

„Mūsų prašė, kad dar duotume tų parašų rinkimo lapų, mes iš savo pusės prašėme, kad greičiau atneštų parašų rinkimų lapus, kuriuos yra surinkę, kad medžių pasigailėtume, nekirstume. Tas pagreitintas parašų rinkimas irgi yra akivaizdus, įtikinantis darbo rezultatas, jei pasirodys, kad juos surinko“, – BNS sakė Z.Vaigauskas.

REKLAMA

Grupe „Už blaivią“ pasivadinę visuomenininkai siūlo drausti alkoholio reklamą, jį pardavinėti tik specializuotose parduotuvėje, vėlinti amžių, nuo kada leidžia pirkti alkoholį. Norėdami pataisų projektą pateikti Seimui, iniciatoriai per du mėnesius turi surinkti ne mažiau kaip 50 tūkst. parašų.

Iniciatyvinėje grupėje yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Aurelijus Veryga, vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, pasipriešinimo kovų dalyvė Nijolė Sadūnaitė, dainininkas Donatas Montvydas, filosofas Krescencijus Stoškus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva patenka į daugiausia alkoholio suvartojančių Europos šalių trejetuką. Apie būtinybę riboti jo vartojimą imta garsiau kalbėti po šalį sukrėtusių nusikaltimų, kuriuos įvykdė girtaujantys asmenys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų