Degalinė purtosi atsakomybės dėl į Nerį plūstelėjusios naftos: nieko nežinome

Į Nerį ties Kaunu plūstelėję naftos produktai ant kojų sukėlė ne tik specialiąsias tarnybas, bet ir valdžios atstovus. Baimintasi ekologinės nelaimės. Kaip įtariama, tarša pasipylė iš netoliese esančios degalinės. Aiškinamasi, ar tikrai. Degalinės atstovai sako, kad jokios avarijos pas juos nebuvę.

Visomis vaivorykštės spalvomis tviskančias dėmes Neries vandenyje išvydę ir sklindantį aitrų degalų kvapą pajutę praeiviai sunerimo ir iškvietė specialiąsias tarnybas. Įtariama, kad į vandenį patekę teršalai štai pro išleistuvą galėjo ištekėti grioviu tiesiai į Nerį, o ja į Nemuną.

Greičiausiai tekėjo dyzelinas, pasroviui pasiekė Neries ir Nemuno santaką. Atvykę ugniagesiai, naftos produktus rinko sorbentais – specialios pagalvės sumestos ir prie išleistuvo, ir į Neries upę, – o tada gelbėtojai sėdo į valtį ir plaukdami purškė tirpalą, skaidantį naftos produktus.

„Mūsų užduotis buvo sustabdyti tekėjimą, tai pastatėm bonas, įmetėm surenkančias pagalves teršalus, ir vandenį skaidėm su hidrobreku, Iki Santakos tilto plaukėm, upė, kaip sakant, per pusę užteršta yra“, – TV3 kalbėjo ugniagesys gelbėtojas Tomas Vyšniauskas.

Ugniagesiai sako, šį maždaug penkių kilometrų ruožą pirmyn atgal įveikę tris kartus. Tačiau naftos dėmės vis plūduriavo vandenyje.

Stabdyti ekologinės nelaimės atskubėjo ir aplinkosaugininkai, ir bendrovės „Kauno vandenys“ specialistai. Nelaimė ne juokais išgąsdino visus – čia šeštadienio vakarą sugužėjo ir Kauno valdžios atstovai. Baimintasi skaudžių pasekmių. Manoma, kad incidentas įvyko Jonavos gatvėje „Jozitos“ degalinės teritorijoje.

„Pastebėta tarša naftos produktais, apžiūrint visą lietaus išleidimo trasą. Kaip galimą taršos šaltinį nustatėm čia, iš kolonėlės bėgantį po naftos gaudyklės lietaus vandenį. Dabar va apžiūri, ar tikrai. Šimtu procentų negalu teigti, kol nebus paimti tyrimai“, – sakė aplinkosaugininkas Konstantinas Šumskas.

Iš degalinės zonoje esančių šulinių paimti mėginiai – juos ištyrus tikimasi tiksliai nustatyti teršėjus. Tuo metu degalinės atstovai sako, jokio gedimo neužfiksavę, tad iš kur liejosi naftos produktai – nesuprantantys. 

REKLAMA

„Nieko aš nežinau, įrenginiai visi mūsų yra tvarkoj. Yra gaudyklė, būtent iš visos tos teritorijos, visas tas lietaus vanduo yra praleidžiamas per naftos gaudyklę ir kad pamatė, jog tam šulinėly yra naftos tai taip ir turi būti, tam ir yra tie šulinėliai, kad ir ten subėgtų“, – tvirtino „Jozitos“ degalinės direktoriaus pavaduotojas Jonas Auryla.

Kiek tiksliai teršalų pasklido vandenyje, nežinia – aplinkosaugininkai sako svarbiausia,  kad tekėjimas sustabdytas. O žalą apskaičiuos vėliau. Temstant darbus upėje baigė ir ugniagesiai, dieną teritorija vėl žvalgyta.


Rašyti komentarą...
M
Mastantis
2020-03-08 22:13:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip visada ponai nekalti toliau siukslinam po musu nors tvanas su saule negyvensim o ateinanciom kartom paliksim dujokaukes ir dykumas juk mes gyvenam sia diena . O pronukai tegu dvesia juk jau musu nebus .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų