Kaip pranešė Policijos departamentas, ketvirtadienio vidurdienį, apie 12 val., Zarasų rajone esančiuose namuose, 16-metis oriniu šautuvu sužalojo girtą (3,42 prom.) 41 metų moterį.
Ji po medikų apžiūros gydoma ambulatoriškai. Nepilnametis buvo perduotas Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams.
Teisėtai moters laikytas ginklas paimtas. Surinkta medžiaga dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Šeima su problemomis
Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad apie šį įvykį vaiko teisių gynėjai sužinojo iš policijos:
„Nedelsiant reagavome į šią informaciją ir pasirūpinome vaikinui saugia aplinka pas jam artimus žmones. Dar tą patį vakarą pavyko pasikalbėti su paaugliu, išklausėme jo nuomonę, skubios emocinės pagalbos jam neprireikė. Toliau aiškinamės įvykio aplinkybes, renkame informaciją, kuri padės įvertinti paauglio situaciją šeimoje.
Svarbu paminėti, kad šiuo metu šeimai buvo teikiama pagalba, tad surinkę visą aktualią informaciją spręsime, kokios papildomos ar intensyvesnės paslaugos mamai galėtų padėti įveikti esamus sunkumus, apsaugotų paauglį nuo netinkamų situacijų ir nedelsiant jas inicijuosime. Šias paslaugas teikia socialiniai partneriai.“
Pirminiais duomenimis, įvyko nelaimingas atsitikimas buityje neatsargiai ir neatsakingai elgiantis su ginklais.
„Todėl vaiko teisių gynėjai primena, kad suaugusieji turėtų vengti ginklų kaip pramogos, jokiu būdu nenaudoti jų apsvaigus ir aplinkoje esant vaikams ar kartu su nepilnamečiais. Visi ginklai, įskaitant pneumatinius šautuvus, turi būti laikomi saugiai rakinamose spintose ar seifuose. Neatsakingas elgesys su ginklais gali baigtis skaudžiomis nelaimėmis, kaip ir minimu atveju.
Tėvystė mus įpareigoja brandai. Tad, turint sunkumų, svarbu rasti valios juos pripažinti, ieškoti pagalbos bei ją priimti. Suaugusiųjų elgesys ir sprendimai gali kisti priklausomai nuo to, kiek į tai dedama pastangų, ar suprantama, jog tėvų pavyzdys tiesiogiai paveikia vaiką ir gali daryti įtaką jo pasirinkimams.
Sunkumų patiriantiems žmonėms ramsčiu galėtų tapti artimieji, kurie geriausiai mato, kokias emocijas ir būsenas šeima išgyvena, su kokiais tėvystės iššūkiais susiduria ir, jeigu nepavyksta atsiradusių sunkumų išsispręsti šeimoje, visuomet prašome artimųjų apie juos nenutylėti, o ieškoti pagalbos – kreiptis į vaiko teisių gynėjus, socialinius darbuotojus, gydytojus, pagalbą teikiančių organizacijų savanorius“, – pridūrė I. Gaigalienė.
Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 0 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!