Kone kasdien girdimi pranešimai apie tai, jog teismuose vis dažniau atsiduria netinkamus internetinius komentarus rašinėjantys žmonės, regis, neatbaido aktyvių komentuotojų nuo veiklos, užtraukiančios baudžiamąją atsakomybę, o kasmet augantis pradedamų ikiteisminių tyrimų dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę skaičius parodo kai kurių piliečių nesugebėjimą naudotis jiems įstatymų garantuojama žodžio laisve rašoma pranešime spaudai.

Kaip teigia Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras Simonas Genys, besispecializuojantis tirti nusikaltimus asmens lygiateisiškumui ir sąžinės laisvei, ikiteisminių tyrimų, susijusių su neapykantą kurstančiais internetiniais komentarais, skaičius Klaipėdoje itin išaugo šiais metais. Vien per spalio mėnesį buvo pradėta 16 tyrimų pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 170 str., o per visus metus jų skaičius pasiekė 39. 2011 m. buvo atliekami 28 tokie tyrimai, o 2010 m. – tik 7.

Pasak prokuroro, šiemet itin išaugusį šio pobūdžio tyrimų skaičių lėmė aktyviai veikiančios viešosios įstaigos „Europos žmogaus teisių fondas“ veikla. Vien pagal šios organizacijos atstovų pareiškimus Klaipėdoje pradėta didžioji dalis, t.y. net 28 ikiteisminiai tyrimai, susiję su neapykantos kurstymu tautiniu pagrindu. Fondo pareiškimuose nurodomi įvairių internetinių svetainių adresai bei juose publikuoti straipsniai, vienaip ar kitaip susiję su lenkų ir lietuvių santykiais.

REKLAMA

Pareiškėjų nuomone, itin nepagarbiai ir aktyviai apie lenkų tautinės mažumos atstovus buvo pasisakyta bei galimai internetiniuose komentaruose kurstyta neapykanta lenkų tautybės žmonių atžvilgiu po Lenkijos futbolo sirgalių Lietuvoje sukeltų riaušių. Be „Europos žmogaus teisių fondo“ pareiškimų, keletas ikiteisminių tyrimų pradėta pagal pavienių asmenų pareiškimus, du – pagal Žmogus teisių stebėjimo instituto atstovų pareiškimus, vienas – pagal Tolerantiško jaunimo asociacijos pareiškimą (dėl galimo žmonių grupės niekinimo seksualinės orientacijos pagrindu). „Kartais tenka išgirsti, jog Lietuvoje, prisidengus Baudžiamojo kodekso 170 str., neva ribojama žodžio laisvė, tačiau tai nėra tiesa.


Rašyti komentarą...
Z
Zydrunas
2012-12-28 15:40:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jaigu as manau, kad gejai negali įsivaikinti, ir tai laikau amoraliu veiksmu, o tiems kurie pritaria sulau savo vaikus jiems duoti bandomajam laikotarpiui, tai yra nusikaltimas ar ne?
Apie prokuroru darbus taipat turiu savo nuomone, kad ju dauguma yra parsidaveliai, taipat proto ir dvasios ubagai, tai jau negerai?
Ar galima turet savo nuomone, kuri nesutampa su "bambaliu" isrinkta valdzia ir ju paskurtais ministrais?
Atsakyti
0

N
Nu jo
2012-12-28 15:15:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasakyk vagiui, kad jis vagis, tai atsidursi teisme ir būsi nuteistas... Va kaip gražiai polkos zingsneliu sokam...
Atsakyti
-1

K
KazysS
2012-12-28 16:20:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galite bet ką keikti bjauriausiais žodžiais, spjaudyti internete net vardiniai, šmeižti nepatikusius - už tai niekas nebaus, net jei jie ir skųsis. Bet tik ša - prieš lenkus, žydus ir paiderastus. Galite nudegti kaip mat, už tai bauda iki 1500 litų
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų