Darbo kodeksą nepalankiai vertina kas antras lietuvis

Naująjį Darbo kodeksą nepalankiai vertina daugiau kaip pusė gyventojų, rodo iš karto po kodekso priėmimo liepą bendrovės „Vilmorus“ atlikta gyventojų apklausa, kurią ketvirtadienį skelbia naujienų portalas delfi.lt.

Apklausos duomenimis, palankiai Darbo kodeksą vertina 1,4 proc. žmonių, greičiau palankiai – 2,7 proc. Nepalankiai Darbo kodeksą vertina 50,7 proc. respondentų, greičiau nepalankiai – 14,2 proc. Dar 30,9 proc. žmonių sakė, kad į klausimą sunku atsakyti.

Pagal amžių didžiausią neigiamą nusistatymą demonstruoja 40-49 ir 50-59 metų respondentai. Jaunimas iki 29 metų naują Darbo kodeksą irgi vertina gana neigiamai: taip sakė 70,4 proc. šio amžiaus apklaustų žmonių. 7,2 proc. šio grupės repondentų naują dokumentą įvertino teigiamai ir 22,4 proc. buvo sunku atsakyti į klausimą. Vyresnio amžiaus žmonės, tai yra 60-69 metų, taip pat 70 metų ir vyresni, dažniau rinkosi atsakymą „sunku pasakyti“.

Apklausa buvo atlikta liepos 1-10 dienomis, visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ sumanymu. Iš viso apklausos metu apklausta 1005 respondentai.

Darbo kodeksas Seime priimtas birželio 21 dieną, prezidentė Dalia Grybauskaitė jį vetavo, sakydama, kad kodeksas gina ne darbuotojų, o darbdavių interesus, bet Seimas jos veto rudenį įveikė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų