Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai savo pirmininkės "darbietės" Romualdos Kšanienės elgesį svarstys ketvirtadienį susirinkę į neeilinį posėdį.
"Dabar mums vadovauja žmogus, kuris dalyvavo šituose renginiuose visiškai nesusimąstydamas, kad ne vieta ten dalyvauti. Plius sušaukus posėdį jinai kažkur išvyko. Galima patikrinti, ar tikrai pas daktarą, ar ten buvo iš anksto užsiregistravusi. Mano nuomone, jokio išankstinio užsiregistravimo nebuvo. (...) Po to, kai sužlugdė tą posėdį mūsų, už valandos vėl plenariniame posėdyje sėdėjo. Absoliutus ignoravimas mūsų buvo", - komisijos posėdyje trečiadienį piktinosi konservatorius Antanas Matulas.
Etikos sargų nemalonę parlamentarė užsitraukė rugsėjo pabaigoje nuvykusi į nuo Lietuvos teisėsaugos tuomet besislapsčiusio, bet pastaruoju metu į Lietuvą parvykusio Darbo partijos ekslyderio Viktoro Uspaskicho spaudos konferenciją Maskvoje, kurią daugelis politikų įvertino kaip nukreiptą prieš Lietuvos valstybę.
R.Kšanienės likimą etikos sargai norėjo svarstyti dar prieš dvi savaites, tačiau tuomet "darbietė" "netikėtai susirgo" ir išskubėjo pas gydytoją. Į pavakarę parlamentarė vėl atvyko į Seimą ir aiškino, jog seniai buvo užsirašiusi pas gydytoją, todėl negalėjusi praleisti vizito.
Etikos komisijos nariai trečiadienį beveik sutartinai piktinosi R.Kšanienės trukdymu surengti posėdį bei neetišku elgesiu, nors kartojo tikrai neturį nieko prieš R.Kšanienę kaip prieš žmogų.
Konservatorius Antanas Napoleonas Stasiškis teigė esąs sutrikęs dėl "keistos situacijos".
"Situacija tikrai labai keistoka. Aš nesu linkęs asmeniškai ką nors vertinti, graži jinai - negraži, šypsosi - nesišypso. Bet tas elgesys, aš, atvirai sakant, esu labai nustebęs. (...) Aš tikėjausi, kad artimiausio posėdžio metu jinai pati pasakys, padės čia mums ant stalo pareiškimą "aš atsistatydinu, prašau ar pasitikėjimą manimi patikrinti". Bet va šitas elgesys keistokai atrodo", - komisijos posėdyje dėstė konservatorius A.N.Stasiškis.
Tuo metu pati R.Kšanienė trečiadienį buvo išvykusi į komandiruotę Bosnijoje ir Hercogovinoje, tačiau jau į pavakarę turėtų grįžti Lietuvon. Kiek anksčiau politikė yra prisipažinusi, jog jau susitaikė su mintimi, kad teks palikti Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkės postą.
Jei Seimo Etikos ir procedūrų komisija nustatys, kad pirmininkė prasilenkė su etika, R.Kšanienės likimas bus atiduotas viso Seimo teismui. Parlamentas puse posėdyje dalyvavusių parlamentarų balsais R.Kšanienę gali atstatydinti.
Rusijos sostinėje rugsėjo 21-ąją V.Uspaskichas surengė spaudos konferenciją, kurioje žadėjo įrodyti, esą lietuviai pareigūnai norėjo jį pagrobti ar net nužudyti, tačiau jokių įrodymų nepateikė. Į spaudos konferenciją nuvyko ir 14 parlamentarų "darbiečių" bei dvi europarlamentarės nuo šios partijos.
Keliautojus viešai rezoliucija pasmerkė beveik visos Seimo parlamentinės frakcijos, išskyrus liberaldemokratus ir pačius "darbiečius".