Dar viena rinkimų „auka“: Rolandas Paksas traukiasi iš „tvarkiečių“ pirmininko pareigų

Europarlamentaras Rolandas Paksas atsistatydina iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pareigų, spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė partijos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus.

12

„Bendru rezultatu nusivylę nesame. Nepaisant tokios situacijos, prieš pats spaudos konferenciją aš gavau mūsų pirmininko prezidento Rolando Pakso pareiškimą, kad jis atsistatydina iš partijos pirmininko pareigų“, - žurnalistams pirmadienį sakė A.Petkus.

„Aš manyčiau, kad į šitą klausimą jis atsakys pats. Aš manau, kad šiandien plačiau išgirsim iš jo paties“, – klausiamas apie toko sprendimo motyvus spaudos konferencijoje sakė A.Petkus.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rinkimai 2016. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkimų štabas
 

Anot jo, trečiadienį rinksis partijos valdyba, kuri spręs, kas laikinai eis partijos vadovo pareigas. Po to ne ilgiau nei per mėnesį vyks rinkiminis partijos kongresas.

A.Petkus teigė R.Pakso atsistatydinimo pareiškimą gavo iš partijos sekretoriato pirmadienį.

R.Paksas Valdovų rūmuose vykusioje spaudos konferencijoje nedalyvavo, partiečių teigimu, jis buvo kitame renginyje, taip pat ruošiasi vykimui į Europos Parlamentą.

REKLAMA

„Aš manau, kad žmogus, kuris kovojo už žmogaus teises 12-13 metų (..), aš manau, kad yra šiokia tokia nuoskauda, kad jeigu valstybė, valstybės vadovai kalba apie žmogaus teises, už demokratines teises, už žmogaus teisių gynimą. Per 12 metų nesugebama pakeisti, atrodo, visiškai nereikšmingo straipsnio, kuris leistų žmonėms nuspręsti, kas jiems gali atstovauti Seime ir kas gali dirbti“ , – sakė partijos rinkimų štabo vadovas Remigijus Žemaitaitis.

R.Paksas negali dalyvauti prezidento ir Seimo rinkimuose nuo 2004 metų, kai per apkaltą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad pareigų per apkaltą netekęs asmuo iki gyvos galvos negali eiti pareigų, kurioms reikalinga konstitucinė priesaika. Anot teismo, norint pakeisti šią nuostatą, būtina taisyti Konstituciją. Priimti tokią pataisą Seime vis neužtenka balsų.

Europos Žmogaus Teisių Teismas 2011 metų sausį konstatavo, kad dabartinis draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam R.Paksui yra neproporcingas. Niekaip nepriimant Konstitucijos pataisų, kurios R.Paksui atvertų kelią į rinkimus, Strasbūro teismo sprendimų vykdymą prižiūrintis Europos Tarybos Ministrų Kabinetas Lietuvai pritaikė vadinamąją sustiprintos priežiūros procedūrą.

2014 metais teisėsaugos pareigūnai atliko keliolika kratų penkių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose bei politinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje, taip pradėdami didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu. Tyrimo metu 12 asmenų apklausti kaip įtariamieji dėl skirtingų nusikalstamos veiklos epizodų, iš jų septyni yra valstybės tarnautojai ar jiems prilyginti asmenys. Įtarimai, be kitų asmenų, pateikti Seimo nariu Rimui Antanui Ručiui ir „Tvarkai ir teisingumui“ kaip juridiniam asmeniui.


Rašyti komentarą...
:
:)))
2016-10-10 17:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gero savaitgalooo...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų