Dalios Grybauskaitės laukia susitikimas su Donaldu Trumpu

Kitą savaitę prezidentė Dalia Grybauskaitė su kitais NATO šalių lyderiais dalyvaus susitikime Briuselyje.

14

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, į renginį laukiama atvykstant ir JAV prezidento Donaldo Trumpo, kurio kalbos apie Aljansą buvo sukėlusios nemenką nerimą šiapus Atlanto.

Tai bus pirmas sausio pabaigoje pareigas pradėjusio eiti naujojo JAV prezidento oficialus vizitas į Europą. Su kitais NATO šalių lyderiais pirmąkart susitiks ir naujasis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Prezidentės D. Grybauskaitės patarėjo užsienio politikos klausimais Martyno Lukoševičiaus teigimu, NATO valstybių lyderiai Briuselyje pasiųs žinią apie Aljanso vienybę ir transatlantinių santykių stiprumą: „Mes vykstame su žinia, kad NATO yra tvirta, stipri. Tai yra Aljansas, kuris geba reaguoti į kylančius iššūkius, ir būtent tokio NATO mums reikia. Žinoma, yra tam tikrų dalykų, kuriuos reikia tobulinti“.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Smūgis JAV prezidentui: už D. Trumpo gynimą pažeminta jo dukra

Prezidentės D. Grybauskaitės patarėjo užsienio politikos klausimais Martyno Lukoševičiaus teigimu, NATO valstybių lyderiai Briuselyje pasiųs žinią apie Aljanso vienybę ir transatlantinių santykių stiprumą. „Mes vykstame su žinia, kad NATO yra tvirta, stipri.

Tai yra Aljansas, kuris geba reaguoti į kylančius iššūkius, ir būtent tokio NATO mums reikia. Žinoma, yra tam tikrų dalykų, kuriuos reikia tobulinti“, – „Lietuvos žinioms“ aiškino jis. D. Grybauskaitė yra sakiusi, kad keičiantis saugumo iššūkiams turi keistis ir NATO. Anot M. Lukoševičiaus, Lietuva siekia, kad sprendimai Aljanse būtų priimami greičiau, būtų suteikta daugiau galių karinei NATO vadovybei, o gynybos planai būtų nuolat atnaujinami.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų