Dalį Lietuvos gyventojų pasiekė pavojaus pranešimai: perspėjama apie įsigaliojusius apribojimus karantino zonose

Trečiadienį dar aštuoniose Lietuvos savivaldybėse dėl spartaus koronaviruso plitimo įvestas karantinas dar aštuoniose savivaldybėse. Tai reiškia, kad nuo šiol griežtesni ribojimai taikomi jau 21-oje savivaldybėje.

Tą pačią, spalio 28 d., Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas išsiuntė pranešimą į mobiliuosius telefonus asmenims, kurie gyvena lokalaus karantino zonose, primindamas apie įsigaliojančius naujus apribojimus. Akcentuojama, kad nuo šiol kaukės privalomos visose viešose vietose.

„Primename, kad savivaldybėje įsigaliojus karantino režimui, privaloma visose viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones“, – rašoma išplatintame perspėjime.

Karantinas jau 21-oje savivaldybėje

Naujienų portalas tv3.lt dar antradienio vakarą skelbė, kad nuo trečiadienio, spalio 28 d., karantinas dėl blogėjančios Covid-19 situacijos įvedamas dar aštuoniose Lietuvos savivaldybėse. Iš viso Lietuvoje karantinuota 21 savivaldybė.

Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų savivaldybėse karantinas įsigalioja nuo spalio 28 d. 00:00 val. iki lapkričio 11 d. 24:00 val.

Pagal Vyriausybės pirmadienį priimtą nutarimą, vietinis karantinas šiuo metu paskelbtas Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kauno miesto, Kelmės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijose. Kiek anksčiau karantinuotas ir Raseinių rajonas.

Apsauginės veido kaukės

Šių savivaldybių teritorijose asmenys vyresni nei 6 metų viešosiose vietose (tiek atvirose, tiek uždarose) privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Šis reikalavimas netaikomas asmenims, kai jie sportuoja; aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams. 

Taip pat kaukės neprivalomos viešojo maitinimo įstaigose sėdint prie stalo ar baro, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke; atlikėjams renginių metu.

Kaukių neturi dėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.

REKLAMA

Taip pat dengti veidą neprivaloma už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų ir sporto įstaigų lankymo ribojimas

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose bus ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, ir tarp personalo, paslaugų gavėjų ar kitų lankytojų užtikrinamas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Šis reikalavimas netaikomas aukšto meistriškumo sporto pratyboms.

Primintina, kad teritorijose, kuriose paskelbtas lokalus karantinas, be kita ko, taip pat galioja ir ribojimai, kurie taikomi visoje Lietuvoje.

Praeitą savaitę vietinis karantinas nuo spalio 26 d. 00:00 val. iki lapkričio 9 d. 24:00 val. jau buvo paskelbtas Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono ir Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų