Dainius Gaižauskas. Ateities planai – aiškūs

Išrinktas naujas nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas. Juo taps valstietis Dainius Gaižauskas. Visuomenė kelia klausimus ar užteks kompetencijos vadovauti šiam komitetui.

Apie ateities planus ir prioritetus TV3 studijoje kalbėjo Jolanta Svirnelytė ir Dainius Gaižauskas.

Tapote vienu svarbiausiu parlamentinio nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku. Kaip jūs manote, ar jums užteks kompetencijos? Ten sprendžiami vieni svarbiausių mūsų saugumui klausimų.

Dar netapau. Rytoj bus sprendimas Seime, o kompetencijų, manau, tikrai užteks.

Kokie jūsų pagrindiniai prioritetai? Kaip jūs įsivaizduojate savo darbą? Ką darysite kitaip?

Galiu pasakyti, kad komitetas dirbs nusistovėjusia tvarka, pagal pačio komiteto nusistatytą darbotvarkę. Prioritetai yra tie patys, kurie patvirtinti nacionalinio saugumo strategijoje.

Jūsų kolegos sako, kad nemaža ta darbotvarkė. Kas buvo nusistatyta, tas yra išbaigta. Tas antikorupcinis vertinimas, kad jis yra esą užbaigtas ir jį dabar reikia atnaujinti, atšviežinti. Ką jūs darysite?

Darbo yra ir krašto apsaugoje, žvalgyboje, energetinės nepriklausomybės tam tikri klausimai. Juolab, kad mūsų bendras darbas yra su kolegomis iš Latvijos, Estijos, Lenkijos. Viešas saugumas, Vidaus Reikalų ministerija, pasienis. Iš tikrųjų labai daug klausimų, į kuriuos atsakymų dar neturime, nors įstatymai jau priimti, bet mes nežinome kaip jie veikia.

Ypač su korupcija – įstatymai, paketai priimti, bet korupcijos indeksas nemažėja. Mes ir klausiame: kodėl ir ko reikia? Paruošta nauja korupcijos prevencijos įstatymo pataisa. Reikia sustiprinti kovos su korupcija programą. Tikrai daug darbų turime, kuriuos turėsime spėti per pusantrų metų.


Rašyti komentarą...
b
besmegenis
2019-07-24 19:18:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kvailas klausimas - Ką dirbsime?
- Ką reikės, tą ir dirbsime.
Atsakyti
0

t
tikra tiesa
2019-07-25 08:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bandito snukis.
Atsakyti
-1

o
o man
2019-07-24 22:43:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dainius paliko gerą įspūdį. Basčiu tikėjau, bet, paliejęs pieną, pabėgo. Ką gi, neatsilaikė prieš koncervų savininkų pasiūlymus ? (atseit, nebereikia tyrimo...)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų