Bakas prarado Seimo NSGK postą – jį pakeis kitas valstietis

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį pirmininku išsirinko valstietį Dainių Gaižauską.

Galutinai pritarus Seimui, jis pakeis Vytautą Baką, prieš kelias savaites pasitraukusį iš valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos.

Šiai frakcijai priklauso NSGK pirmininko kvota.

„Komitetas dirbs įprasta, nusistovėjusia tvarka, pagal komiteto nustatytas darbotvarkes, ir prioritetai maksimalūs bus tie, kuriuos mes patys nusistatėme, priimdami nacionalinio saugumo strategiją“, – per komiteto posėdį sakė D. Gaižauskas.

Jo teigimu, komitetas toliau prižiūrės kariuomenės modernizavimą, užsiims žvalgybos kontrole, svarstys su Astravo atomine elektrine susijusius ir kitus klausimus.

„Nebus mano asmeninės kaip politiko programos ir aš jos nepainiosiu niekaip ir niekada su Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto. Nebus mano politiniai įsitikinimai aukščiau komiteto“, – kalbėjo politikas.

44 metų D. Gaižauskas iki išrinkimo į Seimą 2016 metais dirbo įvairiose pareigose policijoje, buvo Marijampolės policijos Imuniteto skyriaus vadovu, Kalvarijos policijos komisariato viršininko pavaduotoju kriminalinei policijai.

Už jo kandidatūrą vadovauti NSGK balsavo šeši iš 11 komiteto narių.

Prieš atleidžiamas iš komiteto pirmininkų V. Bakas dar kartą supeikė buvusius bendražygius dėl to, kad šie suformavo koaliciją su teisiama partija „Tvarka ir teisingumu“.

„Aš manyčiau, kad politika, kurioje nesilaikoma žodžio, ir koalicijos su teisiamomis partijomis yra vakar dienos politika, ji neturi perspektyvų, ir aš manau, kad visuomenė tokį pasirinkimą įvertins“, – sakė politikas.

D. Gaižauskas pareiškė, kad V. Bako veikla viešinant žvalgybos informaciją apie verslo poveikį politikai pakenkė pareigūnų darbui.

„Kada nepasitarus su komitetu žvalgybinės informacijos pagrindu sudarytos skaidrės ir paskui su tomis skaidrėmis važiuojama per kaimus, miestus ir pateikiama informacija apie procesus kaip neginčijamus, žvalgybos institucijos buvo susiėmusios už galvų“, – teigė parlamentaras.

„Mano galva, tai buvo padaryta didelė žala, kuri iššaukė tyrimus prieš žvalgybos institucijas“, – pridūrė jis.

Šiuo metu V. Bakas dirba Mišrioje Seimo narių grupėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų