D. Grybauskaitė Sausio 13-osios mokiniams kalbėjo apie dvasinę diktatūrą

Penktadienį nuo 8 val. ryto vyko jau gilias tradicijas turinti pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu valstybės institucijos, mokyklos ir kitos mokymo įstaigos kviestos prie kiekvieno lango dešimčiai minučių uždegti atminimo žvakes ir taip pagerbti prieš 22 metus žuvusius už Lietuvos laisvę.

Sausio 13-osios minėjime dalyvavo ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri su Sausio 13-osios mokyklos mokiniais minėjo šią įsimintiną istorinę dieną ir uždegė žvakutes Laisvės gynėjams atminti.

„Šiandien ir sekmadienį minėsime šią labai svarbią mums datą. Ne tik mūsų tėvynei, bet ir tiems, kurie tuo metu buvo vyresni už mus: tai jūsų tėvai, broliai, seserys. Šią dieną svarbu žinoti ne tik kaip istorinę datą. Reikia suprasti, kad tai svarbiausia mūsų istorijos data. Tie žmonės, kurie atidavė savo gyvybę už laisvę, turės visada likti mūsų širdyse. O geriausias paminėjimas – tai kiekvieno jūsų supratimas, kad laisva Lietuva ir laisvė yra svarbiausias dalykas“, – sakė Prezidentė

„Mūsų laisvei grėsmė visada išliks: dvasinė nelaisvė, dvasinė diktatūra. Jums reikia būti pasiruošusiems apginti ir išsaugoti savo laisvę. Mūsų baimė prieš žiaurias sistemas ir užkariautojus buvo ir bus, tačiau mes turime išlikti savimi, būti oriais, jog mes turime savo nepriklausomą valstybę Lietuvą“, –apie tai, kokia brangi yra laisvė, kalbėjo D. Grybauskaitė.

REKLAMA

„Sausio 13-oji buvo lemtinga diena, kai Lietuva apgynė savo Nepriklausomybę, tačiau laisvė nėra duotybė, todėl kiekvienas turime ją saugoti ir ginti. Pagerbdami Laisvės gynėjus, prisiminkime, kad žvakės liepsna – tai ne tik gedulo ir liūdesio ženklas. Tai – ir vilties bei stiprybės simbolis“, – sakė Prezidentė.

Sausio 13-ąją Prezidentė dalyvaus iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime Seime ir valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje. Taip pat šalies vadovė pagerbs Sausio 13-osios aukas Antakalnio kapinėse.

Auksė PALTAROKAITĖ

 


Rašyti komentarą...
I
Idomu
2013-01-11 11:03:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar pasakojo, kaip kovojo "savo kova" vadovaujama Burokeviciaus ir Jarmalaviciaus ir saugoma OMON-o
Atsakyti
0

A
Algis
2013-01-11 11:06:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebalsavau už ją, jau tada nuojauta sakė, kad už "buvusius" jokiu būdu...
Atsakyti
0

N
NA
2013-01-11 10:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia gal ir Deimantę pakvietei.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų