D. Grybauskaitė parodė, ką dovanos popiežiui: garsas apskries pasaulį

Savaitgalį visi norintys lietuviai galės pamatyti popiežių savo akimis. Šiam įsimintinam vizitui ruošiasi ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri šiandien parodė ir popiežiaus laukiančią dovaną. 

10

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neretai socialiniuose tinkluose pasidalina įsimintinomis akimirkomis, sveikinimais ar palinkėjimais. Šiandien ji taip pat atskleidė ir visiems parodė, kokią dovaną ruošia ir popiežiui.

Dovana Popiežiui - Lietuvos Laisvės varpas”, – besidalindama savo nuotrauka rašė prezidentė.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įdomiausi faktai apie Popiežiaus vizitus kitose šalyse

Ruošiasi vizitui

Lietuviai vis intensyviau ruošiasi popiežiaus vizitui. Ne tik statomos scenos bei tvarkomos miestų gatvės. Tūkstančiai žmonių repetuoja giesmes, tikėjimo liudijimus, kuria šokius, kiti ruošiasi specialius apdarus akistatai su Pontifiku.

Šiam įvykiui išleistas specialus pašto ženklas, į Katedros aikštę bus atgabentas ir pasaulyje garsus Dievo gailestingumo paveikslas.

Ne visi sostinėje kalbinti praeiviai dalyvaus popiežiaus vizito renginiuose, tačiau tie, kurie mėgins išvysti Šventąjį Tėvą savo akimis, galės pamatyti begalę skirtingų renginių. Pavyzdžiui, Kaunas popiežiaus lauks nuo 5-os ryto. Žmonės, tarp jų ir kauniečiai Vytautas su Jurgita, čia dalinsis savo tikėjimo liudijimais.

„Vien iš dalių yra liudijimai, mes nebūsime vieninteliai, ten bus daugiau liudijimų, žmonės įvairia savo patirtimi dalinsis, drąsins ir kalbės apie viltį ir džiaugsmą, kurį mes patiriame kasdienybėje. Tai mes būsime vieni iš tų, turėsime tarnystę ar privilegiją užlipti ant scenos ir tiesiog paliudyti, kaip mes tai patiriame“, – sako Jurgita.

Ruošiasi ne tik nuo ankstyvo ryto budėsiantys kauniečiai.

Specialiai Šventojo Tėvo vizitui suburtas kunigų ir vienuolių choras giedos popiežiui Pranciškui Kauno katedroje.

„Viso giesmės, kurios skambės susitikime su popiežiumi, kunigų ir vienuolių, tai bus kunigams ir vienuoliams žinomos giesmės, galbūt netgi daugiau vienuoliams, nes norėta, kad giesmės būtų apie pašaukimą į pašvęstąjį gyvenimą arba kunigystę, tai todėl giesmės bus tokios ypatingos, kurias mes, kaip vienuoliai, dažniausiai giedame“, – sako sesuo Celina Galenytė.

REKLAMA

Specialiai popiežiaus vizitui sukurtos jaunimo giesmė, kuri skambės Katedros aikštėje. Šiai giesmei yra sukurtas ir šokis.

„Pristatyti praeities, dabarties, ateities amžiną viltį, kuri yra Kristuje Jėzuje. Kiekviename žingsnyje – tiek sukuriant giesmę, tiek galvojant, kaip ją atlikti, ir, be abejo, kurdami giesmės vaizdo klipą, mes galvojame apie žmones, kurie ten dalyvaus“, sako giesmės autorius Davidas Hedinas.

Į Katedros aikštę specialiai popiežiaus susitikimo su jaunimu proga iš Dievo Gailestingumo šventovės Vilniuje bus atgabentas nuolat saugomas originalus Dievo Gailestingumo paveikslas. Meno kūrinį galės išvysti ne tik popiežius, per Katedros aikštės ekranus bus rodoma kitokia iš lietuvių veidų sulipdyta speciali mozaikinė jos versija.

Savo atvaizdus puslapyje popieziausvizitas.lt gali palikti kiekvienas tautietis.

„Tai yra Dievo gailestingumo paveikslas, vienas šiandien žinomiausių paveikslų apskritai Katalikų bažnyčioje pasaulyje. Ir kadangi turime, kuo didžiuotis, ir turime, kuo džiaugtis, tai būtent tas paveikslas su džiaugsmu yra nešamas į sceną, kur jaunimas susitiks su popiežiumi. O žinome, kad popiežius ypač akcentuoja gailestingumą“, – sako Piligrimų centro vadovė Inesa Čaikauskienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų