D. Grybauskaitė ne juokais išgąsdino ministrus

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) prezidentei ir premjerui pateikė pažymą apie įtartinus viceministrus, ministrų sąraše nėra, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Iš tiesų, ir anksčiau buvo tam tikrų kalbų, šešėlių. Kad jie būtų išsklaidyti, aš kreipiausi į Specialiųjų tyrimų tarnybą. Yra riboto naudojimo pažyma, kurią STT įteikė man ir premjerui (...). Tai ne mano, ne prezidentės sudarytas sąrašas, tai STT pateiktas sąrašas. Labai tikiuosi, kad valdančioji dauguma supranta savo atsakomybę dėl savo skaidrios būsimos veiklos ir kad į šiame sąraše esančių žmonių pavardes bus atsižvelgta“, - antradienį Prezidentūroje žurnalistams sakė prezidentė.

Pasak jos, visos pavardės yra žinomos jai ir premjerui, jos minimos ir kalbantis su ministrais.

Anot D.Grybauskaitės, šiame sąraše be kitų yra ir finansų bei aplinkos viceministrai - sprendimą dėl viceministrų esą turės priimti „bet kuris ministras“, kurių kandidatūroms po inauguracijos pritars prezidentė.

Ji taip pat patvirtino, kad „juodajame sąraše“ ministrų nėra.

Paklausta, ką darys, jei ministrai neatsižvelgs į jos siūlymus, prezidentė tvirtino, kad tuomet išvadas darys ne tik Lietuvos žmonės, „bet ir teisėsaugos institucijos taip pat“.

„Jei valdančioji dauguma nori kompromituoti save neskaidriais dalyviais Vyriausybėje, be jokios abejonės, žmonės balsuodami savivaldos rinkimuose, rinkdami naują parlamentą, būtinai į tai atsižvelgs“, - sakė šalies vadovė.

„Aš linkiu jiems asmeninės sėkmės - tikiu, kad Lietuvos žmonės įvertins tokią valdančiosios daugumos elgseną, atskirų ministrų skaidrumą ir kokybę taip pat. Čia yra absoliučiai geranoriškas mano prašymas ir rekomendacija Vyriausybei - apsivalykite, nerizikuokite žmonių pasitikėjimu“, - sakė ji.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad kai kuriems viceministrams trūksta kompetencijos, todėl su koalicijos partneriais vyksta derybos dėl jų keitimo. Jis teigė sutaręs su partneriais neminėti pavardžių tų viceministrų, kurie gali būti keičiami.

Liepos 12 dieną prezidentei D.Grybauskaitei pradėjus antrą savo kadenciją, pagal Konstituciją, Vyriausybė grąžina įgaliojimus.


Rašyti komentarą...
g
grybų lietus
2014-06-10 18:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas iš to, panašu tik į viešuosius ryšius reitingams, populiarumui, kaip sėdime korupcijos liūne nuo žadėtos audros prieš 4 metus taip ir sėdime, realiai eilinis grybų lietus
Atsakyti
0

s
sergius
2014-06-10 23:28:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
pirma-apsivalikit savo kieme
Atsakyti
0

j
joly
2014-06-11 14:39:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentė turėtų pradėti nuo savęs,o ne nuo kitų.Įdomu ,kur buvo ponia penkis metus :kai Kubilius su savo šunauja apvogė pensininkus?Akivaizdus politinis susidorojimas ir DP rinkėjų NEGIARBIMAS.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų