LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Priartėjo terorizmo pavojus Europai, todėl, kad išsaugotume taiką ir saugią mūsų visų ateitį, turime reaguoti dabar ir sutelktai. Taip interviu LRT radijui teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Neapsižiūrėję galime pamatyti terorizmą ir karą, besibeldžiantį į mūsų duris. Todėl jokių nuolaidų nei terorui, nei karo propaguotojams negali būti. Negalime užsimerkti ir manyti, kad problema tiesiog išnyks arba praeis pro šalį. Deja, laiku nereaguojant, tos problemos tik didėja“, – sako šalies vadovė.

– Kitą savaitę išvykstate į Niujorką, kur vyks 69-oji Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Ten vyks net keli aukščiausio lygio susitikimai. Pradėkime nuo Pasaulio lyderių klimato kaitos suvažiavimo. Kokius su klimato kaita susijusius iššūkius žadama aptarti?

– Taip, išties. Ji vyksta vieną kartą per metus, todėl mes vadiname tai Juntinių Tautų savaite. Ten vyksta ir Generalinė Asamblėja. Šį kartą – 69-oji. Bet derinami įvairūs susitikimai, nes ten susirenka beveik visi valstybių vadovai ir yra labai patogu spręsti daugelį globalių klausimų. Juo labiau kad dabartinė situacija kaip tik tą ir diktuoja. Aš turiu galvoje ir pasaulines terorizmo grėsmes, karus, įšaldytus konfliktus. Taigi ši savaitė bus skirta daugeliui šių klausimų. Žinoma, taip pat negalima pamiršti klimato kaitos situacijos. Todėl generalinis sekretorius Ban Ki-moonas ir sukvietė aukšto lygio klimato kaitos viršūnių susitikimą, kuriame dalyvaus daugiau nei 130 pasaulio valstybių vadovai. Kadangi aš būsiu Niujorke, taip pat dalyvausiu šiose diskusijose ir pasisakysiu.

– Tuo pat metu vyks ir Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos šalių vadovų susitikimas, organizuojamas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Baracko Obamos iniciatyva. Pranešama, kad Taryba turėtų svarstyti rezoliuciją, kuria siekiama išspręsti didėjančią užsienio kovotojų problemą. Prezidente, ten žadate sakyti kalbą. Kokias svarbiausias problemas, susijusias su tarptautiniu terorizmu, Jūs akcentuosite?

REKLAMA

– Mes dabar esame Saugumo Tarybos, kuriai priklauso 15 valstybių, nariai. Todėl tai ir mūsų pareiga – dirbti ir kalbėti, domėtis ir mėginti ieškoti sprendimų, kaip reaguoti, kaip kovoti su besiplečiančiu tarptautiniu terorizmu. Jį matome įvairiuose pasaulio taškuose – ne tik Tolimuosiuose Rytuose, Irake, Sirijoje ir kitur. Sakyčiau, kad terorizmo elementų matome ir Ukrainos rytuose. Taigi problemos visiškai priartėjo prie mūsų, todėl tai netgi susiję su mumis tiesiogiai. Kalbėdama būtinai atkreipsiu dėmesį ne tik į tai, kad terorizmas plečiasi, neturi sienų, kad tai labai pavojinga tendencija ir net kai kurie Vakarų piliečiai dalyvauja toje veikloje Tolimuosiuose Rytuose arba tiesiog įvairiose Rytų šalyse. Taip pat mes, kaip minėjau, turime problemų ir matome, kad terorizmo pavojus Europai priartėjo. Daugelis šalių netgi pakelia terorizmo grėsmės kartelę, pavyzdžiui, Prancūzija, Jungtinė Karalystė. Mūsų atžvilgiu tokios grėsmės dar nėra, bet tendencijos blogėjančios. Todėl mes tikrai darysime įtaką ir pritarsime ruošiamai rezoliucijai, kad visos Jungtinių Tautų valstybės (o jų beveik 200) vieningai reaguotų, vieningai kovotų su tomis tendencijomis, kurios jau tampa tarptautinės, peržengia valstybių sienas, ribas ir tampa viso pasaulio problemomis.


Rašyti komentarą...
v
valvas
2014-09-18 09:55:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuriais ten metais tatos tskp buvo ivardinta kaip teroristine organizacija?- kam taip toli ieskoti?- vse svoji!
Atsakyti
0

n
nu jo
2014-09-18 10:01:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
gazdink, skaldyk ir valdyk
Atsakyti
0

t
ts kp
2014-09-18 09:53:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuriais ten metais tatos tskp buvo ivardinta kaip teroristine organizacija?- kam taip toli ieskoti?- vse svoji!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų