Covid-19 privertė imtis pokyčių Seimo rinkimuose

Dėl koronaviruso grėsmės šiųmečiai Seimo rinkimai bus kiek kitokie nei praėję. Parlamentarai pritarė, kad šiemet išankstinis balsavimas vyktų dvigubai ilgiau nei įprastai, taip pat būtų įkurta daugiau balsavimo vietų. Be to, užsienyje gyvenantys lietuviai galės balsuoti elektroniniu būdu.

Seimas penktadienį palaimino pataisas, kuriomis numatoma šalyje esant ekstremaliai situacijai dviem dienomis prailginti balsavimą iš anksto ir įrengti daugiau balsavimo vietų Seimo rinkimuose.

Iki šiol šių pataisų svarstymas Seime įstrigo, nes parlamentarai nepalaikė idėjos įteisinti elektroninį balsavimą Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje.

Vis dėlto galiausiai parlamentarai dėl to apsisprendė antradienį.

71 Seimo nariai balsavo už, 2 susilaikė.

Elektroninis balsavimas supriešino

Konservatorius Mykolas Majauskas ragino kolegas nebalsuoti dėl įstatymo pataisų ir atkreipė dėmesį, kad užsienyje gyvenantys lietuviai galės balsuoti paštu, o Lietuva dar nėra pasiruošusi įteisinti elektroninį balsavimą.

„Man atrodo, tai skubotas, nepamatuotas ir neatsakingas sprendimas. Galėsime tokius dalykus daryti, bet dar ne per šiuos rinkimus“, – sakė M. Majauskas.

Konservatorius Kęstutis Masiulis sakė, kad balsavimo būdas, kuomet vienos apygardos balsuoja vienu būdu, o kitos – kitu, gali prieštarauti Konstitucijai.

„Antras dalykas, nėra aišku, ar tam yra technologiškai pasiruošta. O aš manau, kad nėra pasiruošta“, – teigė K. Masiulis.

Esminiai pokyčiai

Pritarus pataisoms, šalyje paskelbus specialiąją situaciją balsavimas iš anksto vyks pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį iki rinkimų dienos nuo 8 iki 20 valandos apygardos rinkimų komisijos paskirtoje patalpoje.

Įprastomis sąlygomis išankstinis balsavimas vyksta dvi dienas: trečiadienį ir ketvirtadienį, jis organizuojamas tik savivaldybės pastate.

REKLAMA

Taip pat Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu balsavimas rinkimų dieną apylinkėse, turinčiose daugiau kaip 3 tūkst. rinkėjų, vyks toje apylinkėje papildomai įrengtoje patalpoje.

Šie pakeitimai Seimo rinkimuose galios visoje šalies teritorijoje arba jos dalyje paskelbus valstybės ar savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją arba ekstremalųjį įvykį, kai laikinai apribojama asmenų judėjimo laisvė arba nustatomos kitos specialios situacijos valdymo sąlygos.

Šiuo metu Lietuvoje galioja vasario pabaigoje dėl koronaviruso pandemijos paskelbta valstybės lygio ekstremali padėtis.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos skaičiavimais, Teisingumo ministerijos siūlymams įgyvendinti reikėtų apie 1,9 mln. eurų., dar apie 3 mln. eurų reikės rinkėjų asmeninės apsaugos priemonėms.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-06-30 11:37:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Elektroninis būdas nepatikimas!!! Tegu sugalvoja kitokį būdą!!! Bus daug klastojimų iš valdžios pusės. Jeigu Matjišaitytė nesugeba atsakyti, kaip skaičiuojami balsai, tai kokio b...io ji ten sėdi? Tiesiai šviesiai- yra viskas surežisuota ir mes nereikalingi, reikalingas tik mūsų atėjimas, bet ne pats balsavimas,. Yra tokie žodžiai - " nesvarbu, kaip balsuoji, svarbu, kaip paskaičiuoji" .
Atsakyti
0

M
Milita
2020-07-09 11:40:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puiku
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų