Chaotiškos statybos Vilniuje: miestiečiai susikibo su R. Šimašiumi

Vilniaus gyventojai stoja į kovą su meru Remigijumi Šimašiumi dėl miško šalia savo namų išsaugojimo. Savivaldybė miško vietoje planuoja naujus daugiabučius, nors gyventojai tikri, kad įstatymai tą daryti nusižiūrėtoje vietoje draudžia. Vilniuje pastaruoju metu – statybų bumas, ypač daugiabučių. Sostinės tarybos opozicija teigia, kad vilniečių pamėgti žali plotai statybų aikštelėmis virsta chaotiškai ir be didelių įpareigojimų rangovams.

Gyventojai įsitikinę – planuojamos statybos – neteisėtos. Valdininkai su gyventojais susikirto dėl to, miškas čia, ar ne. Mat įstatymas miesto miške atkurti nuosavybę draudžia. Gyventojai kviečia ir patį merą čia pasižiūrėti, tačiau ir iki šiol taip ir nesulaukia.

„Labai meras mūsų giriasi, kad išsaugo parkus, atnaujina parkelius, suoliukus naujus stato. O čia, kur tikrai auga miškas, jam saugoti jo nereikia. Ruošiasi iškirsti ir padaryti daugiabučius namus“, – skundėsi vilnietė Gražvilė.

„Labiausiai pikta, kad tai yra tikrai daugiamečiai medžiai. Miškas ne vakar užaugęs. Jį norima išpjauti. Čia kasdien žaidžia mūsų vaikai“, – sakė vilnietis Darius

„Meras visur dalyvauja ten, kur gali pasirodyti, pliusų užsidėti. Čia jam nėra jokie pliusai. Buvo keli kvietimai, jis niekaip neatvyksta“, – tikino vilnietis Tomas.

Statybų planus pristabdė skundai

Gyventojai jau apskundė savivaldybės valdininkų planus miškotvarkininkams ir Nacionalinei žemės tarnybai. Po šių skundų statybų planai įstrigo.

„Savivaldybė nuslėpdama ne tik nuo gyventojų, bet ir nuo Nacionalinės žemės tarnybos ketino tą sklypą suformuoti. Gerai, kad gyventojai akylai stebėjo procesą, informavo NŽT, Statybos inspekciją, kuri kontroliuoja šio sklypo formavimą ir inspekcija sustabdė sklypo formavimą“, – kalbėjo gyventojų advokatas Ugnius Pėdnyčia.

Statybų planus prie Gudelių šilo meras paliko spręsti valdininkams. Visi dabar laukia miškininkų verdikto, ar čia miškas.

REKLAMA

„Konfliktai tarp žmonių ir diskusijos- natūralus dalykas. Vyksta diskusijos, daug pagrįstų kreipimųsi, kai kurie nepagrįsti. O pagrįsta ar ne, priklauso ir nuo požiūrio taško ir kokia kryptimi einame. Mano pozicija, kad miestas turi augti, bet žaliosios erdvės ir istorinė atmintis neturi būti aukojama“, – atsakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Rašyti komentarą...
k
kaubojus
2018-09-09 10:47:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesiseka Vilniui su merais; arba k v a i l y s, arba vagis....
Atsakyti
0

a
antanas
2018-09-10 16:56:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb. žurnalistai - tai parašykite apie kurį objektą čia eina kalba, - ar visas Vilnius jau tapo "miško vietoje planuojamais naujais daugiabučiais"
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų