• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įvairiose Lietuvos regionuose buvo surengtos protesto akcijos prieš vaikų testavimą, teigiama, kad jaučiama diskriminacija, nes vaikai negali lankyti mokyklų kontaktiniu būdu. Profesorius, infektologas Saulius Čaplinskas teigia, kad vaikai vienareikšmiškai turi eiti į mokyklas, o testavimas neturėtų būti kliūtis vaikui būti ugdymo įstaigoje.

Įvairiose Lietuvos regionuose buvo surengtos protesto akcijos prieš vaikų testavimą, teigiama, kad jaučiama diskriminacija, nes vaikai negali lankyti mokyklų kontaktiniu būdu. Profesorius, infektologas Saulius Čaplinskas teigia, kad vaikai vienareikšmiškai turi eiti į mokyklas, o testavimas neturėtų būti kliūtis vaikui būti ugdymo įstaigoje.

REKLAMA

Profesorius sako, kad kiekvienas asmuo turėtų siekti viruso pašalinimo strategijos, todėl būtina sudaryti sąlygas šeimoms ir asmeniui pačiam valdyti savo riziką ir žinoti savo COVID-19 statusą, kuriam, anot jo, ir yra reikalingas testavimas.

„Reikia sudaryti sąlygas, kad virusas neplistų ir iš kitos pusės reikia kuo greičiau diagnozuoti, kad žmogus yra infekuotas. Todėl testavimo strategija turi būti plečiama, bet neturi būti jokios prievartos, jei tėvai nusprendė vaiko netestuoti. Testavimas neturėtų būti kliūtis vaikui būti ugdymo įstaigoje“, – sako S. Čaplinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Infektologas neabejoja, kad su vasara pandemija nepasibaigs, todėl jau dabar reikia pradėti dirbti su tėvais ir su jų visa bendruomene – pasakoti, kaip ir kodėl reikia sustabdyti viruso plitimą.

REKLAMA

„Pradedant nuo to, kad sergantys vaikai neturi būti ugdymo įstaigose. Ir aš kalbu ne tik apie temperatūros matavimą įeinant į patalpą, bet ir bendrą suvokimą, kad blogai besijaučiantis vaikas gali platinti ne tik koronavirusą, bet ir kitas ligas“, – išskiria jis.

Klausimų, ar reikia vaiką vesti į ugdymo įstaigą, anot S. Čaplinsko, turėtų nelikti: „Jie vienareikšmiškai turi eiti į mokyklas“, – pabrėžia jis.  

REKLAMA
REKLAMA

Jis priduria, kad ugdymo įstaigose privaloma dėmesį atkreipti ne tik į rankų higieną, kaukių dėvėjimą, bet ir į vėdinimo sąlygas.

„Reikia pradėti galvoti apie modernias sistemas, nužudančias virusą – naujos technologijos sumažins viruso aktyvaciją. Jau seniai aišku, kad virusas plinta ne tik tiesioginio kontakto metu, bet ir per orą,  kitaip sakant, jei aplinkoje bus daug aerozolio – lengva užsikrėsti“, – sako S. Čaplinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį prezidentūra spaudos konferencijos metu akcentavo, kad nepaisant būsimos situacijos, nuo rugsėjo Lietuvos moksleiviai turėtų grįžti mokytis į mokyklas, o ne nuotoliniu būdu. Prezidentūros manymu, tam dideles galimybes sudarys ir leidimas skiepyti vaikus nuo COVID-19, taip pat moksleivių testavimas.

Vyko protestai prieš vaikų testavimą

Birželio 1 d. visoje Lietuvoje vyko protesto akcijos prieš priverstinį vaikų testavimą jų diskriminavimą. Protesto rengėjai, Šeimų sąjūdžio atstovai teigia, kad šeimos jaučiasi diskriminuojamos, todėl šia akcija buvo siekiama perduoti žinutę, kad valstybės politika yra nepriimtina vaikams.

REKLAMA

Į Kėdainiuose vykusią protesto akciją susirinko būrys šeimų. Vaikai rankose laikė plakatus su tekstais: „STOP vaikų žalojimui“, „Į Maximą galimą, į mokyklą ne?“, „Ligas nustato gydytojai, ne pagaliukai“ ir kt.

Renginio metu vienas jaunuolis deklamavo eilėraštį, kuriame sakoma, kad vaikai nori grįžti į mokyklas, bet be testų ir apgaulių to padaryti negali.

Viena iš protesto dalyvių, kėdainietė Eldija, naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad tėvai išsekę, nebežino, ką daryti, nes nori, kad jų vaikai galėtų eiti į mokyklas be COVID-19 testų, tačiau niekas į jų prašymus nereaguoja.

REKLAMA

„Juk mitingai ne šiaip sau vyksta kiekviename mieste…Viskas atrodė labai graudžiai. Kai tas vaikas deklamavo eilėraštį, mes, mamos, vos neapsiverkėme. Ir tikrai jaučiame tą diskriminaciją – keli mokiniai, kurie mokosi iš namų nevažiuoja į ekskursijas, jiems buvo liepta nunešti knygas į biblioteką, nes mokyklos jų nepriims, kadangi jie nėra testuojami. Aš neįsivaizduoju, kas čia vyksta… Gelbėkit mūsų vaikus, nes mes nebežinome, ką daryti…“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žalojama vaikų psichinė būklė?

Šeimų sąjūdžio atstovas Raimondas Grinevičius sako, kad protestu buvo norima pasakyti, kad mokinys, nesvarbu, ar jis pasidaręs COVID-19 testą, ar ne – privalo mokytis mokykloje, nes nuotolinis mokymas žaloja vaikų psichinę būklę.

„Mūsų vaikai ir anūkai yra likę du metus be normalaus mokslo. Yra žalojama jų psichika, jie atsilieka nuo mokslų – šitaip kenkia vaikams ir taip  vaikų teises. Juk valstybė yra įsipareigojusi suteikti vaikams pilną teisę į mokslą, kas yra parašyta ir Konstitucijoje“, – pasakoja R. Grinevičius.

REKLAMA

Tikslių duomenų, kokiuose miestuose vyko protesto akcijos, organizatorius neturi, tačiau sako, kad birželio 1 d. – Vaikų gynimo diena – yra pasirinkta sąmoningai, nes norima vaikų balsu parodyti, ką jie jaučia.

„Kiekvienos savivaldybės koordinatoriai sprendė, kaip tą akciją pravesti. Marijampolėje ši akcija buvo pravesta šventiniu variantu, buvo nusamdytas klounas ir kartu perdavėme žinutę, kad valstybės politika yra nepriimtina vaikams“, – sako jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų