REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs CŽV agentas neįtikėtina vadina galimybę, jog slaptas CŽV kalėjimas Lietuvoje galėjo veikti be šalies vadovų žinios. „Manyti, jog nacionalinės vyriausybės valdomoje suverenioje teritorijoje oro erdvę kirstų užsienio šalių lėktuvai, žmonės iš jų būtų paimami ir vežami į kontroliuojamas įstaigas, ir nei centrinės valdžios, nei policijos, nei muitinės ar oro kontrolės pareigūnai, niekas, išskyrus saugumo tarnybos vadovus, apie tai nežinojo, tai tiesiog neįtikima“, – CNN teigė Bobas Ayersas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, terorizmu įtariami asmenys buvo gabenami ne tik iš Irako ar Afganistano.

„Skrydžiai vyko ir iš šalių, kurios nekariavo, bet su kuriomis bendradarbiavome, pavyzdžiui, Egipto ar Jordanijos. Ten įtariami teroristai buvo paimami ir gabenami į tardymo centrus, kur buvo tardomi. O tardymų metu gauta informacija buvo dalinamasi su visomis dalyvaujančiomis šalimis“, – pasakojo buvęs agentas.

REKLAMA

Antradienį savo išvadas pateikęs NSGK nustatė, jog galimybės Lietuvoje kalinti terorizmu įtariamus asmenis buvo, tačiau nepavyko nustatyti, ar jomis pasinaudota. „Patalpos buvo, galimybės kirsti sieną buvo, orlaiviai buvo“, – teigė komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas. Anot jo, apie tai žinojo tik keli Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai.

Komitetas nustatė, kad apie bendradarbiavimą su CŽV ir apie dvejas partnerių užsakymu Lietuvoje įrengtas patalpas žinojo tik keli asmenys: buvę VSD vadovai Mečys Laurinkus ir Arvydas Pocius bei buvęs VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Dainius Dabašinkas. VSD vadovybė, anot NSGK pirmininko A. Anušausko, „nė vieno šalies aukščiausio pareigūno neinformavo apie šių projektų tikslus ir turinį“.

Komitetas nusprendė kreiptis į Generalinę prokuratūrą ir prašyti ištirti, ar šių asmenų veiksmuose nebuvo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir įgaliojimų viršijimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų