REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos pareigūnai vienas po kito traukiasi iš tarnybos. Visuomenė baiminasi, kad nebebus, kas juos saugo, o policijos vadovybė, nors ir pripažįsta „nukraujavimą“, bet tragedijos neįžvelgia ir sako, kad reikalavimai policijai nemažės.

REKLAMA
REKLAMA

Tragedijos nemato

Penktadienį į Panevėžį atvykęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis ramino, kad biudžeto sumažinimas – laikinas dalykas ir vylėsi, kad situacija pagerės. Šalies mastu skaičiuojama, kad tarnybą paliko 812 statutinių pareigūnų, tačiau, anot svečio, tai leido finansiškai išgyventi komisariatams.

REKLAMA

A.Stončaitis sako, kad bus peržiūrėti policijos darbo prioritetai.

„Visos jėgos bus kreipiamos labai sunkių ir sunkių nusikaltimų tyrimui“, – sako generalinio komisaro pavaduotojas. Pavyzdžiui, jei kolektyvinio sodo savininkas, po pusės metų nesilankymo jame, pasiges ten buvusių daiktų, iš karto nebus imtasi aiškintis vagystės, jei reikės didesnes pajėgas nukreipti aiškinantis žmogžudystę ar pan.“

REKLAMA
REKLAMA

Pakėlė naujas įstatymas

Praėjusiais metais, kol nebuvo priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas,  nusikalstamumas nebuvo labai išaugęs. Tačiau nuo 2011 m. gruodžio mėnesio įsigalėjus pataisoms, nusikalstamumo rodiklis pakilo.

„Nusikalstamumas metų pabaigoje labai išaugo. Nors iš pradžių buvo apskaičiuota, kiek apytiksliai jis gali šoktelėti, tačiau rezultatai nustebino. Niekas negalvojo, kad šalyje yra tiek smurto“, – konstatavo A.Stončaitis. Generalinio komisaro pavaduotojas tikino, kad įstatymas bus tobulinamas. Pataisas inicijuoja tiek policijos pareigūnai, tiek prokuratūra. Šiuo klausimu posėdžiaujama kartu su teismais, kad sistema būtų ištobulinta iki galo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svečias taip pat pabrėžė, kad šiais metais daug dėmesio bus skiriama kovai su organizuotu nusikalstamumu, neteisėtai įgytu turtu, nusikalstama veika internetinėje erdvėje.

Metus baigė be skolų

Panevėžio apskrities VPK viršininkas Rimantas Bobinas pasidžiaugė, kad praėjusiais metais didelio nusikalstamumo didėjimo nebuvo. Šimtu procentų buvo išaiškinti sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai.

REKLAMA

2011 m. išaugo nusikalstamumas viešosiose vietose. Pasak R.Bobino, didelį rūpestį kelia sukčiavimo atvejai: žmonės patiki savo asmens duomenis nepažįstamiems asmenims, taip padaromos vagystės.

Įsigalėjus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui apskrityje pradėti 79 ikiteisminiai tyrimai. Per šešiasdešimt – pagreitinto proceso tvarka. Sumažėjo įskaitinių avarijų.

REKLAMA

Praėjusių metų sausio–gruodžio mėnesiais šalyje registruotos 79 582 nusikalstamos veikos (ištirta – 35 646, arba 44,8 proc.), 2011 m. sausio–gruodžio mėnesiais Panevėžio apskrityje buvo registruotos 4 942 nusikalstamos veikos (ištirta – 2 548, arba 51,6 proc.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų