naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienis šalyje pažymėtas neramumais. Sostinėje prie Seimo rūmų iki išnaktų vyko mitingas, kilo riaušės, kurių metu buvo sužeista maždaug 10 pareigūnų. Tą patį vakarą neramumai kilo ir Rūdninkuose esančiame poligone – ten apgyvendinti migrantai ėmė laužyti tvorą, 20 migrantų buvo pabėgę.

Antradienis šalyje pažymėtas neramumais. Sostinėje prie Seimo rūmų iki išnaktų vyko mitingas, kilo riaušės, kurių metu buvo sužeista maždaug 10 pareigūnų. Tą patį vakarą neramumai kilo ir Rūdninkuose esančiame poligone – ten apgyvendinti migrantai ėmė laužyti tvorą, 20 migrantų buvo pabėgę.

REKLAMA

Antradienio įvykiams aptarti vyko Vidaus reikalų ministerijos, policijos ir Viešojo saugumo tarnybos spaudos konferencija.

Spaudos konferencijoje dalyvauja vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius.

Kviečiame spaudos konferenciją stebėti tv3.lt naujienų portale, šio teksto viršuje!

Bilotaitė: asmenys turės prisiimti atsakomybę

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė mano, kad antradienį riaušes sukėlę žmonės galėjo būti suklaidinti. Jie atvyko pareikšti poziciją dėl valdžios sprendimų, tačiau vakarykščiai įvykiai prie Seimo, smurtiniai veiksmai rodo, kad renginio tikslai buvo kiti.

REKLAMA

„Už tai, kas įvyko, yra atsakingi riaušių organizatoriai ir tą atsakomybę jie turės prisiimti. Kaip žinia, už riaušių organizavimą numatytą administracinė atsakomybė iki 6 m.“, – sako A. Bilotaitė.

REKLAMA

Ministrė mano, kad vakarykščiai įvykiai Rūdninkuose taip pat yra organizuoti.

„Situacija yra įtempta, visi VRM pareigūnai maksimaliai įtraukti į krizės valdybą. Policijos pareigūnai dirba ne tik savo tiesiogines funkcijas, bet užtikrina ir kitų objektų apsaugą, yra prie sienos. VST atleika ne tik Savo funkcijas, bet ir saugo objektus ir esant reikalui reaguoja“, – sako A. Bilotaitė.

Tokios istuacijos, pasak ministrės yra bandymas išbalansuoti situaciją ir pasiekti tam tirkų tikslų. A. Bilotaitė sako, kad šiuo metu patiriama hibridinė ataka prieš Lietuvą. Šiuo metu naudojami migrantai ir antadienį įvykusios riaušės.

REKLAMA

„Tai naudinga mūsų nedraugams. Skandalinga, kad antivalstybinėje veikloje įsitraukia dalis Seimo narių, kurių veidai vakar buvo gerai matomi. Akivaizdu, kad šie asmenys turės prisiimti atsakomybę, nes jie veikia prieš valstybę, tautos, kuri juos išrinko, interesus“, – komentuoja A. Bilotaitė.

Ministrė spaudos konferencijoje taip pat dėkojo pareigūnams.

„Jie vykdydami savo pareigą buvo sužaloti, atsidūrė gydyžmo įstaigos, operacinėse. Tai yra netoleruotina, tenka apgailestauti, kad tenka imtis tokių priemonių ir ginti valstybę. Pažadu, kad padarysime viską, kad tai nepasikartotų. Esame hibridinio karo būsenoje, riaušės yra karo dalis“, – sako A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Ministrė mano, kad Seimo nariai turėtų prisiimti asmeninę atsakomybę. Ministrė taip pat tikisi ir teisinio bei politinio vertinimo.

„Akivaizdu, kad tokie veiksmai, kurstymas ekstremaliosios situacijos metu, yra rimta veika, bet noriu pabrėžti, kad tai turėtų įvertinti teisėsauga ir visas parlamentas“, – komentuoja A. Bilotaitė.

Vis dėlto, pasak A. Bilotaitės, ši situacija buvo gera pamoka, bus metamos visos pajėgos, kad tokia sitaucija nepasikartotų. Todėl svarbu, kad atsakomybė būtų taikoma ir tai siųstų aiškų ženklą ateičiai.

REKLAMA

Ministrė primena nepamiršti, kad šiuo metu prie sienos vyksta „Zapad“ pratybos, todėl svarbu užtikrinti valstybės saugumą.

Po riaušių policija saugo Seimą, Vyriausybė aptverta tvora

Po vėlų antradienio vakarą kilusių riaušių prie Seimo policijos pareigūnai trečiadienio rytą tebesaugojo parlamento prieigas.

Pastatas atitvertas maždaug 75 metrų perimetru „Stop“ juosta. Automobilius, sukančius į A. Tumėno gatvę, kuri antradienio vakarą buvo užblokuota, pareigūnai stabdo ir klausia, kokiu tikslu vykstama.

REKLAMA

Trečiadienio rytą užtvertas ir priėjimas prie Vyriausybės rūmų Vilniuje. Ji aptverta metaline tvorele ir „Stop“ juosta. Čia taip pat budi policijos ekipažai.

Trečiadienį Vyriausybė ketina spręsti dėl naujų ribojimų imuniteto nuo COVID-19 neturintiems asmenims.

Antradienį Vilniuje prie Seimo būtent dėl to surengtas masinis protestas, vėliau virtęs riaušėmis.

Pasibaigus darbo dienai ir parlamentarams skirstantis po neeilinės sesijos protestuotojai buvo užtvėrę visus išėjimus iš parlamento rūmų ir užblokavę vidinio Seimo kiemo vartus. Seimo nariai iš rūmų galėjo išeiti, tačiau juos tuoj pat apsupdavo protestuotojai ir imdavo reikšti savo pasipiktinimą, užgauliodavo, dalis sulaukė grasinimų. 

REKLAMA
REKLAMA

Išvykti automobiliu iš Seimo iš pradžių buvo neįmanoma. 

Vakare atvykusi riaušių policija atstūmė protestuotojus nuo kiemo vartų ir padarė išvažiavimo koridorių. Pareigūnai panaudojo ašarines dujas. Akcijos dalyviai į pareigūnus mėtė, butelius, akmenis, signalines raketas, sprogdino petardas ir pan.

Dėl antradienio vakarą vykusių riaušių prie Seimo rūmų sulaikyti 26 asmenys, nukentėjo apie dešimt pareigūnų, pranešė policija.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo.

REKLAMA

Iš Rūdninkų poligono buvo pabėgę apie 20 migrantų

Antradienio vakarą iš Rūdninkų poligono buvo pabėgę apie 20 neteisėtų migrantų, pranešė Policijos departamentas.

„11 sulaikė policija, likusius – kitos tarnybos“, – BNS sakė Policijos departamento atstovė Revita Janavičiūtė.

Apie 22 val. iš Viešojo saugumo budėtojo buvo gautas pranešimas, kad Šalčininkų rajone esančiame Rūdninkų poligone kilo neramumai – migrantai laužo tvorą.

Tą patį vakarą, apie 23.45 val. situacija stabilizavosi.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, neramumai stovykloje vyksta nuolatos.

„Jie nepatenkinti savo sąlygomis. (...) Jos nėra penkių žvaigždučių, jos bazinės, ir nepasitenkinimas kyla iš to“, – teigė ji.

REKLAMA

Rūdninkų poligone, kur apgyvendinti neteisėti migrantai, neramumai kilo antradienį vakare, į pagalbą buvo pasitelkti policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai bei pasieniečių sraigtasparnis, BNS informavo Vidaus reikalų ministerija.

„Pirminiais duomenimis, stovyklavietėje Rūdninkuose kilo neramumai, buvo pasitelktos ir policijos pajėgos, nors jos ten šiaip nuolatos budi. Situacija šiuo metu yra stabilizuota. Policija paprašė, kad būtų stebima situacija iš oro, pakilo pasieniečių sraigtasparnis“, – BNS sakė ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjas Mindaugas Bajarūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Šalčininkų rajone esančiame Rūdininkų poligone apgyvendinti keli šimtai neteisėtų migrantų, į Lietuvą patekusių per Baltarusiją.

Neramumai čia buvo kilę ir rugpjūčio pradžioje. Migrantai tuomet buvo nepatenkinti gyvenimo sąlygomis stovykloje.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų