Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad Lietuvos institucijos yra pasirengusios galimam migrantų antplūdžiui, tačiau ministerija siūlys Vyriausybei įvesti nepaprastąją padėtį.

„Situacija prie Lietuvos-Baltarusijos sienos yra stabili ir kontroliuojama. Bet mes tikrai stebime, kas vyksta prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos.

Žinoma, tai reiškia, kad mes taip pat galime tikėtis panašių įsiveržimų ir atakų, todėl visos mūsų institucijos yra maksimaliai pasiruošusios, maksimalios mūsų pareigūnų pajėgos, kariuomenės pajėgos. Šiuo metu jos yra perdislokuotos, atsižvelgiant į tam tikrą specifiką“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrės teigimu, Lietuvos institucijos yra nusimačiusios daugelį skirtingų scenarijų ir galimas taktikas.

„Atsižvelgiant į šią rimtą situaciją, Vidaus reikalų ministerijos siūlymas – įvesti nepaprastąją padėtį“, – tvirtino ji.

Pasak jos, šį siūlymą turės svarstyti Vyriausybė. Jei ministrų kabinetas nuspręstų pritarti nepaprastosios padėties įvedimui, klausimas keliautų į Seimą.

„Tai keičia situaciją. Tokiu atveju atsiranda tam tikri ribojimai, kuriuos galima įvesti. Bet šiandien aš dar negalėčiau detalizuoti, kas būtų tame projekte, nes dėl to apsispręs tiek Vyriausybė, tiek Seimas“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Ministrė patikslino, kad nepaprastoji padėtis būtų įvesta ne visoje šalies teritorijoje, o tik pasienio savivaldybėse.

„Iššūkiai, kuriuos mes šiandien patiriame, yra tik pasienyje, ne visoje Lietuvoje“, – tikino A. Bilotaitė.

Ji nedetalizavo, kada ministrų kabinetas rinksis spręsti nepaprastosios padėties klausimo.

„Laikas parodys“, – sakė ministrė.

Pasak A. Bilotaitės, Lietuvos institucijos glaudžiai bendradarbiauja su Lenkijos institucijomis, dalijasi informacija.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai kas vyksta yra ne tik ataka prieš Lietuvą ar Lenkiją, tai yra ataka prieš visą Europos Sąjungą ir mes ją privalome atlaikyti visi solidariai“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Tiesiogiai: Agnės Bilotaitės ir VSAT vado Rustamo Liubajevo komentarai dėl padidėjusios įtampos Baltarusijos pasienyje:

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas pranešė, kad pasieniečiai ir kitos atsakingos institucijos jau prieš tris savaites pradėjo ruoštis galimiems migrantų prasiveržimams į Lietuvą.

„Buvo suderinti mūsų veiksmai kartu su Lietuvos kariuomene, kitomis institucijomis, Lietuvos policija, Viešojo saugumo tarnyba. Dabar mes šitą bendradarbiavimo algoritmą aktyvuojame. 

Mes tam pradėjome ruoštis jau savaitgalį, kadangi informacija apie neteisėtų migrantų buvimą prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos mes jau turėjome anksčiau. Nuo šiandien pradėjome dislokuoti papildomas pajėgas, kur, tikėtina, galėtų būti prasiveržiami į Lietuvos Respublikos teritoriją“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Liubajevas.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad Baltarusijoje, netoli Bruzgų pasienio punkto, užfiksuota didžiulė migrantų minia, bandysianti patekti į Lenkijos teritoriją. „Nexta“ paskelbti liudininkų vaizdo įrašai primena 2015 m. vaizdus iš Centrinės Europos, kuomet per Viduržemio jūrą atplaukę migrantai tūkstančiais traukė į Vokietiją.

MINIA MIGRANTŲ PAJUDĖJO LENKIJOS LINK: JUOS PALYDI GINKLUOTI BALTARUSIŲ PAREIGŪNAI

Varšuva: Lenkijos sienos link juda didelė grupė migrantų iš Baltarusijos

Baltarusijos teritorijoje susitelkė didžiulė migrantų kolona, ketinanti „masiškai“ prasiveržti per sieną į Lenkiją, pirmadienį perspėjo lenkų specialiosios tarnybos.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos pasienio tarnybos atstovė Ewelina Szczepanska nurodė, kad pasienyje sustiprintos pasieniečių, policijos ir karių pajėgos.

Jos teigimu, internete paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kad migrantai juda Lenkijos šiaurės rytuose, Kuznicoje, esančios perėjos link.

„Itin didelį nerimą kelianti informacija iš pasienio. Prie sienos su Lenkija Baltarusijoje susirinko didelė grupė migrantų. Jie pajudėjo tiesiai Lenkijos sienos link, bandys masiškai įsiveržti į Lenkiją – prasideda didžiausias bandymas masiškai įsiveržti į Lenkijos teritoriją“, – pirmadienį tviteryje parašė šalies saugumo tarnybų atstovas Stanislawas Zarynas.

Pasak jo, dauguma šių atvykėlių yra jauni vyrai.

S. Zarynas prie savo žinutės pridėjo vaizdo įrašą, kuriame matyti daugybė žmonių, einančių greitkelio pakraščiu.

„Tai dar viena priešiška Baltarusijos akcija Lenkijos atžvilgiu“, – pareiškė S. Zarynas.

Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas (DPK) pranešė per susirašinėjimo platformą „Telegram“, kad „šiuo metu didelė pabėgėlių grupė su daiktais juda greitkeliu sienos su Lenkija link“.

„Baltarusija imasi būtinų priemonių, kad sklandžiai veiktų tarptautinių ryšių kanalai ir būtų užtikrintas greitkeliu judančių žmonių saugumas“, – pažymėjo DPK atstovai.

Jų teigimu, dėl susiklosčiusios padėties kalta Varšuva.

„Tokį nevilties žingsnį paskatino Lenkijos valdžios abejingumas ir nežmoniškas požiūris“, – pabrėžiama DPK pranešime.

Lenkija ir dar kelios Europos šalys tvirtina, kad Minskas kelia chaosą prie ES sienų, nes neįsileidžia atgal migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos, bandančių nelegaliai patekti į Bendrijos teritoriją. Lenkija jų taip pat neįsileidžia, todėl daugelis atvykėlių yra įstrigę pasienyje. Tokia situacija tęsiasi jau du mėnesius.

Lenkija pasienyje su Baltarusija dislokavo tūkstančius karių, pastatė tvorą su aštria viela ir pasienyje paskelbė nepaprastąją padėtį. Dėl šio žingsnio į pasienį neįleidžiami žurnalistai ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojai.

Gairės:

Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-11-08 12:56:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos didžiausia klaida kad įsileido tuos emigrantus.Kiaulėm ribų ir tvoros nėra.
Atsakyti
0

t
tai kad
2021-11-08 12:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
mūsų valdantieji irgi turėtū tuoj bėgt tik ,neapsisprendžia kur, tikriausiai pas putiną
Atsakyti
-2

U
Ui
2021-11-08 12:44:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Batka atidarė avių kirpyklą,kasdien atskrenda apsikirpti po tūkstantį,apkirptų jau susikaukė 40 tūkstančių.Piemanys stums avis į svetimas ganyklas,pavadintas "vėsaičių namai"...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
J Jo 2021-11-08 12:56:34
Lietuvos didžiausia klaida kad įsileido tuos emigrantus.Kiaulėm ribų ir tvoros nėra.
Atsakyti
0
t tai kad 2021-11-08 12:47:56
mūsų valdantieji irgi turėtū tuoj bėgt tik ,neapsisprendžia kur, tikriausiai pas putiną
Atsakyti
-2
U Ui 2021-11-08 12:44:07
Batka atidarė avių kirpyklą,kasdien atskrenda apsikirpti po tūkstantį,apkirptų jau susikaukė 40 tūkstančių.Piemanys stums avis į svetimas ganyklas,pavadintas "vėsaičių namai"...
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų