• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prireikė ne vieno dešimtmečio ir didžiulių pastangų, kol Lietuvai vėl buvo suteikta teisė surengti Europos krepšinio čempionatą. Stebėtis tuo lyg ir nereikėtų, mat krepšinis mūsų šalyje – antroji religija. Tačiau prestižiniam renginiui koją jau kiša chaosas, kilęs pradėjus platinti bilietus į rungtynes. Tuo domisi Kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Sukruto perpardavinėtojai

Kaip jau skelbėme, prekybą bilietais į Lietuvos rinktinės pirmojo etapo rungtynes Vilniaus ir Panevėžio arenose UAB „Tiketa" pradėjo pirmadienį 10 val. Ažiotažas buvo milžiniškas – tą liudijo nuolat strigusi bilietų pardavimo sistema.

REKLAMA

Dvi dienas bilietus į rungtynes pirmumo tvarka turėjo teisę įsigyti tik sirgalių klubo, vienijančio 7 tūkstančius žmonių, nariai. Norint tapti šio virtualaus klubo nariu, tereikėjo sumokėti 10 litų mokestį.

Deja, didžioji dalis aistruolių pasijuto apgauti, mat jau po poros valandų neliko ko pirkti. Bilietai į rungtynes, kuriose žais lietuviai, išgaravo akimirksniu. Jau tą pačią dieną interneto skelbimų portaluose pasirodė siūlymų bilietų į pageidaujamas krepšinio rungtynes įsigyti “sutartine kaina„. Pavyzdžiui, vieno skelbimo autorius siūlė bilietus net į penkerias rungtynes Panevėžio arenoje, kur žais Lietuvos rinktinė. „Vietos – puikios, kaina – sutartinė“, – rašoma skelbime. Pardavėjas telefono nenurodė – pageidavo, kad pirkėjas kreiptųsi elektroniniu laišku. Kitas spekuliantas patvirtino turįs bilietų į Vilniaus areną ir be jokių skrupulų pasiteiravo, kiek siūlau už bilietą. Užsiminė, kad yra mokančių po 300 litų. Jei duosiu daugiau – man bilietai ir atiteks.

REKLAMA
REKLAMA

Pažeistos teisės

Pasipiktinęs galbūt padarytais pažeidimais, Seimo narys Valentinas Mazuronis vakar kreipėsi į Seimo Jaunimo ir sporto komisijos pirmininką Žilviną Šilgalį su prašymu išsiaiškinti, ar pardavinėjant bilietus į Europos krepšinio čempionatą nebuvo nusižengta lygiateisiškumo principui, ar visi bilietai rezervuoti ir parduoti teisingai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys Vydas Gedvilas, krepšinio profesionalas, irgi teigė galįs tik apgailestauti, kad nepavyko išvengti spekuliacijos bilietais. „Tai tikrai nepuošia tokios gražios ir taip laukiamos didžiojo krepšinio šventės, – sakė jis. – Teisėsaugos institucijos turi veikti kuo skubiau – spekuliantus gaudyti ir bausti."

REKLAMA

Tas, beje, ir daroma. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Vitalijus Gailius „Vakaro žinioms„ patvirtino, kad, jo duomenimis, dėl galbūt neteisėtos prekybos bilietais į krepšinio čempionatą jau aiškinasi Kriminalinės policijos biuro pareigūnai. “Jei bus duomenų, kad neteisėta ūkine veikla verčiamasi masiškai, tyrimą pradės ir mūsų tarnyba“, – teigė jis.

REKLAMA

Mokestis už viltį

Vakar pranešta, kad krepšinio sirgaliai, sumokėję po 10 litų už virtualią narystę „Eurobasket 2011 Fan Club„, tačiau neturėję galimybės įsigyti bilietų į krepšinio čempionato varžybas, turi teisę raštu kreiptis į UAB “Tiketa“, reikalaudami nutraukti sutartį ir grąžinti sumokėtus pinigus. Logiška – įsigijusiems bilietus grąžinti virtualios narystės mokestį niekas nesiūlo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal šį principą visi turėtų likti patenkinti. Vieni – dėl to, kad pavyko įsigyti bilietus, kiti – kad pavyko atgauti bent narystės mokestį. Lygiai tokia pat sistema kitados vadovavosi ir apsukrūs vienos sostinės aukštosios mokyklos antrakursiai, tarp studijuoti atvykstančių abiturientų paskleidę gandą, kad už atitinkamą mokestį galima nusipirkti viltį įstoti į aukštąją.

REKLAMA

Tariama pagalba įstoti į aukštąją tuomete valiuta kainavo 200 rub. Apsukrūs verteivos dėdavosi esantys sąžiningi, todėl abiturientą patikindavo, kad nesėkmės atveju pinigai bus grąžinti. Dalis susimokėjusių įstodavo, todėl pinigų neatgaudavo. Neįstojusiems pinigai būdavo grąžinami. Ir vieni, ir kiti verteivoms likdavo dėkingi. Visi apgauti, tačiau visi patenkinti. Nes vieni įstojo, o kiti atgavo pinigus. Panašiai kaip ir bilietų prekyboje dalyvavę krepšinio sirgaliai.

REKLAMA

Gynėjai užversti skundais

Krepšinio sirgaliai, likę ir be bilietų, ir be narystės mokesčio, skundais užvertė Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Šios tarnybos skyriaus vedėja Neringa Ulbaitė “Respublikai" sakė, kad pirmųjų skundų sulaukta praėjus vos valandai nuo prekybos pradžios. Jų srautas nenutrūko ir vakar.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai daug žmonių kreipiasi – gauname ir elektroninius pranešimus, ir telefono skambučiai netyla, – “Respublikai„ sakė N.Ulbaitė. – Daug žmonių teigia stovėję net prie “Tiketos“ bilietų kasų, kur pirmadienį nuo dešimtos ryto turėjo prasidėti prekyba, tačiau bilietų negavę. Be bilietų liko ir keletas žmonių, kurie prisipažino prie kasų laukę net nuo šeštos ryto. Visi šie žmonės buvo susimokėję už virtualią narystę “Eurobasket 2011 Fan Club".

REKLAMA

Pasak N.Ulbaitės, internetu bilietus įsigyti bandę žmonės skundėsi, kad, iš jų sąskaitų nuskaičiavus pinigus už bilietus, bilietai pirkinių krepšelyje taip ir neatsirado. Apgautiems besijaučiantiems žmonėms patariama teisybės ieškoti bendrovėje “Tiketa".

Problemos neįžvelgia

Pasak „Eurobasket 2011„ organizacinio komiteto vadovo Mindaugo Špoko, jokios apgavystės platinant bilietus neįvyko, o visi norintieji į krepšinio varžybas bilietų ir negali tikėtis. “Niekas nieko neapgavo, klubo nariai tegu perka bilietus į kitas rungtynes – tik 30 proc. bilietų yra parduota, – vakar vakare teigė jis. – Lietuvoje – 3 milijonai žmonių, neįmanoma visiems patekti į rungtynes, kur lietuviai žaidžia. O arenos – ne guminės.“

REKLAMA

„Eurobasket" organizacinis komitetas Lietuvai esą skyrė apie 70 proc. bilietų. Nemaža jų dalis atiteks rėmėjams. Reikia ir treneriams suteikti galimybę apsilankyti rungtynėse, ir moksleivių krepšinio lygos atstovams. Laukiama daug žurnalistų. Taigi laisvų vietų lieka ne tiek daug, o norinčiųjų patekti – tūkstančiai.

REKLAMA
REKLAMA

Valentinas MAZURONIS – Seimo narys:

Labai rimtų įtarimų kelia tai, kad realiai prekybai dar neprasidėjus į pagrindines varžybas bilietų jau beveik nėra. Abejonių kelia ir vadinamojo klubo steigimas, kai iš žmonių buvo surinkta po 10 litų neva už galimybę gauti–negauti bilietus. Daug šio klubo nariais tapusių krepšinio aistruolių liko apgauti. Nesuvokiami ir nerišlūs organizatorių paaiškinimai. Visuomenei turėjo būti paaiškinta, kiek bilietų ir į kokias varžybas yra iš viso, kiek ir kodėl jų yra rezervuota, kiek bilietų rengiamasi parduoti. Šio aiškumo ir skaidrumo aš pasigedau. Labai nesinorėtų, kad krepšinio šventė būtų nuspalvinta abejotinais finansiniais atspalviais, kurių atmesti kol kas negalima. Būtų gaila, jei prieš varžybas bilietai atsiras spekuliantų rankose ir bus parduodami dešimt ir daugiau kartų brangiau.

Ne sistema, o didelis chaosas

Vaidas PLAUŠKA – Kauno „Žalgirio„ fanų klubo „Green Death“ prezidentas:

Į ką tai panašu: žmogus nuo septynių ryto laukia, kol 10 val. bus atidaryta “Tiketos" kasa, eilėje yra antras, tačiau bilietą nusiperka tik 13 valandą... Dėl vadinamosios virtualios eilės susidarė painiava. Jei kasininkė duodavo užklausą ir galų gale rasdavo bilietą, tai dar nereiškė, kad tu jį tikrai nusipirksi. Nespėjus jo rezervuoti, bilietą iš panosės galėjo nušvilpti kitoje Lietuvos dalyje esanti ir mygtuką greičiau paspaudusi kasininkė. O tada viskas iš naujo.

REKLAMA

Aš pats norėjau įsigyti abonementą į visas Lietuvos rinktinės rungtynes, tačiau likau be nieko. Vos tik prasidėjus pardavimui, “Tiketos„ sistema jau rodė, kad į vienos dienos varžybas “Siemens“ arenoje bilietų nėra. O tai automatiškai reiškė, kad abonementai nebeparduodami, ir bilietus be nuolaidos reikia pirkti nebent į atskiras rungtynes. Kiek girdėjau, apyvartoje turėjo būti apie 1000 abonementų, tačiau jų iš karto neliko. Nejaugi juos išpardavė per keletą sekundžių? Tai atrodo labai keistai. Sklando gandai, kad abonementai įtakingiems žmonėms buvo išparduoti dar iki oficialios pardavimo pradžios...

Apskritai 2009 m. Lenkijoje čempionatą pasižiūrėti kainavo pigiau nei Lietuvoje. Abonementas, kelionė ir gyvenimas kartu sudėjus kainavo mažiau nei pas mus siūlyti, tačiau kažkur taip ir pradingę abonementai.

Tomas BALAIŠIS–SĖKLA – Garsiausias Lietuvos krepšinio sirgalius:

Visada taip būna, kai poreikis yra perteklinis. Jei buvo du milijonai prisijungimų prie sistemos, kaip sako “Tiketa", ar realu, kad visi norintys patektų į salę? Ką daryti, jei į Panevėžio areną nori patekti 70 tūkst. žmonių, o vietos ten užtenka tik 7 tūkst.? Man nepatinka ant organizatorių pilamas purvas, nes iš jų reikalaujama neįmanomo. Jokio skandalo čia neįžvelgiu. Esu iš tų žmonių, kurie kažką daro, ir gerai žinau, kokių absurdiškų kaltinimų jie sulaukia būtent iš tų žmonių, kurie nieko nedaro. Ar kaltintojai bent kruopelytę nutuokia, kas yra Europos krepšinio čempionatas ir kokių pastangų reikia norint jį suorganizuoti? Dešimties litų mokesčio už narystę gal galėjo ir nebūti, bet šis mokestis suveikė kaip saugiklis. Jei sistema buvo užlūžusi dabar, kas būtų buvę, jei prie jos jungtis būtų galėję visi?

Sidas AKSOMAITIS, Laurynas BUTKAUSKAS, Virginija GRIGALIŪNIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų