• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bandymas sieti biudžeto ir civilinės sąjungos priėmimą nepriimtinas „nei iš vienos pusės“, sako Liberalų sąjūdžio vadovė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Bandymas sieti biudžeto ir civilinės sąjungos priėmimą nepriimtinas „nei iš vienos pusės“, sako Liberalų sąjūdžio vadovė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

„Man sujungimas biudžeto ir civilinės sąjungos nepriimtinas nei iš vienos – nei iš pozityviosios, nei iš negatyviosios – pusės. Tai yra du skirtingi labai svarbūs klausima, bet vienas su kitu nesusiję“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo narių Mišrios grupės seniūnė Agnė Širinskienė antradienį paskelbė, kad grupė pritartų kitų metų valstybės biudžetui, tačiau su sąlyga, jog valdantieji parlamente atmes Civilinės sąjungos įstatymą, įteisinant lyčiai neutralią partnerystę.

„Mūsų frakcija šiandien nusprendė, kad mes tikrai paremtume valstybės biudžetą, jei valdantieji rastų savyje jėgų atmesti partnerystės įstatymo projektą ir netraukti kartu jokių kitų visuomenė kiršinančių teisės aktų, pavyzdžiui, dėl narkotikų dekriminalizavimo“, – žurnalistams antradienį sakė A. Širinskienė.  

REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė, kad frakcija yra pavargusi nuo „daromo turgaus, kada už paramą partnerystei yra reikalaujama balsuoti dėl biudžeto“ ir vadino tai politiniu šantažu. Politikė taip pat pabrėžė, kad Civilinės sąjungos projekto neįtraukimas į darbotvarkę yra nepakankamas, nes tai nereiškia, „kad vėliau nebus priėmimo“.

REKLAMA

Seime vykstant kitų metų biudžeto projektui svarstymui Laisvės frakcija kelia civilinės sąjungos įtvirtinimo klausimą. Seime likęs galutinis balsavimas dėl šio klausimo.

Po valdančiųjų koalicijos politinės tarybos susitikimo pirmadienį Laisvės partijos vadovė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sakė, kad partneriai pažadėjo paieškoti papildomų balsų Seime priimti Civilinės sąjungos įstatymą.

Mišri grupė Seimo narių parlamente turi 11 balsų.

Seimas antradienį pradeda pirmąjį 2024 metų valstybės biudžeto projekto svarstymą. Tai bus jau antras bandymas pirmą kartą plenarinių posėdžių salėje apsvarstyti svarbiausią šalies pajamų ir išlaidų planą.

Praėjusią savaitę klausimas iš darbotvarkės išimtas opozicinių „darbiečių“ siūlymu, bet už tai balsavo ir du valdančiosios Laisvės frakcijos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų