• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga (ES) turi būti dėkinga Baltijos šalims už tai, kad Lietuva, Latvija ir Estija padėjo Vakarų Europai daugiau sužinoti apie Sovietų Sąjungos totalitarizmą, teigia Europos Parlamento pirmininkas Hansas Gertas Poetteringas (Hansas Gertas Pioteringas).

REKLAMA
REKLAMA

Į Lietuvą atvykęs EP vadovas antradienį BNS sakė, kad jis visą laiką stengėsi naudoti savo politinę įtaką dvasinei kovai prieš bet kokias totalitarizmo formas.

REKLAMA

"Dėkojame savo naujiems kolegoms iš Estijos, Lietuvos ir Latvijos, kad jie padėjo Vakarų Europai sužinoti apie Sovietų Sąjungos totalitarizmą", - sakė H.G.Poetteringas.

EP pirmininkas teigė esąs dėkingas Baltijos šalių europarlamentarams, kad jie daug prisidėjo prie šį mėnesį priimtos rezoliucijos, kuria pasmerktas totalitarizmas.

REKLAMA
REKLAMA

"Didžiuojuosi, kad balandžio 2 dieną EP priėmė rezoliuciją, smerkiančią totalitarizmą. Dėkojame savo kolegoms iš buvusių komunistinių valstybių, ypač Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kad jie stipriai parėmė šią rezoliuciją. Mes, kaip europiečiai, į bendrą ateitį galime eiti tik suprasdami savo istorijos pamokas", - sakė H.G.Poetteringas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EP vadovas teigė, kad nacių ir sovietų nusikaltimų įvertinimas ES lygiu jam yra labai asmeniškas klausimas.

"Niekada negalime pamiršti ir nacionalsocialistų totalitarizmo, kuris, deja, išsivystė mano šalyje. Aš jo nepatyriau, nes gimiau 1945 metų rugsėjį, bet mano tėvas žuvo kaip paprastas karys - mes manome, kad 1945 metų kovą ar balandį. Taigi aš jo niekad nemačiau, bet tai labai asmeniška", - sakė H.G.Pioteringas.

REKLAMA

Vilniuje viešintis EP pirmininkas taip pat priminė žinomos Vokietijos žydų kilmės mokslininkės Hannos Arendt (Hanos Arent) tyrimus, kuriuose ji padarė išvadą, kad sovietų ir nacių režimai gali būti lyginami.

"XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje iš Vokietijos išvykusi didi žydų politikos mokslininkė Hanna Arendt moksliniu pagrindu išvystė kriterijus apibūdinti totalitarizmą, ir apibrėžė komunistinį ir nacionalsocialistinį totalitarizmą. Jis sakė, kad abi totalitarizmo formos gali būti lyginamos, ir abi yra baisios", - sakė H.G.Pioteringas.

REKLAMA

Balandžio 2 dieną Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje "griežtai ir vienareikšmiškai" pasmerkė "visus visų totalitarinių ir autoritarinių režimų įvykdytus nusikaltimus žmoniškumui ir masinius žmogaus teisių pažeidimus".

Dokumente teigiama, kad "Europa niekada nesusivienys, jei nepasieks bendro požiūrio į savo istoriją, nepripažins nacizmo, stalinizmo ir fašistinių bei komunistinių režimų bendru paveldu ir nepraves sąžiningų ir išsamių diskusijų dėl praėjusiame amžiuje šių režimų įvykdytų nusikaltimų".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų