Baltarusijos gamtininkas skelbia apie katastrofą Nemune – Lietuvoje vandenį tiria ekspertai

Gavus informacijos apie Nemune, ties Gardinu Baltarusijoje, masiškai gaištančius gyvius ir žuvis, pirmadienį Aplinkos apsaugos agentūros ekspertai paėmė Nemuno vandens mėginius tyrimams ties Alytumi ir Druskininkais.

„Aplinkos apsaugos agentūra šiandien paėmė vandens mėginius Nemune ties Alytumi ir Druskininkais galimai taršai nustatyti“, – BNS sakė aplinkos ministro patarėjas Justas Jaskonis.

Jis pridūrė, kad jeigu tyrimai fiksuos taršą, ketinama kreiptis pasiaiškinimo į Baltarusijos specialistus.

„Jei tyrimo rezultatai fiksuos taršą, bus kreipiamasi į Baltarusijos specialistus pateikti informaciją, ar fiksuotas taršos šaltinis Nemuno aukštupyje“, – teigė ministro patarėjas.

Pasak jo, mėginiai paimti patikrinti, ar Nemuno vanduo yra užterštas. Jeigu tyrimų rezultatai patvirtins taršą, bus galima daryti prielaidą, kad dėl jos Baltarusijoje tekančiame Nemune ir žūsta vandens gyvūnai.

J. Jaskonis taip pat teigė, kad pirmieji tyrimų rezultatai bus per parą, tačiau nuodugnūs tyrimai gali užtrukti iki savaitės, bet tikimasi rezultatų sulaukti greičiau – po trijų dienų.

Žuvų ir kitų gyvių gaišenų nuotraukomis sekmadienį pasidalino Baltarusijos gamtininkas Dmitrijus Vinčevskis, jo įrašu taip pat pasidalino ir Žuvinto biosferos rezervato direkcija.

Jos vadovas Arūnas Pranaitis sako, kad neabejoja nuotraukų autentiškumu.

„Jis dažnai siunčia mums informaciją apie situaciją Gardino apskrityje. Mums tai svarbu, nes tai reiškinys, kuris gali ir mus paliesti. Tai yra patikimas asmuo. Tomis nuotraukomis neabejoju“, – sakė Žuvinto biosferos rezervato vadovas.

Jis taip pat teigė, kad kol kas nepastebi dūstančių žuvų Lietuvoje, tačiau nerimą kelia nedidelis atstumas nuo Gardino iki Lietuvos.

„Man užkliuvo tai, kad niekur Lietuvoje nematome dūstančių žuvų. Bet mums kelia nerimą, kad tai yra visiškai šalia Gardino, o nuo Gardino iki mūsų atstumai nedideli“, – teigė jis.

Baltarusijos žiniasklaidoje yra pasirodę pavienių pranešimų apie žvejų pastebėtas masiškai gaištančias žuvis ir kitus gyvius Gardine.

 


Rašyti komentarą...
L
LIUDAS
2020-06-15 15:02:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
GAILA KAD NEMUNAS ISTEKA IS BALTARUSIJOS NE IS VAKARU EUROPOS !
Atsakyti
0

L
Linas
2020-06-16 06:50:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ko nerupinies ko jus dar neveikia elektrine o jus jau rasot tokius straipsnius kausai jus kur jus buvot tada negi jus nesuprantat ir galvojat rusija spausit kaip amerika del duju vamdzio jus atsibuskit akis prameerkit donkihotai
Atsakyti
0

L
Lile
2020-06-15 15:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia susirupint. Jug matom kad Lukasenkai nerupi ekologija,pasaulines problemos,db tersia vandeni,o kur dar atomines elektrines pastatymas nevietoj. Cia jau reikia skubiai kazkur kreiptis ir aiskintis. Realus pavojus ne vienai valstybei.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų