• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalyje ministras pirmininkas yra energetikos ministras Arvydas Sekmokas, o šiuo metu turime bolševikų valdžią, taip pareiškė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Bronislovas Lubys.

REKLAMA
REKLAMA

„Kas yra ministras pirmininkas Lietuvoje? Tai energetikos ministras, ponas Sekmokas, kuris išleidžia dokumentus, kurie radikaliai skirasi nuo Europos Sąjungos direktyvų, nuo Lietuvos įstatymų arba jis traktuoja įstatymus taip kaip jis nori„, - teigė B. Lubys.

REKLAMA

Ši B. Lubio kritika buvo nukreiptą į praėjusių metų spalio 8 dieną pasirašytą A. Sekmoko įsakymą, kuriame teigiama, kad „visi elektros energijos gamybos leidimus turintys asmenys, kurių elektros įrenginiai prijungti prie perdavimo ir skirstymo tinklų ir kurie savo vidiniuose tinkluose naudoja ir (ar) eksploatuoja elektros gamybos įrenginius savo ūkiniams poreikiams tenkinti, privalo perdavimo sistemos operatoriui deklaruoti pagaminamos elektros energijos kiekį ir sumokėti už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP)“.

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip sakant, įmonės, pasistačiusios kogeneracines jėgaines, nuo šių metų pradžios už pagamintą ir įmonėje suvartotą kilovatvalandę mokės po 6,01 cento – tokia šiemet nustatyta VIAP kaina.

Pirmadienį dienraštis „Lietuvos žinios„ rašė, kad tai prieštarauja Europos Sąjungos siekiams skatinti kogeneraciją bei Nacionaliniam susitarimui, kurį 2009 metais pasirašė premjeras Andrius Kubilius. Pastarajame skelbiama, kad reikia „skatinti bendroves ir fizinius asmenis statyti kogeneracines elektrines, suteikiant finansinę paramą ir užtikrinant atliekinės elektros energijos priėmimą į tinklus. Neapmokestinti papildomais mokesčiais savoms reikmėms pagamintos ir suvartotos elektros energijos ir nereglamentuoti viešaisiais įsipareigojimais savo reikmėms vartojamos elektros energijos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nacionalinis susitarimas suformuojamas pagal ES direktyvas ir įstatymus, o ministras traktuoja, kaip ten tas viražas buvusio Seimo pirmininko – „nafik„, - teigė B. Lubys.

Atremia kritiką

Vėliau išplatintame Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime spaudai premjero kancleris Deividas Matulionis pabrėžė, kad Vyriausybė įgyvendina nacionalinį susitarimą ir laikosi jame apibrėžtų nuostatų visais klausimais, tame tarpe ir energetikos.

REKLAMA

„Bronislovo Lubio priekaištai, kad nėra vykdomas nacionalinis susitarimas energetikos srityje, atvirai kalbant stebina, nes neatitinka tikrovės ir yra klaidinantys“, - pabrėžė D.Matulionis.

Anot jo, papildomame protokole prie nacionalinio susitarimo išdėstytos asocijuotų verslo struktūrų pasiūlytos temos yra diskusinio pobūdžio, reikalaujančios tolesnių konsultacijų tarp Vyriausybės ir nacionalinių partnerių, todėl jos negali būti traktuojamos, kaip Vyriausybės įsipareigojimas. Dėl to buvo sutarta su socialiniais partneriais pasirašant nacionalinį susitarimą 2009 metų spalio mėnesį.

REKLAMA

Bolševikų valdžia

B. Lubys taip pat negailėjo kritikos valdantiesiems. „Balsavau už tai, kad ateitų konservatoriai, tačiau gavome bolševikų valdžią“, - teigė jis.

Anot LPK prezidento, norint nepakliūti oligarchams į rankas, reikia vystyti verslą užsienyje, nes Lietuvoje to daryti nepriimtina. „Turi būti sudaryta normali aplinka norėti kurti verslą ir tai darant būti gerbiamam. Kol to nebus, kalbos, ką daryti kad Lietuvoje būtų daugiau nei 1 proc. kuriančių savą verslą, teliks kalbomis„, - aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B. Lubiui taip pat „labai gaila“, kad valdžia pataikauja užsienio kapitalui. „Kodėl „Lifosą„, „Mažeikių naftą“ pardavėme užsieniečiams? Nežinau. Jei tai indėlis į Lietuvos verslo skatinimą, tai aš dar per mažai subrendęs, kad suprasčiau šiuos metodus„, - dėstė jis.

Paklaustas ką mano apie praėjusią savaitę kilusį sujudimą dėl ūkio ministro Dainiaus Kreivio turtų, B. Lubys atsakė, jog tai tėra žaidimas ir jis abejojantis, kad ministro turtas vertas 170 mln. litų.

Taip pat jis teigė, kad premjero kėdėje norėtų matyti jauną politiką. „Ne iš tų kurie jau buvo, bet iš jaunimo. Pavyzdžiui tas pats ponas Kreivys. Nesvarbu, koks yra jo fundamentalus išsilavinimas, yra pajutęs ir pamatęs verslo. Vienintelį trūkumą jo darbe matau, kad atskyrė Energetikos ministeriją nuo Ūkio ministerijos“, - aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų