Finansinė vaikų išlaikymo našta ir nepakankama valstybės parama - pagrindinės priežastys, kurios lemia porų apsisprendimą negausinti šeimos.
Tai parodė Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros mokslininkų tyrimas, atliktas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu.
68 proc. apklaustųjų teigė, kad vaikų neplanuoja turėti dėl per didelės finansinės naštos, 62 proc. - nepakankamos valstybės finansinės paramos, rašo žurnalas „Veidas“.
56 proc. apklaustųjų sakė, kad nuo šeimos gausinimo juos sulaiko netikrumas dėl ateities, 54 proc. - sunkumai derinant vaikų priežiūrą ir darbą.
Tyrimas taip pat parodė, kad daug šeimų patiria sunkumų derindamos darbą ir šeimos gyvenimą. Daugiau nei pusė apklaustųjų (53 proc.) pasisakė, kad papildomos išmokos šeimoms, turinčioms vaikų, padėtų išspręsti šią problemą. 44 proc. apklaustųjų manė, kad tam pagelbėtų lankstesnės darbo valandos.
39 proc. žmonių mano, kad derinti darbą ir šeimos gyvenimą pagelbėtų palankesnės tėvystės ir motinystės atostogų sąlygos, 38 proc. - kad reikėtų įsteigti daugiau vaikų priežiūros įstaigų ir pagerinti jų darbo kokybę.
Tyrimas atliktas 2008-ųjų rugsėjo-gruodžio mėnesiais, apklausus 1002 gyventojus.