Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po smarkios liūties ir krušos ketvirtadienio vakarą audra slinko per Vilnių, Kauną ir kitus miestus. Krito nejuokingi ledėkai, kurie iškapojo daržus, medžius, daužė stogus ir padarė duobeles ant automobilių. Lietuvoje siautė ir žaibai.

Po smarkios liūties ir krušos ketvirtadienio vakarą audra slinko per Vilnių, Kauną ir kitus miestus. Krito nejuokingi ledėkai, kurie iškapojo daržus, medžius, daužė stogus ir padarė duobeles ant automobilių. Lietuvoje siautė ir žaibai.

REKLAMA

Klimatologai perspėja, kad artimiausiomis dienomis numatomi audringi ir labai tvankūs orai. Karštį plaus lietus, talžys vėjas, laukia ne tik perkūnija, bet ir škvalas, ir kruša.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba parneša ir dalinasi kadrais, kad vakar daug kur buvo audringa diena. Aukščiausia oro temperatūra dieną siekė 22–28 °C (pietiniame šalies pakraštyje iki 29–30 °C). Vakare Pietų Lietuvoje formavosi galingi kamuoliniai lietaus debesys, stipriai lyjo, vietomis iškrito kruša (iki 2–4 cm). Dotnuvoje, Kybartuose, Prienuose ir Šakiuose buvo fiksuojami pavojingo lietaus atvejai. Naktį žemiausia oro temperatūra siekė 13–18 °C. Daugiausia palijo Kauno apylinkėse ir dalyje Suvalkijos.

Jie praneša, kad šiandien bus nepastoviai debesuota. Daugelyje rajonų trumpi lietūs, vietomis smarkūs. Daug kur perkūnija, kai kur škvalas, kruša. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s, per škvalą gūsiai 15–20 m/s, vietomis iki 23 m/s. Aukščiausia temperatūra 24–29 , vakariniuose rajonuose vietomis 19–23 laipsniai šilumos.

REKLAMA

Populiarioje orų entuziastų grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ dalinamasi vyro užfiksuotais kadrais. Ledėkai iškrito vakar siekiantys maždaug iki 4 cm. Tokie iškapoja visus daržus, medžius, daužo stogus ir padaro duobeles ant automobilių.

Laukia audringi orai – škvalas ir kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba parneša, kad numatomi audringi ir tvankūs orai.

Šiandien bus nepastoviai debesuota. Daugelyje rajonų trumpi lietūs, vietomis smarkūs. Daug kur perkūnija, kai kur škvalas, kruša. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s, per škvalą gūsiai 15–20 m/s, vietomis iki 23 m/s. Aukščiausia temperatūra 24–29, vakariniuose rajonuose vietomis 19–23 laipsniai šilumos.

Birželio 11 d. daug kur trumpas lietus, vietomis perkūnija. Naktį kai kur rūkas. Vėjas vakarinių krypčių, naktį 4–9 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai iki 16 m/s, dieną 6–11 m/s. Temperatūra naktį 11–16, dieną 20–25, pajūryje 17–19 laipsnių šilumos.

REKLAMA
REKLAMA

Birželio 12 d. vietomis trumpai palis, dieną galima perkūnija. Vėjas vakarinių krypčių, naktį vidutinis, dieną apysmarkis. Temperatūra naktį 10–15, dieną 20–25, pajūryje 17–19 laipsnių šilumos.

Nuo kito antradienio laukia pokyčiai

Pirmadienio naktį lietaus tikimybė maža, vietomis rūkas. Vėjas pietvakarių, vidutinis. Temperatūra 8–13 laipsnių šilumos. Dieną daug kur palis, vyraus trumpi lietūs, vietomis su perkūnija. Vėjas besikeičiančios krypties, vidutinis, per perkūniją kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra 18–23 laipsnių šilumos.

Antradienį daug kur lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, naktį apysmarkis, dieną stiprės - kai kur gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 10–14, dieną 14–19 laipsnių šilumos.

Medžiai virto ir krito ant automobilių

Pastarąją parą ugniagesiai gelbėtojai 27 kartus visoje Lietuvoje vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtusių medžių.

Kauno apskrityje tokių atvejų užregistruota 11, Vilniaus apskrityje – septyni, Marijampolės apskrityje – trys, Alytaus ir Tauragės apskrityse – po du, Utenos ir Panevėžio apskrityse – po vieną, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

REKLAMA
REKLAMA

Per stiprų lietų nuvirtę medžiai Vilniuje nukrito ant aštuonių automobilių įvairiose sostinės vietose, apie nukentėjusiuosius nepranešama.

Ketvirtadienio vakarą, 19.27 val., gautas pranešimas, kad Vilniuje, Rūdninkų gatvėje, medis užvirto ant trijų automobilių ir blokuoja pravažiavimą. Pasak ugniagesių, medis buvo pašalintas nuo automobilių „Volvo C70“ ir „VW Touran“ bei važiuojamosios kelio dalies. 

Tą patį vakarą medis ant trijų automobilių nuvirto Pylimėlių gatvėje. Panaudoję grandininį pjūklą ir hidraulinę įrangą, gelbėtojai medį pašalino nuo automobilių „Toyota Auris“, „Skoda Octavia“ ir „VW Arteon“. 

Be to, Antakalnio gatvėje, namo kieme, ant automobilio nuvirto medis, išdaužė stiklus. Panaudojus grandininį pjūklą, nuvirtęs medis pašalintasnuo automobilio „Ford Edge“, atlaisvintas įvažiavimas į kiemą ir įėjimas į laiptinę. 

Dar vienas panašus pranešimas gautas penktadienio paryčiais. 4.15 val. gelbėtojams buvo pranešta, kad Dariaus ir Girėno gatvėje ant automobilio nuvirto medis. Paaiškėjo, kad medis buvo nukritęs ant automobilių „Volvo XC 90“ ir „Toyota Yaris Verso“. Jis buvo supjaustytas ir pašalintas.

Gelbėtojų pagalbos ketvirtadienį šaukėsi ir Kauno gyventojas. 22.53 val. gautas pranešimas, kad Palemono gatvėje užgeso automobilis, semia automobilį, gyventojas negali išlipti. Atvykę gelbėtojai automobilį „VW Touran“ rado apsemtą maždaug metro gylyje. Panaudoję gervę, ugniagesiai automobilį ištraukė iš vandens ir patraukė į šalikėlę, vairuotojas buvo išlaisvintas, o teritorija aptverta „STOP“ juosta. 

Nebuvo Aukštaitijoj jokio škvalo, laukėm, ruošėmės, ir nieko... Kas bent vėjas pūstų. Oras atsigautų. Uraganas dėdei kepurę nurautų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų