Atskleidė, koks bus lapkritis: vilčių teikia pirmosios savaitės

Lapkritis – vienas nemalonesnių mėnesių. Saulės lieka mažiau, dažniau aplanko lietus bei šlapdriba. Gera žinia, kad šiemet kritulių bus šiek tiek mažiau, o ir temperatūra numatoma aukštesnė už normą. 

21

Lapkričio mėnesio vidutinė oro temperatūra šiais metais numatoma maždaug laipsniu aukštesnė, nei daugiametė, kuri Lietuvoje siekia 1,9 laipsnius.

Pirma lapkričio pusė bus itin šilta. Temperatūra pirmosiomis mėnesio dienomis kils iki 10 - 12 laipsnių šilumos.

„Numatoma, kad šis lapkritis turėtų būti šiltesnis kažkur vienu laipsniu, nei įprasta. Lapkritį ateina jau tos šaltesnės naktys ir tų šlapdribų jau būna daugiau, ir pasninga. Nors temperatūra mažai skirsis nuo normos, visgi šaltesnių dienų jau pasitaikys“, – kalbėjo klimatologas Donatas Valiukas.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuostabieji rudens orai: gražiausi kadrai

Lapkritį kritulių bus mažiau

Prognozuojamas šiek tiek mažesnis nei įprastai lapkričio mėnesio kritulių kiekis (iki 10 % priklausomai nuo regiono). Norma yra 59 mm. 

„Kritulių kiekis bus artimas daugiametėms normoms. Jau gali pasitaikyti šlapdribų, bet visgi lapkritis dar ne žiema. Gali ir pasnyguriuoti, bet šiaip tai tie skystieji krituliai vyrauja lapkritį“, – kalbėjo klimatologas

Lapkritis – vienas labiausiai apniukusių mėnesių 

Lietuvoje per metus pasitaiko apie 135-140 apsiniaukusių dienų. Tai yra trečdalis mūsų metų. Apsiniaukę orai vyrauja lapkričio ir gruodžio mėnesiais, kai Lietuvą aplanko aktyvūs ciklonai ir didelis santykinis oro drėgnis.

„Šis mėnuo yra vienas iš tamsiausių, dar yra gruodis, jo metu saulė jau savaime trumpiausiai šviečia pagal dienos trukmę, tai gal gruodis tamsiausias būtų, bet lapkritis toks būna debesuotas, saulės nesimato“, – kalbėjo klimatologas.

Sniegas šį mėnesį būna trumpalaikis

Numatyti, ar bus sniego yra sunkiau, kai temperatūra svyruoja tarp nulio ir plius minus kelių laipsnių. Kai vyrauja tokia temperatūra sniegas gali būti labai lokalus, iškristi ne visuose rajonuose.

„Įvairių kritulių būvį sunkiau numatyti, kai temperatūra laikosi apie 0, arba svyruoja tarp plius minus kelių laipsnių. Kritulių forma gali kisti net važiuojant į kitą rajoną. Vilniuje gali kristi dulksna, temperatūra +1 o, nuvažiavus į Pavilnį, Naująją Vilnią, Mickūnus, dėl pakitusio aukščio - krenta sniegas, užtenka poros - pusantro laipsnio skirtumo“, – apie nepastovius kritulius ankščiau yra kalbėjęs klimatologas Gintautas Stankūnavičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų