Atėjo atsiimti šuns, o buvo nužudyta: kruviną egzekuciją surengė buvęs mylimasis

Lietuvos apeliaciniame teisme šį ketvirtadienį pradėta nagrinėti 13 metų už nužudymą nuteisto Artūro Helmo byla. Į teismą kreipėsi ne tik pats nuteistasis, bet ir nukentėjusieji.

Šioje byloje nuteistasis A. Helmas prašo jo nusikalstamą veiką iš savo šeimos nario nužudymo perkvalifikuoti į nužudymą labai susijaudinus.

Nuteistasis skunde teigia, kad jo susijaudinimą – afekto būseną – išprovokavo nukentėjusiosios tyčiojimasis ir įžeidinėjimai. A. Helmas prašo skirti jam švelnesnę bausmę bei sumažinti nukentėjusiesiems priteistos neturtinės žalos dydį, nes teismas nepakankamai atsižvelgė į jo galimybes atlyginti priteistą žalą.

Nukentėjusieji savo ruožtu prašo nustatyti, kad nuteistasis nužudė savo šeimos narį – sugyventinę. Tą padarė kankindamas ar kitaip itin žiauriai. Nukentėjusieji prašo jam paskirti 20 metų laisvės atėmimo bausmę.

Savo skunde jie teigia, kad pirmosios instancijos teismas skundžiamame nuosprendyje nepagrįstai pašalino kaltinime inkriminuotą kvalifikuojantį požymį, t. y. kad nuteistasis itin žiauriai nužudė savo šeimos narį – sugyventinę. Sprendimo šioje byloje reikės dar palaukti.

Daužė, o po to pasmaugė

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad 2019-ųjų gruodį Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis 51-erių A. Helmui, kuris itin žiauriu būdu nužudė savo buvusią mylimąją.

Vyras iš pradžių sudavė 25 smūgius į įvairias kūno vietas atsiimti šuns atėjusiai 34 metų moteriai, o po to pasmaugė.

Šis nusikaltimas įvykdytas 2019 m. liepos 4-sios vakarą. Žudikas buvo sulaikytas kitą dieną girtaujantis bendradarbio namuose.

Bet kokias abejones dėl A. Helmo kaltės išsklaidė ir Marvelės žirgyne įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų įrašai. Teisėjai nusprendė, kad už grotų A. Helmas praleis 13 metų.

Kauno apygardos teismas taip pat nusprendė, kad trims byloje nukentėjusiaisiais pripažintiems asmenims žudikas privalės sumokėti po 29 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

REKLAMA

Kraupūs įvykiai      

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pašlijus A. Helmo ir jo tuometinės draugės santykiams, vyras ne kartą grasino jai susidorojimu. Tiesa, į policiją moteris nesikreipė.

Pareigūnų pagalbos moteris prašė dar draugaudama su A. Helmu, prieš daugiau kaip metus. Tada moteris patyrė smurtą namuose. Nusprendusi išsiskirti, ji sulaukdavo grasinančių A. Helmo skambučių ir SMS žinučių.

Esą net yra jai pasakęs, kad jei nebūsi mano, tai nebūsi niekieno. Kaip parodė vėliau nutikę įvykiai, grasinimai nebuvo laužti iš piršto. Jie pačiu kraupiausiu būdu išsipildė šių metų liepos 4-sios vakarą.

Moteris tada viena atvyko į Marvelės žirgyną, kur A. Helmas dirbo arklininku. Jis žirgyno teritorijoje buvo vienas. Vaizdo kameros užfiksavo, kaip moteris atvyksta ir susitinka su A. Helmu.

Jei patraukia link sargo budelės. Ten yra įrengta pavėsinė. Bet po valandos vaizdo kameros užfiksuoja, kaip A. Helmas iš pavėsinės išeina vienas. Jis pasiima karutį, ten įkelia nužudytosios kūną ir jį išveža.

Aukos kūną žudikas nuveža į už kelių šimtų metrų esantį bunkerį. Kitą dieną jį suranda policijos pareigūnai, pasitelkę tarnybinį šunį. Sulaikytas A. Helmas teigė, kad nepamena įvykio aplinkybių, nes buvo apimtas įsiūčio priepuolio.


Rašyti komentarą...
J
Juokinga
2020-03-06 21:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik 13 metų kainuoja žmogaus givybė LT
Atsakyti
-1

J
Juodis
2020-03-06 21:55:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iki gyvos galvos uroda
Atsakyti
-4

Žiauru
2020-03-06 22:37:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Normalus emigravo o alkoholikai,narkomanai ir nusikalteliai naikina likusiuosius...
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų