Teismas leido suimti šešis kartus teistą nepilnametį: įtaria vyro nužudymu Panevėžyje

Šiandien Panevėžio apylinkės teismas 2 mėnesiams leido suimti 17-metį panevėžietį, kuris, kaip įtariama, mirtinai sumušė 47-erių metų vyriškį. Konfliktas tarp nepilnamečio ir vyro įvyko ankstų sekmadienio rytą Staniūnų gatvėje. Pareigūnai įtaria, kad užpuolikas buvo neblaivus. Beje, nepilnametis panevėžietis jau yra teistas net šešis kartus.

Antradienį, 11 val., į teismo salę iš Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisaraito areštinės atvežtas nepilnametis įtariamasis buvo atvestas pro vidinį Panevėžio miesto apylinkės teismo kiemą.

Vaikinas galvą buvo užsidengęs kapišonu. Įtariamasis nepratarė nė žodžio.

Naujienų portalo JP žiniomis, nepilnametis gerai žinomas pareigūnams. Vaikinas buvo užpuolęs žmogų ir smurtavo prieš jį, bet nukentėjusysis išgijo – neliko jokių pasekmių, o tai užpuolikui buvo lengvinanti aplinkybė.

„17-metis panevėžietis buvo pažeidęs viešąją tvarką, sulaikytas už vagystes. Abu, nepilnametis ir nužudytas vyras, gyveno tame pačiame kvartale“, – naujienų portalui JP sakė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis.

Įtariamasis teistas šešis kartus

Apie januolio anksčiau padarytus nusikaltimus akcentavo ir Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

Teismo dviem mėnesiams prašiusi suimti nepilnametį įtariamąjį, prokurorė V. Chodorcevičienė teigė, kad jis teisėsaugai jau yra žinomas, ne kartą teistas, jam buvo skirta ir lygtinė laisvės atėmimo bausmė.

„Jis yra teistas šešis kartus. Paskutinį kartą teistas už smurtinio nusikaltimo padarymą ir viešosios tvarkos pažeidimą. Jam buvo skirta jau laisvės atėmimo bausmė, bet bausmės vykdymas buvo atidėtas. Praeityje jis buvo teistas ir už vagystes. Vėliau buvo duomenys, kad jis buvo smurtavęs šeimoje, tačiau tyrimas buvo nutrauktas. Dabar jam kitoje byloje yra pareikštas įtarimas. Tai yra smurtiniai veiksmai“, – sakė prokurorė V. Chodorcevičienė.

REKLAMA

Šeimai teikiamos socialinės paslaugos

Tuo tarpu Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Karčiauskienė JP teigė, kad Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistus pareigūnai informavo apie sulaikytą nepilnametį asmenį, įtariamą padarius nusikaltimą.

„Tarnybos specialistai atlieka visus teisės aktuose numatytus veiksmus, kai nusikaltimo padarymu įtariamas nepilnametis asmuo. Nepilnamečio šeima tarnybai žinoma, Panevėžio miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai ir atvejo vadybininkai teikia šeimai socialines paslaugas“, – sakė R. Karčiauskienė.

Vyras rastas ant pievelės

Priminsime, kad nelaimė įvyko ankstų sekmadienio rytą Staniūnų gatvėje, prie sporto klubo. Ant pievelės buvo rastas stipriai sumuštas vyras.

Kruviną vyrą dar prieš pusę aštuonių atsitiktinai aptiko šunį vedžiojęs praeivis, kuris ir iškvietė specialiąsias tarnybas.

Deja, 47-erių panevėžiečiui medikai nebegalėjo padėti, jis buvo miręs.

„Sekmadienį ryte buvo pranešta, kad gatvėje guli sumuštas vyriškis. Atvažiavę policijos pareigūnai ir medikai konstatavo, kad tai miręs vyras apie 50 metų amžiaus“, – sakė Panevėžio policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Pirminiais duomenimis, pusamžis vyriškis galėjo būti suspardytas. Rasta auka gulėjo kone pusnuogė, aplink buvo išmėtyti viršutiniai vyro vilkėti drabužiai – plona striukė, marškiniai.

Prabėgus parai policija pranešė, kad dar sekmadienio vakarą namuose sulaikė ir įtariamąjį – girtą 17-metį. Vaikinas puikiai žinomas ne tik policijai, bet ir Vaiko teisių tarnybos specialistams.


Rašyti komentarą...
L
Liuka
2020-02-26 11:44:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip čia dabar? Pasirodo, kad norint yra galimybių tramdyti suižulėjusius nepilnamečius nusikaltėlius.
Atsakyti
0

J
Jonas
2020-02-26 08:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toki parazitu nepilnameti pakart ant sakos ir apipilus bendzinu uzdegt
Atsakyti
0

x
xxL
2020-02-26 10:10:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos teisingumas beviltiškas, šis padugnė jau šeštą kartą teisiamas ir vis bausmė atidedama. Gal samarietiškasis Lietuvos teismas užmuštam žmogui kuris gal būt vienintelis savo šeimos maitintojas galėtų atidėti mirtį?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų