Aštrių klausimų sulaukęs Narkevičius: atsistatydinti neketinu Papildyta 12.30 val.

Seimo opozicijos atstovų kvietimu susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ketvirtadienį atsakė į klausimus dėl jo namo renovacijos Trakuose. Ministras tikino, kad prieš jį rengiama šmeižto kampanija, už renovacijos darbus J. Narkevičiaus šeima atsiskaitė, o „didžiulių turtų“ jis nevaldo.

Raštu pateiktuose klausimuose ministro opozicija teiravosi apie jo ryšius su verslininku Aleksandru Ribnikovu, apie pastarojo bendrovės laimėtus viešuosius pirkimus, dukros vardu pirktą sklypą, prašyta paaiškinti, kodėl nesumokėjo už nuosavo namo renovavimą.

Visuomenei nemelavo

J. Narkevičiaus opozicijos nariai klausė, kodėl jis neigė, kad pažįsta A. Rubnikovą, nors vėliau paaiškėjo, kad verslininkas yra ministro dukros krikšto tėvas.

„Mano atsakymas vienareikšmiškas ir aiškus – visuomenei aš nemelavau“, – sakė ministras.

Pasak jo, jis niekada neneigė, kad pažįsta A. Ribnikovą, tačiau, anot J. Narkevičiaus, šis jo atsakymas nebuvo viešai paskelbtas.

Žiniasklaidoje skelbta, kad ministras A. Ribnikovui rašė SMS žinutes, kai paaiškėjo, kad LRT vykdo žurnalistinį tyrimą. J. Narkevičiaus teigimu, žinute jis nenorėjo paveikti A. Ribnikovo, jis tik parašęs, kad verslininkas jam perskambintų.

„Kaip galėtumėte paaiškinti, kodėl jūsų krikšto dukros tėvui sekdavosi laimėti viešuosius konkursus teikti renovavimo paslaugas Trakų ir Vilniaus darželiuose, už kuriuos buvote atsakingas jūs?“ – Seimo nariai klausė J. Narkevičiaus.

Pasak J. Narkevičiaus, A. Ribnikovo teiginiai, ir dėl namo renovacijos, ir dėl laimėtų viešųjų konkursų, yra melas. Ministras priminė, kad dėl šmeižto jau kreipėsi į prokuratūrą. J. Narkevičiaus tvirtinimu, jis neturėjo įtakos viešiesiems pirkimų konkursams.

Rodė sąskaitas faktūras

„Kodėl užuot visuomenei pateikęs akivaizdžius įrodymus, kad visi darbai jūsų namuose Trakuose buvo atlikti skaidriai ir sąžiningai ir taip išsklaidęs Jums mestus įtarimus viską neigiate ir kaltinate šmeižtu. Vengimas pateikti įtikinamus atsakymus ir įrodymus kelia tik daugiau klausimų ir nepasitikėjimo.

REKLAMA

Ministre, prašome pateikti įrodančius dokumentus, kad Jūsų namas, arba kaip teigiate Jūsų mamos namas Trakuose buvo rekonstruotas už Jūsų šeimos pinigus? Jei negalite pateikti įtikinamų įrodymų dėl Jums mestų rimtų kaltinimų, pateikite priežastis, kodėl to padaryti negalite?“ – klausė Seimo nariai.

„Sudėtingai suformuotas klausimas, stilistiškai būtų galima paprasčiau [suformuluoti], kalbos kultūros prasme“, – replikavo ministras.

J. Narkevičiaus dar kartą kartojo, kad susidūrė su labai gerai organizuota šmeižto kampanija. Jo teigimu, jam tenka rinkti dokumentus dėl prieš daugiau nei dešimtmetį vykusio remonto. Ministras pripažino, kad name gyveno su dabar jau mirusiais savo tėvais.

„Visus dokumentus pateiksiu prokuratūrai“, – tikino ministras.

A. Ribnikovas teigė, kad darbų atliko už 400 tūkst. litų, už 80 tūkst. yra išrašęs ir sąskaitas faktūras.

„Tai jei negalite pagrįsti pilnos sumos, tai gal bent turite įrodymus, kad apmokėtos sąskaitos už 80 tūkst. litų?“ – klausė Seimo nariai.

„Štai, mano rankose „Sodžiaus būsto“ dar 2009 metų rugpjūčio 31 dieną Irenai Narkevič už remonto darbus išrašytos PVM sąskaitos, faktūros. <...> Štai ir „Sodžiaus būsto“ 2009 rugpjūčio 31 dienos kasos pajamų orderio kvitas, patvirtinantis, kad suma sumokėta“, – dokumentus Seimo nariams demonstravo J. Narkevičius.

Ministro teigimu, preliminariu vertinimu, jo tėvų namo rekonstrukcija tuo metu galėjo kainuoti maždaug apie 150 tūkst. litų, o ne tiek, kiek tvirtinama viešojoje erdvėje, kad namo renovacija galėjo kainuoti 400 tūkst. litų. Jo teigimu, dalį darbų Narkevičių šeima atliko savomis rankomis.

„Jei kam įdomu sąskaitos faktūros, galėsiu parodyt“, – sakė J. Narkevičius.

Atsistatydinti neketina

Opozicijos atstovai taip pat siūlė atsistatydinti ministrui ir teisine prasme įrodyti savo teisumą. J. Narkevičius priminė, kad antradienį konservatoriai ir liberalai jį kvietė pakalbėti apie susisiekimo sektorių, nors norėjo klausinėti dėl namo renovacijos istorijos. Ministras kaltino opozicijos atstovus, kad jų nedomina susisiekimo klausimai, atliktas viešųjų pirkimų auditas šiame sektoriuje.

REKLAMA

„Neketinu atsistatydinti dėl to, kad abejotinos reputacijos žmonės, turintys kažkokį <...> galbūt ne tik materialinį suinteresuotumą, mane apšmeižė“, – sakė J. Narkevičius.

Turtų neturi, viską uždirbo

Žiniasklaidoje skelbta, kad J. Narkevičius 18 metų dukros vardu pirko žemės sklypą ant ežero kranto už 50 tūkst. eurų.

„Kodėl sklypų pirkimui prisidengėte dukros vardu? Ar taip neslepiate neteisėtų pajamų? Ar galite pateikti įrodymus apie pajamų teisėtumą, už kuriuos buvo įsigyjamas šeimos vardu nekilnojamasis turtas?“ – ministro klausė opozicija.

„Jokio sklypo neva prisidengdamas dukra aš nepirkau. Mano pilnametė dukra iš tiesų pirko sklypą, bet pirkimo suma nė iš tolo neprimena nurodytos. Nuvažiavau, bandžiau suieškoti, kur tas ežeras. Be plyno lauko, daugiau nieko nepastebėjau“, – tvirtino ministras.

„Ministre, jūs viešojoje politikoje dalyvaujate jau ne pirmą dešimtmetį. Sakykite, kaip ir iš ko jūs susikrovėte tokius turtus, kai žinome, kad atlyginimai viešajame sektoriuje nėra sąlyginai dideli, kad būtų galima pasistatyti ir renovuoti namus, pirkti sklypus ant ežero pakrančių?“ – klausė opozicijos atstovai.

J. Narkevičiaus tvirtinimu, „didžiulių turtų“ jis nevaldo, renovuotas namas statytas prieš 70 metų ir yra paveldėtas iš tėvų, iš jų taip pat paveldėjo ir žemės sklypą, butas Vilniuje įsigytas už banko paskolą.

„Esu darbštus žmogus, su šeima, kaip ir daugelis šeimų, dirbame gana sunkiai“, – uždirbtas lėšas aiškino ministras.

LRT praėjusią savaitę pranešė, kad 2007–2008 metais aukštas pareigas Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje ėjęs J. Narkevičius ir Trakų rajono savivaldybėje dirbusi jo sutuoktinė Irena Narkevič galėjo daryti įtaką statybų bendrovei „Sodžiaus būstas“ laimint Vilniaus ir Trakų darželių bei mokyklų remonto konkursus, o 10 proc. laimėtų sumų turėjo būti skiriama politiko namo Trakuose rekonstrukcijai.

REKLAMA

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, „Sodžiaus būstas“ 2008–2012 metais laimėjo mažiausiai dešimt projektų Vilniaus mieste ir mažiausiai penkis – Trakų rajone. Bendra atliktų darbų vertė – daugiau kaip milijonas eurų (4 mln. 435 tūkst. litų).

Buvęs dabar jau bankrutavusios bendrovės „Sodžiaus būstas“ savininkas A. Ribnikovas žurnalistams liudijo, kad jis rekonstravo ministro namą mainais už laimėtus darželių ir mokyklų renovacijos viešuosius konkursus.

Verslininkas portalui 15min.lt teigė, kad dukros krikštatėvis J. Narkevičius jam pasiūlė tokią schemą, žadėdamas pinigus vėliau grąžinti, tačiau grąžino tik 8 tūkst. litų ir liko skolingas apie 400 tūkst. litų (116 tūkst. eurų) už namo renovavimą.

J. Narkevičius šiuos kaltinimus vadina šmeižtu. Jis antradienį Seime žurnalistams sakė, kad už namo Trakuose renovaciją daugiausia mokėjo jo tėvai, kuriems tuo metu priklausė pastatas, ir jis gali tai įrodyti.

„Taip, aš turiu įrodymų, kad už renovavimo darbus buvo atsiskaityta“, – tvirtino ministras.

J. Narkevičių į susisiekimo ministrus delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.


Rašyti komentarą...
S
Sigita
2020-05-21 12:40:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko jam bijoti ,turint tokį skverną
Atsakyti
-1

z
zakis
2020-05-21 12:36:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiaule nuo lovio sunku nuvyt[greiciau ateitu rinkimai]
Atsakyti
-2

S
Senejoras
2020-05-21 13:00:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl neatsastydini
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų