Skvernelis apie Narkevičiui mestus kaltinimus: ne ta situacija, kai reikia daryti super sudėtingą tyrimą

Dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus premjeras Saulius Skvernelis sako laukiantis greitų teisėsaugos sprendimų.

„Laukiu greitų teisėsaugos institucijos išvadų. Greitų, čia tikrai ne ta situacija, kai reikia daryti super sudėtingą tyrimą, tiesiog reikia patikrinti tuos faktus, vertinti patikimumą šaltinio, vertinti visumą ir priimti sprendimus. Laukiu nedelsiant greito sprendimo ir tada padarysiu išvadas“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

Klausiamas, ar teisėsaugai įmanoma greitu laiku įvertinti J. Narkevičiui mestus kaltinimus dėl šeimos namo renovacijos mainais už laimėtus pirkimus, premjeras atsakė, jog „jei tai nėra politinis procesas, įmanoma“.

„Mes kalbame apie rimtus kaltinimus, pareikštus rimto politiko, t. y. ministro, atžvilgiu. Turi būti mestos visos jėgos tiek prokuratūros, tiek Specialiųjų tyrimų tarnybos patikrinti informaciją ir priimti procesiniai sprendimai. Jei tempsis panašiomis tradicijomis kaip kai kurios kitos bylos, bus labai blogai“, – teigė S. Skvernelis.

Jis taip pat sakė kol kas pasitikintis ministru, kuris mestus kaltinimus neigia.

„Man daug ką pateikė, tuos visus faktus (J. Narkevičius) tiesiog paneigė, aš tikrai, kaip minėjau, neturiu jokių įrankių patikrinti vieną ar kitą faktą, tą tiesiog privalo padaryti teisėsauga ir kuo greičiau“, – teigė Vyriausybės vadovas.

LRT praėjusią savaitę pranešė, kad 2007–2008 metais aukštas pareigas Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje ėjęs J. Narkevičius ir Trakų rajono savivaldybėje dirbusi jo sutuoktinė Irena Narkevič galėjo daryti įtaką statybų bendrovei „Sodžiaus būstas“ laimint Vilniaus ir Trakų darželių bei mokyklų remonto konkursus, o 10 proc. laimėtų sumų turėjo būti skiriama politiko namo Trakuose rekonstrukcijai.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, „Sodžiaus būstas“ 2008–2012 metais laimėjo mažiausiai dešimt projektų Vilniaus mieste ir mažiausiai penkis – Trakų rajone. Bendra atliktų darbų vertė – daugiau kaip milijonas eurų (4 mln. 435 tūkst. litų).

REKLAMA

Buvęs dabar jau bankrutavusios bendrovės „Sodžiaus būstas“ savininkas Aleksandras Ribnikovas žurnalistams liudijo, kad jis rekonstravo ministro namą mainais už laimėtus darželių ir mokyklų renovacijos viešuosius konkursus.

Verslininkas portalui 15min.lt teigė, kad dukros krikštatėvis J. Narkevičius jam pasiūlė tokią schemą, žadėdamas pinigus vėliau grąžinti, tačiau grąžino tik 8 tūkst. litų ir liko skolingas apie 400 tūkst. litų (116 tūkst. eurų) už namo renovavimą.

J. Narkevičius šiuos kaltinimus vadina šmeižtu. Jis šią savaitę Seime žurnalistams sakė, kad už namo Trakuose renovaciją daugiausia mokėjo jo tėvai, kuriems tuo metu priklausė pastatas, ir jis gali tai įrodyti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų