Artėjant nakčiai – tarnybų perspėjimas: Lietuvą talžys galingas vėjas ir lietūs

Lietuvoje šiąnakt vėjas kaip reikiant pataršys ne tik pajūrį, kurį vėl užgrius gana rimta audra, bet ir kitur patikrins, ar nėra kokio medžio, kurį galima būtų išversti.

10

Šį vakarą vėjas tik stiprės ir gūsingas išliks per visą naktį, o pajūryje ir vakarinėje Žemaitijos pusėje jis bus ypač stiprus, maža to, jo spaudimą medžiams ar pastatams dar papildys ir lietus, vietomis gana smarkus. Vėjas pajūryje sieks 24–26 m/s.,  kituose Lietuvos regionuose kiek silpnesnis.

Gyventojai įspėjami dėl ketvirtadienio vakarą ir penktadienio naktį kilsiančio pavojingo vėjo.

Gyventojams išsiųstuose perspėjimuose nurodoma, jog stipriausias vėjas numatomas apie vidurnaktį, jo gūsiai pajūryje sieks iki 24-26 metrų per sekundę.

Stiprus vėjas Lietuvoje siautė ir praėjusią parą: dėl nulaužtų medžių ugniagesiai gelbėtojai kviesti daugiau nei 100 kartų, apgadinti 9 automobiliai, per avariją dėl nuvirtusio medžio nukentėjo žmogus. Dėl audros elektros tiekimas buvo sutrikęs apie 70 tūkst. „Energijos skirstymo operatoriaus“ klientų.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Orai Lietuvoje rugsėjo 28 d.

Šeštadienį atmosferos slėgis kils, debesis sklaidys, ir lietaus greičiausiai nebesulauksime, bet mažai debesuotą naktį oras atvės iki 2 – 4, prie jūros maždaug 7 laipsnių.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pamatykite, kaip po audros atrodo pajūris

Dirvos paviršiuje vėl kai kur suboluos šalnos, o dieną oras šils iki kuklių 11 – 13 laipsnių. Nors ir bus saulėta,  bet sekmadienį po gana ramios ir nelabai šiltos nakties orai vėl subjurs: stiprės vėjas, nors ir ne taip smarkiai kaip artimiausią naktį. 

Sulauksime šiek tiek lietaus, kuris dieną spės atkeliauti tik į pajūrį ir vakarinę Žemaitijos dalį ir nesutrukdys orui įšilti iki 13 – 15 laipsnių, kurie tarsi sakys mums, kad ir kitą savaitę stebuklas neįvyks.

Šį vakarą Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus vyresnysis specialistas Mindaugas Lengvinas  gyventojams pataria nestatyti automobilių po medžiais, taip pat labai svarbu sandariai uždaryti langus, balkonų duris.

 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų